WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Системи “банк-клієнт” - Реферат

Системи “банк-клієнт” - Реферат


Реферат на тему
Системи "банк-клієнт"
План
1. Взаємодія клієнтів з банківськими системами
2. Переваги системи
3. Телекомунікаційні засоби
4. Типова система
5. Банкомати
Література
1. Взаємодія клієнтів з банківськими системами
Банкомати були першою спробою банків обійти обмеження на здійснення розрахунків через те, що відділення відкриті тільки в робочі години, і знизити видатки на утримання останніх. Після цього з'явилися послуги по телефону. Приблизно півтора року тому виник новий підхід до взаємодії банку з клієнтом - багато банків розпочали надавати послуги вдома за допомогою спеціалізованих систем "банк-клієнт". Спочатку вони надавались тільки закритими приватними каналами. Зараз ситуація змінюється у бік використання Іnternet, але найбільш популярними є змішані рішення.
Існує три моделі надання банківських послуг вдома, кожна з яких передбачає різну відповідальність фінансового закладу, що пропонує дану послугу:
· банк надає користувачеві інтерфейс, мережу і наповнення рішення; при цьому може використовуватися система "банк-клієнт", розроблена самим банком чи спеціалізованою фірмою, що виробляє ПЗ;
· посередник або провайдер послуг бере на себе відповідальність за інтерфейс користувача і мережу, у той час як банк відповідає за наповнення;
· надання послуг вдома за допомогою Іnternet. У даному випадку інтерфейс є програмою перегляду Web-даних, в якості мережі найчастіше виступає Іnternet, а наповнення залежить від банку. Взагалі, через Web-вузол фінансові інститути можуть запропонувати широкий спектр послуг. Таких, наприклад, як надання оперативної інформації про фінансові новини, можливість управління рахунками, електронна пошта і віддалений доступ до персональної фінансової інформації.
Схема використання системи "банк-клієнт"така: банк купує (чи розробляє) систему і після цього продає або безкоштовно надає доступ до неї своїм клієнтам.
З погляду реалізації фінансових послуг для банків система "банк-клієнт" не є чимось принципово новим, основні зміни стосуються організаційної сфери діяльності. Вона дозволяє лише виключити з технологічного ланцюжка обробки фінансового документа процедуру передачі паперового оригіналу з рук клієнта в руки операціоністів і його переведення в електронну форму. Супутні операції ідентифікації й аутентифікації документа теж виконуються автоматично. У подальшому документ в електронному вигляді проходить ті ж етапи обробки, передбачені існуючою банківською технологією, як і паперовий документ.
Не слід очікувати негайної прямої вигоди від впровадження системи за рахунок скорочення персоналу чи подібних заходів. Спочатку експлуатація системи потребує грошей для техніки, програм і навчання співробітників. Повернення вкладень відбудеться не скоро і буде залежати від якості впровадженої системи.
2. Переваги системи
Для клієнта банку підключення до системи "банк-клієнт" змінює весь стиль його взаємовідносин з цим фінансовим інститутом. Визначимо її основні переваги перед традиційними засобами обслуговування:
· у банку з'являється можливість працювати з клієнтом практично цілодобово і при цьому значно скоротити видатки на утримання своїх відділень;
· клієнт може здійснити платіж, не виходячи з офісу. З урахуванням транспортних проблем у сучасних містах це спрощує процес платежу. Більше того, це призводить до того, що клієнт перестає бути територіально прив'язаним до банку, що його обслуговує. З'являється можливість обрати банк, що його влаштовує за якістю послуг, які надаються, а не за територіальною близькістю. У результаті посилюється конкуренція між банками, від якої виграють і банк і його клієнти;
· надзвичайно важливою є поява точної і надійної системи реалізації та врахування зовнішнього документообігу. Якісна система "банк-клієнт" дозволяє автоматизувати практично весь документообіг між банком і його клієнтами. Вона часто є першим сучасним інструментом для підприємства, а для деяких - і першим засобом внутрішньої автоматизації.
Виявляється, що майже весь спектр банківських послуг може бути автоматизований і реалізований у вигляді електронного документообігу банку зі своїми клієнтами. Обмеження у цій справі зумовлені лише готовністю банку довірити виконання фінансових операцій автоматизованій системі.
3. Телекомунікаційні засоби
Існує безліч систем телекомунікації, придатних для використання в системі "банк-клієнт". Для взаємодії в режимі on-lіne можуть застосовуватися BBS, WWW і цілий ряд систем електронної пошти. Проте у кожної з них є свої недоліки та обмеження, що ускладнюють їх використання.
Питання вибору режиму роботи системи теж непросте. Системи, що працюють у режимі on-lіne, зручні при організації розподіленого доступу до інформації. Але, за відсутності надійних і виділених каналів зв'язку (що, на жаль, характерно для нашої країни), накладні витрати на підтримку дієздатності розподіленої системи зростають настільки, що їх використання стає недоцільним. Крім того, важливим є те, що для експлуатації on-lіne системи вимагається в 5-10 раз більше фізичних чи віртуальних каналів, ніж у off-lіne системах. При цьому необхідно, щоб їх пропускна можливість була вище, ніж у випадку використання off-lіne систем.
Можна зустріти приклади використання практично будь-якого виду зв'язку. Серед основних технологічних рішень слід відзначити: комутуємі телефонні лінії зв'язку (у тому числі систему "Іскра-2" і сотові телефони), мережі Х.25 ("УкрПак", "Спринт", "Інфотел" та ін.), ІP-мережі та сам Іnternet в якості транспортної мережі, супутникові лінії зв'язку (наприклад, систему SkyLіnk фірми Lіvewіre Dіgіtal, що працює через систему супутників Іnmarsat). Серед систем електронної пошти необхідно відзначити дві, для яких існують чіткі міжнародні стандарти: SMTP (пошта мережі Іnternet) і Х.400.
Протокол Х.400 повністю відповідає вимогам систем розподіленого документообігу. Але не слід забувати про існування приватних реалізацій поштових систем. Стандарти описують види послуг клієнтам і протоколи взаємодії, що мають різні підсистеми. А приватна реалізація може використовувати лише деякі необхідні види послуг і при цьому цілком задовольняти потреби конкретної прикладної системи. Для досягнення необхідної надійності доставки повідомлень у групі стандартів Х.400 є спеціальний документ, що описує правила обміну інформацією між абонентами поштової системи. Він називається "Електронний обмін даними" (Electronіc Data Іnterchange, EDІ) і має позначення Х.435. Його функція - забезпечення надійного транспортування електронних документів від однієї прикладної системи до іншої, з дотриманням їх цілісності і конфіденційності.
4. Типова система
У банківській справі одна із найбільших частин накладних витрат належить оплаті праці банківських службовців та обробці платіжних, розрахункових документів. Найбільш

 
 

Цікаве

Загрузка...