WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Банківська справа. Кредитні спілки та перспективи їх розвитку в Україні - Дипломна робота

Банківська справа. Кредитні спілки та перспективи їх розвитку в Україні - Дипломна робота

Основним завданням на майбутнє для Українських КС є пошук можливостей для суспільної праці, щоб забезпечити всебічні послуги для своїх членів.

В найближчій перспективі буде ще багато проблем, які прийдеться розв'язувати НАКСУ. Це і повноцінне законодавство, і формування правильного уявлення про КС, створення стабілізаційного фонду, організація системи навчання, програмне забезпечення, організація страхової компанії КС, налагодження побратимських зв'язків між КС України та інших країн.

При тісній співпраці Асоціації з Верховною Радою, апаратом президента , урядом, міжнародними організаціями, громадськими структурами можна сподіватися на відродження КС в Україні, як цілісної системи взаємозаощадження і взаємокредитування її громадян з великими можливостями і відповідним впливом на їхній добробут, рівень економічної освіченості та активності в суспільстві. Співпраця з міжнародними організаціями відкриває для українських представників руху можливості швидкого і повноцінного розвитку. Відчуваючи сприяння всесвітніх кооперативних організацій, українські кредитівки більш упевнено дивляться в майбутнє.

Отже, для того, щоб кредитні спілки України змогли зайняти належне місце серед суб'єктів фінансового ринку та в повній мірі задовольняли потреби населення у фінансових послугах, необхідно створити сприятливу законодавчу базу для їх діяльності. Тільки при цій умові кредитівки зможуть стати повноправними суб'єктами фінансового ринку нашої держави. Розв'язанням проблем , пов'язаних із становленням кредитних спілок, сьогодні займається НАКСУ. Але не можна забувати того, що розвиток кредитних спілок, як громадських організацій, залежить насамперед від громадян нашої держави, від того, наскільки швидко вони переконаються в доцільності та ефективності розвитку цих структур в Україні.

ВИСНОВКИ

Таким чином, серед різноманітних форм громадської самодопомоги, найефективнішим способом вирішення фінансових проблем населення в наш час є кредитна спілка. На сьогодні в Україні її правомірно розглядати, як один з оптимальних способів організації та виховання господарської активності та ініціативи.

З першого розділу дипломної роботи випливає, що кредитні спілки мають кооперативну природу. В формах їх управління та механізмі діяльності поєднуються соціальні принципи самоврядування та рівності всіх членів незалежно від власного фінансового стану, що є дуже актуальним для сьогоднішнього перехідного періоду нашого суспільства та економіки.

Другий розділ розкриває сферу ощадно-позичкових послуг кредитної спілки. Відповідно до вимог законодавства кредитна спілка приймає внески від членів і надає позички. Кошти спілки утворюються із вступних та членських внесків, а також ощадних вкладів її членів. Позичковий фонд формується із цих коштів і використовується для надання позичок. Кредитні спілки є тими фінансовими організаціями, що можуть у будь-яку хвилину надати кредит своїм членам. Водночас у останніх виникає можливість заощаджувати кошти, без особливого ризику довіряючи їх кредитні спілці.

Розгляд третього розділу дозволяє сподіватись, що кредитні спілки мають перспективи розвитку в нашій державі. Але така ситуація можлива лише в результаті впровадження повноцінного законодавства про кредитні спілки. Оперативне розв'язання даної проблеми дасть змогу розгорнути в Україні масовий рух фінансової самодопомоги населення, і навпаки – зволікання може призвести до чергової дискредитації кооперативної ідеї. До того ж, в процесі розвитку кредитних спілок у нашій державі, крім вище зазначеної, глобальної проблеми, виявилось ще й безліч оперативних. Це і проблема недовіри населення, і проблема структури статуту та державної реєстрації КС, і проблема оподаткування, бухгалтерського обліку, тощо. Якщо держава не може забезпечити належний рівень життя населення ; її обов'язок – створити нормальні умови для того, щоб люди мали можливість допомагати один одному, об'єднуючись у кооперативні товариства та забезпечуючи себе необхідними послугами, тим самим піднімаючи рівень свого життя.

Відродження доброго імені української кооперації насамперед в руках її лідерів, не можна забувати того, що як ніяка інша система, кооперативна залежить великою мірою від людей, які її наповнюють. Особливої уваги в цьому плані заслуговує робота НАКСУ, що на сьогоднішній день робить чималий внесок для поширення кредитного руху в Україні.

Розв'язання більшості назрілих питань щодо кредитних спілок сьогодення занурене своїми коріннями в минуле. Саме тому, розглядаючи сучасні глобальні проблеми соціально-економічних перетворень в країні, доцільно не випускати з уваги й проблеми локальні – зокрема кредитних товариств. Адже просування національної економіки до прогресу передбачає виважену увагу й щодо досвіду попередніх років, коли більшість проблем, що розв'язуються сьогодні, були якщо не реалізовані, то принаймні поставлені.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 • Закон України "Про об'єднання громадян" від 20.03.1991 року №2461-12.

 • Положення про кредитні спілки [затв. 22 червня 1991 р.].

 • Типовий статут кредитної спілки [затв. Постановою НБУ від 7 лютого 1994 р.].

 • Положення про кредитну політику кредитної спілки [затв. Постановою НАКСУ від 16 січня 1998 р.].

 • Положення про політику по залученню внесків членів кредитної спілки [затв. Постановою НАКСУ від 23 жовтня 1997 р.].

 • Положення про політику по управлінню капіталом кредитної спілки [затв. Постановою НАКСУ від 8 вересня 1998 р.].

 • Положення про типові політики фінансового управління кредитною спілкою [затв. Постановою НАКСУ від 4 грудня 1998 р.].

 • Банківська енциклопедія (Під ред. д. е. н. проф. Мороза А.М.- К.: Фірма "Ельтон", 1993.

 • Гедзевич О. Кредитні спілки в становленні ринкових відносин в Україні / Банківська справа – 1998. – №5 – с.61-62.

 • Гончаренко В.В. Кредитна кооперація. Форми економічної самодопомоги сільського і міського населення у світі та в Україні (теорія, методика, практика) – К.: Глобус, 1998 р.– 330 с.

 • Гончаренко В.В. Кредитні спілки і кредитні банки та особливості їх розвитку в Україні / Вісник НБУ – 2000.–№1. с. 47–50.

 • Гончаренко В.В. Кредитні спілки як фінансові кооперативи : міжнародний досвід та українська практика. – К.: Наукова думка, 1997.– 240 с.

 • Гончавренко В.В. Особливості відродження кредитної кооперації / Фінанси України – 1999. – №12 –с.82-90.

 • Горб'як Н. Кредитні спілки як громадський рух : сенс, минуле, сучасність, перспективи) Політологічні питання – 1998.–№2–с. 151-162.

 • Гуляща О.Б. Місце та роль кредитних спілок на фінансовому ринку України / Банківська система України : проблеми становлення та перспективи розвитку. - Тернопіль: ТАНГ, 1998. с. 14-15.

 • Івасів Б.С. Операції комерційних банків: Навч. Посібник.– К.: НМКВО , 1992. – 116 с.

 • Козинець П. Допомагаючи ближньому – допомагаєш собі / Кур'єр ЮНЕСКО – 1998.–28 с.

 • Лещишин В. Плани на майбутнє / Матеріали першої світової конференції українських кредитівок. – К.: НАКСУ, 1994. – 28 с.

 • Маковський П. Відродження і перші кроки становлення кредитних спілок в незалежній Україні / Матеріали першої світової конференції українських кредитівок. – К.: НАКСУ, 1994 – 28 с.

 • Негребецька Л. Кредитні спілки як організації фінансової взаємодопомоги / Регіональна економіка – 1999. – №2 – с. 121-126.

 • Пантелеймоненко А.О. Українська кооперація в минулому / Серія "Бібліотечка кооператора" за ред В.В. Гончаренка. – №2 – К.: НАКСУ, 1999 – 61 с.

 • Побединська В. Проблеми споживчого кредитування в Україні / Вісник НБУ – 1999. – №2

 • Система управління кредитною політикою : Збірник метод. Матеріалів. – К.: НАКСУ , 1999.

 • Система фінансових послуг членам кредитної спілки : Збірник метод. Матеріалів. –К.: НАКСУ, 1999.


 •  
   

  Цікаве

  Загрузка...