WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Банківська система - Реферат

Банківська система - Реферат

ощадними заснуваннями. Варто сказати, що DІDМСА - найбільш важлива частина банківського законодавства, прийнята з часу "Великої депресії" 30-х років. Ми коротенько зупинимося на деяких конкретних положеннях цього документа, коли будемо розглядати різні компоненти Федеральної резервної системи.Для цілей дійсного аналізу особливо важливо, що DIDMCA дозволив усім депозитним заснуванням відкривати поточні рахунки. Але, надаючи ощадним заснуванням таку можливість, DIDMCA разом з тим наклав на них такі обмеження по створенню чекових внесків, які застосовувалися до комерційних банок. З огляду на ці вступні зауваження, давайте звернемося до аналізу загальної схеми нашої фінансової системи.
Централізація і регулювання в банківській системі
Незважаючи на сучасну тенденцію дерегулювання фінансової системи, ступінь централізації і державного контролю залишається значної. Централізація і регулювання мають історичні корені. Американська історія в борошнах довела, що централізація і суспільний контроль, подобаються вони чи ні, служать обов'язковими передумовами ефективності банківської системи. Приблизно до початку ХХ в. конгрес початків в усі більшому ступені усвідомлювати це. Децентралізація банківської справи через різнорідність паперових грошей, поганого грошового регулювання і грошової пропозиції, що не відповідає нестаткам економіки, незручна і вносить безладдя.
Надлишок грошей може ускладнити небезпечні інфляційні проблеми; недолік грошей може загальмувати ріст економіки, перешкоджаючи виробництву й обміну 6лаг і послуг. Сполучені Штати і дуже багато закордонних країн на гіркому досвіді переконалися, що децентралізація, нерегульована банківська система навряд чи здатні забезпечити пропозицію грошей, найбільшою мірою сприятливе добробуту економіки в цілому.
Небувала паніка 1907 р. стала останньою краплею, що переповнила чашу терпіння конгресу. Для вивчення грошових і банківських проблем і вироблення напрямку дії конгресу була утворена Національна комісія з грошей.
Рада управляючих і ФРС
Стрижнем нашої грошової і банківської системи є Рад керуючих Федеральної резервної системи. Сім членів Ради призначаються президентом зі схвалення конгресу. Їм установлюються тривалі терміни повноважень 14 років, але разом з тим кожні два роки заміняється один член Ради. Це робиться для того, щоб дати можливість Раді діяти послідовно, мати компетентних членів, бути незалежними і користатися автономією. Призначення, а не обрання складу Ради має на меті відокремити кредитно-грошову політику від політики партій.
Рада керуючих відповідає за загальний посібник і контроль за роботою грошової і банківської системи країни. Широко визнано, що голова Ради - самий впливовий керівник центрального банку у світі. Ефективність заходів Ради, що повинні відповідати суспільним інтересам і сприяти загальному економічному добробуту, досягається за допомогою определенн0й техніки керування грошовою пропозицією.
У формуванні основ банківської політики Раді керуючих допомагають два важливих органи. Один - Комітет відкритого ринку, що складає із семи членів Ради і п'яти президентів федеральних резервних банків, визначає політику Федеральної резервної системи в області закупівель і продажу державних облігацій на відкритому ринку. Ці операції являють собою найбільш важливий спосіб впливу керівних кредитно-грошових заснувань на пропозицію грошей. Іншої - Федеральна консультативна рада складається з 12 видних керівників комерційних банків, що обираються щорічно по одному від кожного з 12 федеральних резервних банків. Періодично Рад проводить зустрічі з Радою керуючих і висловлює свої розуміння про банківську політику. Однак Рада, як говорить сама його назва, чисто консультативний орган, вона не має повноважень для формування політики.
Політична незалежність ФРС
Важливо ще раз підкреслити, що Федеральна резервна система власне кажучи своєму незалежна організація. Вона не може бути скасована чи визнана недоцільної по примсі президента: конгрес теж не може змінити її роль і функції.
Тривалі терміни повноважень членів Ради мають на меті захистити й ізолювати їх від політичного тиску.
Незалежність Федеральної резервної системи продовжує бути причиною споровши. Прихильники не залежності думають, що Федеральна резервна система повинна бути обгороджена від політичного тиску, оскільки на неї покладена складна і переважно технічна задача ефективного керування пропозицією грошей. Вони затверджують, що конгресу й органам виконавчої влади політично вигідно призивати до фіскальної політики, що розширюється, (зниження податків і витрати на дотації приносять голосу виборців), а крім того, для захисту від викликаної нею інфляції необхідно мати незалежний кредитно-грошовий орган.
Супротивники незалежної Федеральної резервної системи вважають, що наявність могутнього заснування, члени якого не підкоряються безпосередньо волі народу, абсолютно недемократично. Вони затверджують, що коли незабаром відповідальність 3а економічний добробут нації в кінцевому рахунку лягає на державні органи законодавчої і виконавчої влади, те ці органи повинні мати в руках усі політичні інструменти, за допомогою яких можна впливати на економіку. Чому конгрес і адміністрація повинні відповідати за наслідки політики, що вони не контролюють цілком? Критики приводять приклади проведення Федеральною резервною системою кредитно-грошових заходів, що йшли врозріз з цілями фіскальної політики.
Банки
Дванадцять федеральних резервних банків. Дванадцять федеральних резервних банків мають три головні відмітні риси. Вони є (1) центральними банками, (2) квазігромадськими банками і (3) банками банкірів.
Центральні банки
Більшість країн мають один центральний банк, наприклад Англійський банк у чи Великобританії Бундсебанк у Західній Німеччині. У Сполучених Штатах їх 12. Почасти це відбиває наші географічні масштаби, економічна розмаїтість і наявність великого числа комерційних банків. Крім того, це - результат політичного компромісу між прихильниками централізації і захисниками децентралізації. Через центральні банки здійснюються основні політичні директиви Ради керуючих. Найважливіший з них - Федеральний резервний банк міста Нью-Йорка. З розвитком сучасних засобів повідомлення і транспорту географічна необхідність у системі регіональних банків, безсумнівно, зменшилася.
Квазігромадські банки
Дванадцять федеральних резервних банків є квазігромадськими банками. Вони відбивають зацікавлений симбіоз приватної власності і суспільного контролю. Федеральні резервні банки знаходяться у власності комерційних банків - учасників відповідного округу. Для вступу у Федеральну резервну систему комерційні банки зобов'язані придбати частку участі в акціонерному капіталі Федерального резервного банку свого району. Але принципи політики, що

 
 

Цікаве

Загрузка...