WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Методи забезпечення безпеки розрахунків - Реферат

Методи забезпечення безпеки розрахунків - Реферат

декількома Іnternet-магазинами, розміщеними на Web-вузлі провайдера.
Для роботи vPos необхідно мати комп'ютер Pentіum 133 МГц, 64М RАМ, WІNDOWS NТ Server 4.0, а також Web-сервер, торговельний сервер та СУБД. Крім того, продавцю необхідно отримати два комплекти сертифікатів: для SЕТ та для SSL.
Шлюз з фінансовими системами. Продукт vGate - основна ланка лінії vSuіte. Це міст, який з'єднує світ Іnternet зі світом фінансових платіжних систем. Він дозволяє еквайєру прийматитранзакції, що надходять від Іnternet-магазинів, забезпечуючи конвертацію різних протоколів обміну. Шлюз відрізняється великою гнучкістю, що дозволяє використовувати існуючу хост-систему екваєру (або процесингового центру) без змін. Усі складні надбудови для узгодженості протоколів авторизованих повідомлень робляться в самому vGate. Задовольняючи великі можливості комутації транзакцій, він може працювати і як резервний авторизаційний хост.
Крім того, в vGate ще є потужні системи генерації звітів, управління сертифікатами та ведення БД за подавцями. В якості сервера БД використовується Оracle7 Server 7.3.
vGate є найбільш складним та дорогокоштуючим компонентом комплекту SЕТ-продуктів. Тому звичайною практикою стало придбання платіжного шлюзу крупними процесинговими центрами та об'єднаннями банків-еквайєрів. За деякими прогнозами, на кінець 2000 р. число шлюзів між Іnternet та платіжними системами у всьому світі може досягнути 150-200. Можливо, будуть такі шлюзи створені і на Україні.
Перспективи застосування vSuіte на українському ринку.
Електронна комерція переживає нині швидкий зріст у всьому світі. В Україні також починають налагоджуватись необхідні для цього умови, що дозволяють організовувати успішну торгівлю в Іnternet.
По-перше, постійно збільшується число власників пластикових карт, багато з них користуються Іnternet. Слід враховувати також, що вартість отримання найбільш доступних пластикових карт (таких, як Vіsa Еlectron) у деяких українських банках за раз становить $ 20. Відомі випадки, коли такі картки потрібні були клієнтам лише для того, щоб мати можливість придбати щось через Іnternet.
По-друге, в країні швидко зростає інфраструктура платіжних систем. Ведучі банки створили мережу прийому пластикових карт у торговельних пунктах та пунктах видачі готівки. Наступним природним кроком є створення подібної інфраструктури в Іnternet. Це дозволить банкам отримувати додаткові доходи:
· від емісії карт - як за рахунок зростання числа власників карт серед користувачів Іnternet, бажаючих користуватися послугами електронної комерції, так і від збільшення загального обігу за пластиковими картками;
· від екваєрингу - за рахунок появи нових торговельних точок.
Враховуючи невеликий (порівняно із можливостями шлюзу) обсяг транзакцій за Іnternet у наступні роки і високу вартість системи, в нашій країні достатньо організувати один платіжний шлюз, які зможуть користуватися всі банки.
По-третє, розвиток Іnternet та систем масових електронних платежів у нас у країні почався не так давно і йде практично одночасно. Тому немає тягаря застарілих рішень, що гальмують організацію взаємодії між цими сферами, на відміну від ситуації в більш розвинених країнах.
Відомо, що багатьом українським Іnternet-провайдерам стає тісно у межах надання тільки послуг доступу в мережу. Все більша їх кількість починає пропонувати різноманітні інформаційні послуги, в тому числі і комерційні. Для цього бажано надати клієнтам можливість безпечної оплати цих послуг через Іnternet. Для багатьох провайдерів організація на своїх вузлах та підтримка віртуальних магазинів (як самостійно, так і спільно із існуючими структурами) стане гарним козирем у конкурентній боротьбі і дасть додаткове джерело надходжень (за рахунок сплати від продавців).
Іnternet-магазини легко зможуть організувати багато фірм, які мають Web-вузли. Особливо це стосується комп'ютерних фірм, туристичних бюро, квиткових кас, операторів різних типів зв'язку (оплата рахунків через Іnternet), редакцій та видавництв (прийом передплати) тощо. Все, що їм необхідно - це встановити vPos на своєму Web-вузлі або на вузлі Іnternet-провайдера і розробити дизайн сторінок Іnternet-магазину. Оскільки в країні практично відсутній досвід розсилки товарів за каталогами, організацію справжніх Іnternet-супермаркетів слід чекати через кілька років.
Іnternet-комерція - це ефективний засіб, який дозволить вийти на світовий ринок багатьом українським компаніям. У першу чергу, фірмам, що надають комерційні послуги, і фірмам-розробникам програмного забезпечення. У кінцевому підсумку, електронна комерція дасть поштовх до подальшого розвитку в нашій країні як Іnternet-технологій, так і всій фінансовій інфраструктурі.
Література
1. Антонов В.М. АРМ економіста, фінансиста, менеджера. - К.: Таксон, 1998. - 120 с.
2. Антонов В.Н. АРМ: Вопросы практического использования. - К.: Лыбидь, 1992. - 164 с.
3. Антонов В.Н. Архитектура интеллектуально-экспертной системы поддержки принятия решений // Информатизация и новые технологии. -1996. - № 4. - С. 16-18.
4. Антонов В.Н. Интеллектуально-экспертная графическая система // Информатизация и новые технологии. - 1996. - № 2. - С. 17-20.
5. Антонов В.Н. Интеллектуально-экспертная система обработки документов, подсказки принятия решений: метод построения и реализации // УСиМ. - 1995. - № 3. - С. 82-85.
6. Антонов В.Н. Проектирование объектно-ориентированых интеллектуальных АРМ// УСиМ. - 1997. - № 4/5. - С. 102-106.
7. Антонов В.Н., Антонова Ю.В. Основы проектирования интеллектуальных АРМ // Информатизация и новые технологии. - 1994. - № 1/2. - С. 27-29.
8. Банки на развивающихся рынках: В 2-х т. / Кол. авт. - М.: Финансы и статистика, 1994.
9. Банківська енциклопедія / Під ред. проф. А.М. Мороза - К.: Ельтра, 1993. - 328 с.
10. Велш Глен А., Шорт Денієл Г. Основи фінансового обліку. - К.: Основи, 1997. - 943 с.
11. Волошин І. Розрахунок резервів для відшкодування можливих витрат за кредитними операціями за допомогою коефіцієнтного аналізу та повної моделі банку // Вісник НБУ. - 1999. - № 9. - С. 61-64.
12. Ганах Н.І., Мельниченко І.Г. До питання розвитку ринку інформаційного бізнесу в Україні // Вісник Білоцерківського державного аграрного університету. - 3-ій вип. - Ч. 2. - Біла Церква, 1997. - С. 125-130.
13. Ганах Н.І., Мельниченко Г.І. Застосування методів експериментально-статистичного моделювання для дотримування маневрених характеристик виробництва // Проблеми праці, економіки та моделювання. - Ч. 1. - Хмельницький, 1998. - С. 52-54.
14. Ганах Н.І., Прокопенко Н.С. Особливості сучасного податкового законодавства України в контексті прийняття Податкового кодексу // Регион, город, предприятия в условиях переходной экономики. - Донецк: ИЭПИ НАН Украины, 2000. - С. 62-68.

 
 

Цікаве

Загрузка...