WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Автоматизована банківська система в Україні - Реферат

Автоматизована банківська система в Україні - Реферат


Реферат на тему
Автоматизована банківська система в Україні
План
1. Проект АБС НБУ
2. Схема телекомунікаційної мережі
3. Сучасні схеми
Література
1. Проект АБС НБУ
АБС НБУ є інтегрованим програмним комплексом, який забезпечує автоматизацію всіх проблем банку - від ведення головної книги до обліку виробництва для функціонування Банкнотно-монетного двору [27]. Вона повинна об'єднати окремі завдання в єдиний програмний комплекс і дозволити кожному обласному управлінню вести самостійний баланс як частину єдиного балансу НБУ.
Основні вимоги до нової АБС НБУ
1. Система повинна мати модульну структуру, що дозволяє будувати її конфігурацію з базових модулів та підсистем, і складатися з програмних модулів для проведення операцій із цінними паперами та готівкою, обслуговування фізичних осіб, обліку основних засобів і товарно-матеріальних цінностей, управління персоналом та нарахування заробітної плати, фінансового аналізу, управління активами (пасивами), а також виробничими процесами (рис. 9.1). Передбачається можливість підключення системи "клієнт-банк".
Рис. 9.1. Автоматизована банківська система НБУ
2. Система повинна бути інтегрованою для забезпечення обміну інформацією між її різними компонентами через загальне інформаційне поле та для зв'язку з іншими системами НБУ.
3. Для збереження даних застосовуються сучасні СУБД ОRАСLЕ, SYBASE та INFORМІХ, що дозволяють ефективно вирішувати питання, пов'язані з цілісністю, безпекою даних, їх резервуванням та архівацією.
4. Передбачається дворівнева схема побудови:
- центральний апарат НБУ;
- обласні управління.
5. Для створення програмних модулів та розв'язання власних задач у межах системи передбачається використання єдиного інструментального засобу.
6. Для зв'язку з іншими системами передбачено два режими:
- оff-line за узгодженими форматами даних;
- оn-lіnе за стандартними протоколами.
7. Для більшості підсистем передбачається можливість роботи в реальному часі.
8. Передбачається використання апаратних та програмних заcобів для надійного забезпечення безпеки даних та захисту від несанкціонованого доступу.
2. Схема телекомунікаційної мережі
Мережа складається з високопродуктивних комутаторів Frame Relaу у точках комутації (backbone-мережа) та вузлів доступу, забезпечуючих адаптацію трафіку, що надходить. У даному проекті передбачається використання комутаторів Magellan моделей Passport 50 та Passport 160 (в якості устаткування основної мережі) та обладнання доступу МАІ 5КТ РRО (у якості обладнання рівня адаптації).
Загальні відомості про Magellan Passport. АТМ - комутатор Magellan Passport - підтримує численні мережеві служби на основі високопродуктивної та потужної мережевої платформи. Ця система може виконувати одразу декілька функцій, важливих для мереж підприємств та провайдерів послуг.
У корпоративних мережах Magellan Passport відіграє роль економічно ефективного АТМ-комутатора, що призначений для консолідації мережі та забезпечує зниження витрат, підвищену функціональність і готовність до використання нових мультимедійних додатків. Використовуючи різні варіанти організації каналів, Passport консолідує АТМ, передачу голосової та відеоінформації з передачею даних по FRАМЕ RELAY, LAN, SNА та АРРN, а також інший традиційний телекомунікаційний сервіс у рамках єдиної мережі. Корпорації можуть використовувати Magellan Passport для побудови приватних мереж на основі виділених ліній зв'язку, нарощуючи власні мережі на основі ТDМ-технології до рівня мереж АТМ, щоб вони могли підтримувати нові мультимедійні додатки при низьких витратах. Раssроrt може приєднуватися до комерційних АТМ-мереж, дозволяючи підприємствам використовувати потужність та цінові переваги АТМ-мереж загального використання. Крім того, офісні комутатори Раssроrt можуть експлуатуватись в умовах змішаних мереж, побудованих на основі приватних ліній та АТМ-мереж загального використання.
Нарощування системи Раssроrt забезпечує її рентабельну сумісність із найрізноманітнішими офісними мережами підприємств - від штаб-квартир великих корпорацій до офісів відділень дрібних компаній. Система доступна у різних модифікаціях, таких як велика станція на 16 слотів (Раssроrt модель 160), станція на 5 слотів (Раssроrt модель 50) та станція на 3 слоти (Раssроrt модель 30). Нортел пропонує також малу станцію Раssроrt Ассезз, призначену для відділень дрібних компаній.
У комерційному телекомунікаційному сервісі Раssроrt може використовуватися для побудови мереж FRАМЕ RЕLАY, мереж із комутацією голосу, АТМ та SNА мереж. Система може підтримувати багатоцільові мережі на основі використання комбінованих послуг. Рassport забезпечує додаткові можливості, наприклад, високопродуктивний багатоканальний інтерфейс DS3 для FRАМЕ RELAY та інші, розроблені для задовільнення специфічних потреб провайдерів послуг.
Будучи складовою частиною сімейства, обладнання Magellan Рassport дозволяє телекомунікаційним компаніям створювати таку мережеву архітектуру, яка найбільше відповідає їх вимогам. Наприклад, у дрібних провайдерських мережах Рassport може забезпечувати як адаптацію доступу, так і комутацію backbone-каналів. У більших мережах (де вимагаються АТМ комутатори більш високої продуктивності) системи Magellan Vector та Magellan Соnсоrdе можуть забезпечувати комутацію АТМ-каналів опорних мереж при використанні Рassport у якості багатофункціонального адаптера АТМ.
І навпаки, телекомунікаційна компанія може починати з мережі, яка побудована за допомогою обладнання Рassport, додаючи системи Vector та Соnсоrdе. Провайдер послуг може підтримувати мережу найбільш оптимального розміру, який відповідає темпам росту абонентського трафіка, поступово пересуваючи обладнання Раssport до переферії мережі та доповнюючи її іншими продуктами із сімейства Magellan.
Загальні мережеві функції АТМ (сигналізація і маршрутизація) та координовані програмні додатки управління мережею можуть функціонувати на всіх пристроях сімейства Magellan, дозволяють провайдерам послуг інтегрувати Рassport із системами Vector та Соnсоrdе для створення мережі із найбільш оптимальною конфігурацією.
Гнучкість системи Раssроrt, що дозволяє їй підтримувати широкий спектр послуг, робить цей багатофункціональний АТМ-комутатор незамінним для корпоративних мереж та телекомунікаційних компаній. Крім того, Раssроrt забезпечує послідовне зростання та розвиток традиційної системи передачі даних до мереж FRАМЕ RELAY та АТМ як для корпоративних мереж, так і комерційних телекомунікаційних мереж.
Раssроrt здійснює динамічну маршрутизацію трафіка, вибираючи оптимальні шляхи проходження даних, обходячи несправні чи переповнені з'єднання та підвищуючи ефективність використання мережі. Раssроrt оснащений унікальною системою пріоритетів компанії Нортел - Мulti

 
 

Цікаве

Загрузка...