WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Автоматизована банківська система в Україні - Реферат

Автоматизована банківська система в Україні - Реферат

Ргіоtіtу System, призначеною для оперативного керування різнородним трафіком та виділенням мережевих ресурсів залежно відконкретних сітьових додатків та пріоритетів користувача. Високий коефіцієнт готовності (до 99,999 %) та продуктивність досягаються завдяки наявності таких факторів, як резервування апаратної частини, можливість підтримки каналів, дублювання джерела живлення та процесорного пристрою.
Система Маgеllаn Раssport пропонує широкий вибір платформ: Раssport модель 160, Раssport модель 50 та Раssport модель 30. Станції Раssport мають апаратну частину та програмне забезпечення, що здатні задовольнити вимоги найрізноманітніших площ та умов експлуатації. Мережі Раssport легко можуть розширюватися від декількох до тисячі та більше вузлів. Модульна архітектура Раssport забезпечує гнучкість системи, що дозволяє провайдерам послуг конфігурувати процесорні карти та програмне забезпечення, щоб найкращим чином відповідати вимогам окремих замовників відносно інтерфейсів, набору функцій та розмірів системи. Наприклад, Раssport може використовуватися як високопродуктивний комутатор FRАМЕ RELAY або мережевий комутатор, який консолідує передачу голосу, відеоінформації послідовних даних трафіка локальної мережі, службових даних та LAN, що дозволяє суттєво збільшити ширину полоси пропуску, яка використовується, а також знизити витрати на обладнання, площі та технічне обслуговування. Модель Раssport 160 включає 16 контрольних та робочих процесорів, більш компактна модель Раssport 50 - 5 контрольних та робочих процесорів. Для задоволення можливих вимог периферії доступу модель Раssport 50 може укомплектовуватися контрольно-функціональним процесором (СFР 1). Модель Раssport 30 підтримує 3 робочих процесори і є мінімальною із платформ родини Раssport для задоволення вимог невеликої регіональної або великої офісної мережі.
Такі складні функції управління мережею, як статистичне ущільнення каналів у поєднанні з системою пріоритетів "Мulti Рriotitу System" (МРS), дозволяють користувачам Раssport скоротити витрати, пов'язані з експлуатацією мережі. Незалежні мережеві додатки консолідуються в одну фізичну або багато логічних мереж, кожна з яких володіє унікальними характеристиками управління та продуктивністю. Об'єднання опорних мереж забезпечує значну економію коштів за рахунок скорочення площ, необхідних для розміщення мережевого обладнання. Раssport також забезпечує складання статистичних та бухгалтерських звітів, що допомагає провайдерам послуг здійснювати розрахунки з клієнтами, а корпораціям - ефективно використовувати мережеві ресурси.
Загальні відомості про Magellan Ассеss Іntegrator (МАІ). Серія МАІ, що випускається компанією Nortel, базується на продукції Маrаthоn компанії МІСОМ і є частиною запропонованого мережевого рішення на базі лінії продуктів серії Magellan. МАІ підключається до основної мережі, побудованої на DPN-100 або Раssроrt засобами виділених ліній або через Frame Rеlау з'єднання. Серія МАІ забезпечує інтеграційні можливості переферійного вузла доступу і містить інтегрування таких функцій, як аналоговий, цифровий, факсимільний зв'язок, трафік локальних мереж.
МАІ підтримує передову технологію компанії Nortel 8 Кбіт/сек компресію голосу (G.729 СS-АСЕLР), яка забезпечує високу якість передачі голосу, викоритовуючи мінімальну смугу пропуску каналу. На сьогодні доступні чотири моделі МАІ - МАІ 2К Р1us, МАІ ЗК, МАІ 5КТ Рrо та МАІ 20К Рrо. Кожна з них може бути індивідуально сконфігурована та укомплектована опційними модулями, що підтримують широкий спектр функцій для задоволення індивідуальних потреб замовника.
Набір опційних модулей містить:
· Тurbо Universal Vоісе Моdule (ТUVМ) та Сlеаr Vоісе Моdul (СVМ) для аналогового голосового трафіка та факсу;
· модулі для цифрового голосового трафіка;
· Сhannel Ехраnsion Моdule (СЕS) для підтримки традиційних даних;
· Integration Routes Моdul (ІRМ) для підключення LAN Еthernet.
Основні функції МА:
· компресія голосу G.729 СS-АСЕLР із заглушенням пауз при розмові;
· демодуляція факсимільної інформації - 9,6 Кбіт/сек;
· компресія даних;
· маршрутизація LAN/WAN;
· підтримка backup-з'єднань.
Серія МАІ є типовим рішенням передачі голосу по Frame Relay в мережах, побудованих на Magellan DPN-100 та Раssport, і підтримується та розвивається відповідно до потреб і вимог користувачів та замовників.
3. Сучасні схеми
Останнім часом в Україні, як і в інших країнах Європи, банкам доводиться все частіше звертатися до "дрібного" клієнта та його "надокучливих" щоденних потреб. Як з'ясувалося, це вигідна справа, хоча і недешева. Роздрібні послуги обходяться банку дорого, бо затрати на обслуговування одного клієнта на оптовому ("wholesale") та роздрібному банківських ринках відрізняються не так сильно, як прибуток від цих операцій.
Основна складова витрат на проведення роздрібних послуг зумовлена необхідністю "дійти до кожного". Щоб клієнт прийшов до банку (тим більше вдруге), йому це повинно бути зручно. Тому банківську установу слід розташовувати якомога ближче до клієнта. Крім того, при проведенні роздрібних послуг (а це, у першу чергу, обслуговування щоденних потреб приватних осіб) мережа таких установ повинна бути досить щільною. Інакше кажучи, шанси на успіх (а то й виживання) має роздрібний банк, що володіє розвиненою філійною мережею, розширенню якої сприяє контрацепція капіталу.
Останнім часом в Україні банки все рідше йдуть "в нікуди". Відчуваючи зростаючу нестійкість, банк намагається знайти "принципала" та стати його дочірнім підприємством. При цьому кількість самостійних банків зменшується, а філій - зростає, і в найближчі роки така тенденція буде зберігатися.
Як же проявляються ці тенденції в потребах банків у системах автоматизації та вимогах, що до нього висуваються? Зрозуміло, що наявність філій не зменшує вимог, які носять спільний для усіх АБС характер.
Система автоматизації повинна забезпечувати:
· коректний облік операцій банку згідно з діючими нормативними документами;
· складання періодичної та разової звітності, визначеної інструкціями НБУ та іншими нормативними документами;
· гнучке налагодження для врахування всіх змін, що вносяться в діючі нормативні акти;
· можливість аналізувати поточний стан банку та прогнозувати його на задану перспективу;
· оперативне керування активами банку.
Проте багатопрофільний банк відрізняється від інших тим, що операції в усіх його територіальних підрозділах робляться одночасно. Зумовлені цим специфічні особливості висувають додаткові вимоги до АБС, а саме:
· можливість отримання консолідованих даних з усього банку;
однаковий режим роботи з особовими рахунками в довільній установі банку.
Останню обставину слід пояснити окремо. Клієнт сподівається, що рівень обслуговування та спектр послуг буде

 
 

Цікаве

Загрузка...