WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Банківська справа. Фінансування зовнішньоторгових операцій в Україні - Дипломна робота

Банківська справа. Фінансування зовнішньоторгових операцій в Україні - Дипломна робота

4 - платежі по позиці;

5 - обладнання;

6 - орендні платежі.

Схема 4

1

ОРЕНДОДАВЕЦЬ

ПОСЕРЕДНИК

2

1

СПОЖИВАЧ

2

 • обладнання;

 • орендні платежі.

  Схема 5

  1

  ЛІЗИНГОВА КОМПАНІЯ

  ПІДПРИЄМСТВО

  2

  1 - вартість обладнання;

  2 - орендні платежі.

  Додаток №

  Джерела міжнародного кредитування і фінансування ( % )

  1985

  1995

  Міжнародні банківські кредити

  58,0

  50,0

  Синдицьовані єврокредити

  30,0

  23,0

  Емісія міжнародних облігаційних позик

  10,2

  26,0

  Євровекселі

  1,8

  1,0

  Всього:

  %

  100

  100

  млрд. дол. на рік

  275,8

  660,2

  Текстовий додаток

  Акредитив для оплати невідвантажених товарів.

  Це особлива форма розрахунків при експорті сировинних товарів (наприклад, рису, бавовни, шерсті). В даному випадку банку експортера дозволяється видавати експортеру аванси до пред"явлення документів у відповідності з так званою "червоною обмовкою" (на акредитиві робиться червона відмітка. Відповідальність за цю суму несе банк, відкривший акредитив. "Зелена обмовка" в акредитиві означає, що експортні товари перед відвантаженням повинні бути розміщені на складі. В даному випадку виплата авансу здійснюється на підставі складського свідоцтва, яке іноді заміняє відвантажні документи.

  Акцептний документарний акредитив, або акредитив з терміновою тратою (ACCEPTANCE CREDIT WIHT TIME DRAFT).

  Експортер виписує у відповідності зі спеціальними вимогами термінову трату на банк-емітент, або на банк, який підтверджує платіж, або на покупця, або на третій банк. Термін платежу по траті може бути, наприклад, через 90 днів після дати оформлення торгового рахунку чи документу про відправку товарів. Таким чином, при представленні документів відбувається не платіж, а акцептування трати.

  Безвідзивний непідтверджений документарний акредитив (IRREVOCABLE, UNCONFIRMED CREDIT).

  Безвідзивний акредитив - це найбільш часто використовуваний вид акредитиву. Банк-емітент зобов"язаний оплатити, акцептувати виписані трати або гарантувати їх оплату по настанні терміну платежу в залежності від умов акредитиву. Як тільки таке зобов"язання дане, банк не може відмовитись від нього без згоди бенефіціара акредитива. Тому ніякі наступні зміни або анулювання акредитиву не можливі.

  Відносини, пов"язані з виконанням взятих зобов"язань, виникають тільки між бенефіціаром і банком-емітентом. Тому бенефіціар повинен ретельно аналізувати ризик неплатоспроможності покупця і регіональні ризики. Звичайно корисну інформацію по цьому питанню клієнту може надати великий зовнішньоторговий банк.

  Відзивний документарний акредитив (REVOCABLE CREDIT).

  Банк-емітент зобов"язаний здійснити оплату по представленні певних документів. Якщо мова йде про платіж по пред"явленню документів, вказаних в документарному акредитиві, банк не може відмовитись від платежу шляхом анулювання акредитиву або зміни його умов, якщо гроші вже перераховані. Таким чином, важливий момент здійснення платежу, а не момент представлення документів в банк.

  Документарнийакредитив (документарний кредит) - це зобов"язання банка оплатити встановлену суму грошей постачальнику товарів або послуг, якщо банку будуть вручені у встановлений термін документи, які засвідчують факт відправки товару або надання послуги. Таким чином, документарний акредитив - це платіжний інструмент, без якого сучасна міжнародна торгівля не змогла б обійтись. Дійсно, він дозволяє здійснити мобілізацію і виплату встановленої суми грошей, якщо точно виконані заздалегідь визначені умови.

  В документарному акредитиві існують виключно суворі правила оформлення документів. Бенефиціар, на чию користь відкрито акредитив, повинен знати, що платіж може бути ним отриманий тільки в тому випадку, якщо надані документи абсолютно відповідають всім вимогам, і що саме банк на підставі наданих документів вирішує, чи може бути проведений платіж або акцептована трата. Відповідність документів перевіряеться на підставі "Єдиних правил і вимог документарних акредитивів" (UСР) Міжнародної торгової палати в Парижі.

  Документарний акредитив з відстроченим платежом (DIFFERED PAYMENT CREDIT).

  Для бенефіціара даний вид акредитиву мало відрізняється від попереднього. Після представлення відповідних документів банк (банк-емітент чи банк, який підтверджує платіж) дає письмове зобов"язання здійснити платіж по настанні його терміну. Термін платежу повинен бути суворо вказаним в умовах документарного акредитиву. Відстрочка платежу можлива як при підтвердженому, так і при непідтвердженому акредитиві.

  Інкасо - банківська операція, завдяки якій банк за дорученням клієнта отримує платіж від імпортера за відвантажені на його адресу товари і надані послуги, зараховуючи ці засоби на рахунок експортера в банку.

  Компенсаційний акредитив.

  При наявній можливості тільки одноразової передачі акредитиву може статися так, що експортер має в наявності багато субпостачальників, з якими він бажає розрахуватись за допомогою одного акредитиву. Бенефіціар може доручити банку відкрити субпостачальникам компенсаційний акредитив, фінансовим забезпеченням якого для банку служить першопочатковий оригінал акредитиву.

  Револьверний документарний акредитив (REVOLVING CREDIT).

  Для того, щоб отримати виграш за рахунок гуртової знижки в цінах, покупець в ряді випадків може замовити продавцеві таку кількість продукції, яка перевищує його поточні потреби. В цьому випадку поставка буде розтягнута на певний період з фіксованими інтервалами. Тоді покупцеві по бажанню буде відкритий автоматично поновлюємий акредитив на суму, яка покриває вартість кожної часткової поставки. В цьому кредиті може, наприклад, бути обумовлено наступне: "сума акредитиву 10000 франків - поновлюється 5 разів - на максимальну суму 60000 франків". Як тільки перша частина в 10000 франків використана, акредитив автоматично набуває чинності на послідуючу частину в 10000 франків, - і так далі, до тих пір, поки не буде досягнута загальна сума в 60000 франків. "Умова поновлюємості" (REVOLVING CLAUSE) може бути сформульована по-різному у відповідності з потребами. Так, можливе фіксування долей наступним чином: "сума кредиту в 10000 франків - поновлюється кожний місяць на ту ж суму, перший раз в січні, останній раз в травні 1998 року - максимальна сума 60000 франків".

  Поновлюємий акредитив не може надаватись, якщо тільки певні (але не всі) партії товару відвантажені у встановлені терміни.

  Товарний акредитив представляє собою зобов"язання банку за дорученням і за рахунок клієнта на протязі встановленого терміну видати певному отримувачу обумовлену суму у визначеній валюті при умові надання ним необхідних документів. Видача акредитиву може бути пов"язана з виставленням векселя отримувачем.

  Чек - це безумовний наказ чекодавця банку-платнику (або іншій кредитній установі) оплатити при пред"явленні чеку певної суми чекотримачеві або його наказу за рахунок коштів чекодавця, що є у банка.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...