WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Банківська справа. Організація аналітичної роботи в банку - Курсова робота

Банківська справа. Організація аналітичної роботи в банку - Курсова робота

У цілому АРМ аналітика на базі ПК дозволяє перевести дані про роботу мережі установ комерційного банку із пасивної в активну форму, перетворити їх у нові знання, джерело нових підходів і рішень шляхом множинно-цільової матеріалізації інформаційних потоків.

Організація фінансового аналізу в умовах АРМ аналітика забезпечує збереження цілісності аналізу при умові децентралізованої обробки інформації. Ця цілісність передбачає єдність множинності мети і задач аналізу з точки зору їх системних властивостей. Відповідно розвиненій мережі розмежованих баз даних відповідає система децентралізованих задач фінансового аналізу, що вирішуються спеціалістами-аналітиками безпосередньо на робочих місцях.

В умовах дії АРМ аналітика стає реальністю поєднання процесу обробки інформації з процесом прийняття управлінського рішення. Це досягається вирішенням аналітичних задач безпосередньо користувачем на робочому місці. Зокрема аналітик здійснює особистий контроль над усіма стадіями і кроками процесу обробки аналітичної інформації, має можливість оцінити отримані результати, грамотно використати їх для обгрунтування управлінських рішень, задоволення будь-яких інформаційних запитів керуючої системи.

У підсумку спостерігається підвищення оперативності і дієвості фінансового аналізу. АРМ спеціаліста-аналітика перетворює підсистему аналітичного забезпечення управління фінансами комерційного банку у постійно діючий фактор підвищення його ефективності за рахунок активізації усього інформаційного фонду мережі установ одного банку.

Особливо актуальною в банку є організація аналітичної роботи, яка опирається на використання новітніх інформаційних банківських технологій. Запровадження уніфікованих технічних і нейронних пакетів прикладних програм дозволяє поглиблено вивчати кредитоздатність клієнтів банку, прогнозувати кредитні ризики та зміну валютних курсів, оцінювати інвестиційні ризики і перевіряти автентичність, тобто справжність платіжник дебет-карток в режимі реального часу, та ін. Свідченням актуальності комп'ютерних програм для фінансового аналізу та прогнозування в банках є рекламна інформація, представлена в таблиці 1.

Таблиця 1

Перелік програм для фінансового аналізу і прогнозування

Програма

Фірма

Ціна

1

2

3

Програми технічного аналізу фінансових даних

№1 MetaStock 5.0 for Windows

Equis

$795

Найпопулярніша у США програма для аналізу фінансових даних. Дозволяє одночасно обробляти до 50 фінансових параметрів одним із 60 аналітичних методів. Журнал Futures: "Мрія брокера".

№2 Windows on Wall Street v.2.1

Market Arts

$395

Програма містить більше ЗО аналітичних функцій. Користується популярністю у московських брокерів. Editor's Choice'95 – PC Magazine.

№3 Wall Street Money DeLuxe CD

Market Arts

$495

Нова аналітична програма з поліпшеним інтерфейсом. Містить інтерактивну навчальну програму. Multimedia Investment Advisor.

Комплексні системи фінансового аналізу

№4 Ward System for Windows

Ward Systems

$5500-25000

Одна з найбільш потужних комплексних систем фінансового аналізу і прогнозування. Встановлена у 150 найбільших банках і фінансових компаніях США, включаючи Bank of America. Включає пакети NeuroShell, NeuroWindows, GeneHunter та ін. Настроюється за вимогами замовника.

№5 Investor's PowerPack

Equis

$2750

Комплексний інструментальний набір для організації роботи аналітичного відділу банку і фінансової компанії. Включає пакети MetaStock, DownLoader, Pulse Portfolio i Reuters Money Network.

№6 Nexpert Object

Neuron Data

від $19500

Одна з небагатьох систем, яка об'єднує нейромережевий пакет, експертну систему і СУБД в єдину об'єктно-оріентоване середовище для фінансового аналізу.

Нейромережеві програми для фінансових прогнозів

№7 BrainMaker 3.10 for Windows

CSS

$950

Найпопулярніший (продано більше 1400 копій) нейропакет США. Використовується у фінансових, страхових і промислових компаніях для фінансового прогнозування. Reader's Choice'93 – Technical Analysis of Stocks Editors' Choice'90 – PC Magazine.

№8 BrainMaker Pro 3.11 for Windows

CSS

$1550

Професійний варіант пакету BrainMaker для банків і фінансових компаній. Містить потужний аналітичний блок. Досить популярний у Москві – використовується в ЗО банках і 70 фірмах Москви для гри на ДКЗ, ф'ючерсах та ін. Reader's Choice'95 – Scientific Computing, Reader's Choice'94 – Technical Analysis of Stocks.

№9 Genetic Training Option for BrainMaker

CSS

$295

Генетичний алгоритм вибору оптимальної структури нейронної мережі для пакету BrainMaker Pro.

№10 BrainMaker Student

CSS

$295

Навчальна версія пакету BrainMaker, майже не поступається за можливостями основній версії.

№11 CNAPS PC/64

CSS + Adaptive Solutions

$9500

Плата-акселератор на основі нейро-БИС. Прискорює роботу пакета BrainMaker Pro в 500 разів порівняно з Pentium-90.

№12 OWL

Нуреп-одіс

$1500

Унікальний свого роду "збірник творів" – збірник вихідних текстів 20 типів нейронних мереж (мова С).

N9-l3Neuralyst for Excel

Palisade Corp.

$595

1

2

3

Легкий в освоєнні нейропакет. Включає велику кількість прикладів фінансових додатків – інвестиційний аналіз, оцінка кредитних ризиків, аналіз ринку та ін.

№14 Braincel for Excel or Lotus

Palisade Corp.

$950

Нейропакет подібний до Neuralyst, однак містить також програму вибору оптимальної нейро-мережі BestNet і режим "професійного користувача".

Програми оптимізації на основі генетичних алгоритмів

№150епеНип1ег

Ward Systems

$950

Пакет дозволяє знаходити субоптимальні рішення нелінійних оптимізаційних задач, використовуючи досить популярні сьогодні генетичні алгоритми.

N°16EvolverforExcel

Palisade Corp.

$750

Пакет реалізує шість методів генетичної оптимізації. Виконаний у вигляді розширення Excel.

Статистичні програми

№17 Quick STATISTICA for Windows

StatSoft

$950

Нова версія популярного статистичного пакета STATISTICA з полегшеним і поліпшеним інтерфейсом.

№18 еНОР for Windows

Palisade Corp.

$195

Електронний довідник по статистичних методах.

Нейронна мережа, не підміняючи собою експерта, дає у руки аналітика могутній інструмент короткострокового прогнозування і цим полегшує вирішення найскладніших фінансових задач. Перевага нейромережі у здатності самонавчатися на множині прикладів і завдяки цьому згодом упізнавати в потоці інформації риси ситуацій та взірців, що зустрічалися раніше. Ці мережі банкіри використовують для оцінки кредитних ризиків, фінансисти – для передбачення коливання курсу валют чи ціни акцій і облігацій на ринку та ін.


 
 

Цікаве

Загрузка...