WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Банківська система - Реферат

Банківська система - Реферат

тільки комерційні банки відкривали поточні рахунки. Потім у 70-х роках різні ощадні заснування установили нові види поточнихрахунків. Наприклад, ощадно-позичкові асоціації створили так називані оборотні рахунки по ощадних вкладах (NOW ассоunts).
Ці рахунки, власне кажучи, є поточними рахунками, заснованими на ощадних вкладах у позичково-ощадні асоціації. Подібним же чином кредитні союзи установили "шейр драфт " рахунка, що являють собою поточні рахунки, засновані на внесках у кредитні союзи. Оборотні рахунки по ощадних вкладах і "шейр драфт" рахунка були новаторськими засобами, що дозволили ощадно-позичковим асоціаціям і кредитним союзам конкурувати з комерційними банками в банківській справі. Оборотні рахунки по ощадних вкладах і "шейр драфт" рахунка були дійсно дуже привабливі для вкладників, оскільки по таких рахунках дозволялося платити відсоток; тоді як комерційним банкам закон забороняв платити відсоток по їх чекових рахунках (безтерміновим вкладам). Щоб їх не обійшли, комерційні банки відповіли створенням автоматичних рахунків трансферних послуг (АТ ассооunts). Завдяки цій мері банк автоматично переводив би фонди з вашого ощадного рахунка, що приносить відсотки, на ваш чековий чи рахунок безтермінових вкладів (коли буде потрібно його поповнити). Тим самим автоматичні рахунки трансферних послуг дозволили банкам "обійти" юридична заборона на сплату відсотка по поточних рахунках. У 1980 р. Закон про дерегулюванні депозитних заснувань і монетарний контроль санкціонував відкриття поточних рахунків усіма депозитними заснуваннями і дозволив комерційним банкам виплачувати відсотки по індивідуальних чекових рахунках. У 1986 р. всі обмеження процентної ставки і вимоги визначеного мінімуму. У результаті цього нововведення колишня різниця між поточними рахунками (безтерміновими вкладами) комерційних банків і ощадних вкладів ощадних заснувань практично зникла. Якщо півтора десятиліття назад гроші можна було визначити як "наявні плюс безтермінові вклади комерційних банків", то зараз визначення повинне звучати так: "Готівка плюс усі чекові внески". Чекові внески включають не тільки безтермінові вклади (поточні рахунки) у комерційних банках, але й оборотні рахунки по ощадних вкладах, автоматичні рахунки трансферних послуг і "шейр драфт" рахунка.
Готівка і чекові внески, що належать державі (міністерству фінансів) і Федеральним резервним банкам, комерційним чи банкам іншим фінансовим заснуванням, не враховуються. Почасти це робиться для того, щоб уникнути завищення грошової пропозиції, а почасти тому, що гроші, що знаходяться в розпорядженні домашніх господарств і підприємств - тобто "у звертанні", - мають більше відношення до рівня витрат в економіці'.
"Майже гроші" - це визначені високоліквідні фінансові активи, такі, як безчекові ощадні рахунки, строкові вклади і короткострокові державні цінні папери, що хоча і не функціонують безпосередньо як засіб звертання, але можуть легко і без ризику фінансових утрат переводитися в чи готівку чекові рахунки. Так, ви можете зажадати зняти готівку з безчекового ощадного рахунка в комерційному чи банку ощадному заснуванні.
Чи, в іншому випадку, ви можете зажадати перекладу фондів з безчекового ощадного рахунка на поточний рахунок. Строкові вклади, як припускає їхня назва, стають доступними вкладнику лише після закінчення терміну. Наприклад, вкладник може вилучити без сплати штрафу 90-денні чи 6-місячні внески тільки після закінчення зазначеного терміну. Хоча строкові вклади мають явно меншу ліквідність здатністю бути витраченими), чим безчекові ощадні рахунки.
Кредитні картки
Як же визначити гроші, ігноруючи кредитні картки - Visa, MasterCard, American Express експрес і т. д? Зрештою, кредитні картки - зручний засіб придбання покупок. Відповідь полягає в тому, що кредитні картки насправді не гроші, а скоріше засіб одержання короткострокової позички в комерційному чи банку іншім фінансовому заснуванні, що випустило картку.
Коли ви купуєте, допустимо, коробці касет по кредитній картці, що випустив її банк відшкодує суму магазину. А потім ви відшкодуєте цю суму банку. Ви будете платити щорічний внесок за зроблені послуги, а якщо ви волієте розплачуватися з банком на виплат, то будете вносити процентні платежі значних розмірів. Підсумовуючи сказане, можна зробити висновок - кредитні картки призначені для того, щоб чи відстрочити відкласти оплату на короткий час. Ваша покупка касет насправді не завершується доти, поки ви не оплатите свій рахунок кредитних карток. Те, що кредитні картки - а в дійсності і всі інші форми кредиту - дозволяють індивідуумам і підприємствам "заощадити" використання грошей, нічого не значить. Кредитні картки дають вам можливість мати в розпорядженні менше готівки і чекових внесків для висновку угоди. Інакше кажучи, вони допомагають синхронізувати витрати і доходи, зменшуючи тим самим необхідність у збереженні наявних і чекових внесків.
Банки і їхня роль у фінансовій системі США
Кардинальні зміни за останню декаду
Останні 10 років (чи біля того) у фінансовому секторі нашої економіки відбувалися стрімкі зміни, і справедливості заради треба сказати, що фінансова система дотепер знаходиться в стані зміни. Законодавство, що раніше існувало, задоволено строго визначало задачі і види діяльності, дозволені різним фінансовим заснуванням. Наприклад, комерційні банки повинні були відкривати поточні рахунки і надавати позички підприємствам і споживачам. Функція ощадно-позичкових асоціацій зводилася до прийому ощадних вкладів і видачі цих заощаджень для іпотечного кредитування. Але тиск, що підсилився в останні роки, конкуренції, а також дерегулювання і нововведення, узяті в сукупності, розширили функції різних фінансових інститутів і розмили традиційні розходження між ними. Ми вже показали, яким винахідливим образом ощадні установи включилися в банківські операції комерційних банків, володіючи при цьому перевагою сплати відсотка вкладникам. Комерційні банки відповіли на це виділенням автоматичних рахунків трансферних послуг, що дозволили їм обійти юридична заборона на сплату відсотка на чекові рахунки. Банки й ощадні заснування вторглись так само в сферу діяльності маклерських фірм і страхових компаній. У свою чергу, нефінансові фірми, такі, як "Сіарс", поширили свою активність на банківську і фінансову область. Створювалися банківські холдинги-компанії, що дозволяють керувати декількома формально самостійними банками як єдиним цілим і, таким чином, обходити юридичні обмеження на систему банківських філій.
Прийняття DIDMCA. як найважливіший крок у банківському законодавстві
Прийнятий у 1990 р. Закон про дерегулювання депозитних заснувань і монетарний контроль (DIDMCA) спробував відбити ці реалії шляхом чи зменшення виключення багатьох історично сформованих розходжень між комерційними банками і різними

 
 

Цікаве

Загрузка...