WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Міжнародні телекомунікаційні служби фінансової інформації - Реферат

Міжнародні телекомунікаційні служби фінансової інформації - Реферат

система REUTERS. Здебільшого вона використовується для проведення ділінгових операцій. Ділінгові операції банків - це торговельні операції (як правило, оптові) з фінансовими інструментами (валютою, цінними паперами і т.п.) для отримання прибутку і регулювання ліквідності.
Ділінг включає в себе такі види зовнішньої і внутрішньої діяльності банку:
" оптові торгові операції (зовнішній трейдинг - планування, укладення угод та їх виконання, а також внутрішній трейдинг - міжфіліальні угоди);
" управління операціями банку на роздрібних ринках;
" брокерське обслуговування клієнтів;
" максимізація власного капіталу за рахунок оптимізації спреда (різниці між цінами, курсами, ставками) чи гепа (розрив в термінах погашення активів і пасивів);
" моніторинг фінансових ринків, збирання та аналіз інформації відносно кон'юнктури фінансових ринків та планування діяльності банку на цих ринках.
Інформаційна система REUTERS може надавати інформацію про кілька мільйонів фінансових інструментів з ринку понад 150 країн світу. У будь-який момент можна отримати новини та котировки цін майже на 300000 терміналах REUTERS, об'єднаних за допомогою глобальної супутникової комунікаційної мережі.
Дуже часто українські банки, які проводять ділінгові операції на валютному ринку, використовують систему REUTERS Dealing 2000-1 Version 4.0. Цей програмний продукт забезпечує прямий вихід на 20 тисяч ділерів з більш як 5 тисяч банків та інших фінансових установ у 82 країнах світу з метою отримання і передачі котировок, укладення угод і обміну інформацією.
Програма надає такі основні можливості:
" під час проведення переговорів між ділерами контрагентів система відображає діалог на екрані для можливості вибору варіантів параметрів угод;
" автоматично здійснюється відбір реквізитів угод з обраного варіанта контракту і формується звітний документ "тікет" для наступного його затвердження;
" у режимі on-line відбувається передрук "тікета" і пересилка інформації в бек-офіс;
" усі переговори, які проводились ділерами, записуються в архів системи для їхнього підтвердження, перегляду або уточнення деталей;
" водночас надається можливість підтримувати діалог з чотирма контрагентами;
" автоматично вводяться в систему реквізити угод, що були укладені по телефону, через брокера, по телексу.
На рис. 10.6 представлено схему робочого місця ділера.
Рис. 10.6. Схема робочого місця ділера
Ділери самостійно розміщують необхідну для постійного моніторингу інформацію у спеціальних "вікнах" комп'ютерної програми Windows. Інформація надходить по каналах агентства з двох джерел: по-перше, від вкладників системи, що мають право вводити свою інформацію у спеціальних сторінках; по-друге, від кореспондентів агентства, які готують інформацію про події у світі.
Для аналізу валютного ринку банки використовують також REUTERS Graphics Professional - 32-розрядне аналітичне графічне прикладення в середовищі MS-Windows NT з метою проведення технічного аналізу фінансових ринків. Основні можливості цього продукту такі:
" 65 видів аналізу;
" 8 видів трендових ліній;
" зручний і легкий у використанні інтерфейс, що дає змогу звукового і візуального попередження за встановленими аналітиком лімітами, вибору часового періоду для аналізу;
" 16 графічних вікон в одному файлі;
" отримання і зберігання історичних даних у режимі реального часу навіть тоді, коли користувач працює з іншими програмами.
Компанія REUTERS, торговельне представництво якої відкрито у Києві, пропонує для ділінгових залів новий продукт - спеціалізовану телефонну систему Wyatts (DK2000), під'єднану до комп'ютера системного управління. Програмне забезпечення Wyatts базується на Windows і дає змогу контролювати всі події, що відбуваються в системі, у режимі реального часу. Основні можливості продукту:
" наявність "ніколи не зайнятого" терміналу з кількома типами конференцзв'язку, мікрофоном, гучним зв'язком, режимом hands-free, вмонтованим інтеркомом;
" контроль інформації, що надходить від кількох контрагентів одночасно;
" доступ до записуючих пристроїв різних типів, у тому числі і до Dealing 2000, де фіксуються реквізити угоди і друкується "тікет".
Недоліком програмних продуктів, що їх пропонує компанія REUTERS для українських банків, є загальність розробок без врахування специфіки національного ринку (наприклад, неможливо визначити склад операцій щодо хеджування форвардних контрактів, оскільки система не передбачає розрахунок оптимальних параметрів угод). Крім цього, програмне забезпечення не дає змоги обробляти інформацію стосовно конкретної угоди. Наприклад, ділер бажає дізнатися, який розмір маржі він отримає від проведення кількох послідовних операцій або якими є оптимальні параметри угоди і як з усього переліку варіантів вибрати найкращий. Таким чином, інформаційна система REUTERS лише пропонує ділеру різноманітну інформацію про різні ринки, а всі розрахунки щодо реальної угоди з контрагентом ділер має проводити за допомогою власної автоматизованої системи ділінгових операцій, у яку можна переслати інформаційну сторінку REUTERS.
Сумарні щомісячні затрати на інформаційне забезпечення ділінгового центру з 2-3 робочих місць становлять від $1-2 тис. до $15-20 тис.
Крім інформаційної системи REUTERS, для автоматизації ділінгових операцій можуть використовуватись також системи Dow Jones Тelerate, Tenfore та графічне прикладення REUTERS Graphics Professional.
У секторі систем для ділінгових операцій системи Dow Jones та інші в Україні поки що не поширені, на сьогодні в переважній більшості використовується система Reuters.
На ринку відкритих інформаційних платформ Dow Jones пред-ставлений системою DJP, що випускається Reuters і є гідним конкурентом Triarch-2000. Вона масштабується, має можливість роботи практично з усіма відомими в світі інформаційними потоками і має засоби інтеграції з мережевими бізнес-додатками, що особливо актуально при її установці в банках і великих ділінгових залах.
Література
1. Автоматизированные информационные технологии в банковской деятельности: Учеб. пособие для вузов / Г. А. Титоренко, В. И. Суворова, И. Ф. Возгилевич и др. / Под ред. Г. А. Титоренко. - М.: Финстатинформ, 1997. - 268 с.
2. Автоматизированные информационные технологии в экономике: Учебник /Под ред. Г. А. Титоренко. - М.: Компьютер, ЮНИТИ, 1998. - 400 с.
3. Автоматизация расчетных операций и фондовых бирж. - М.: Церих, 1992. - 206 с.
4. Банковские технологии. М.: Журнал издательства "Бизнес и компьютер" 1997-1999 гг.
5. Банковскиетехнологии. Компьютеры+программы, 1997-1999гг.
6. Вступ до банківської справи: Навчальний посіб. / Савлук М. І., Мороз А. М., Коряк А. М. / Під ред. М. І. Савлука. - К.: Лібра,1998. - 344 с.
7. Державний класифікатор України ДК-001-94. "Класифікатор форм власності", затверджений наказом Держстандарту України № 228 від 22 листопада 1994 р.
8. Державний класифікатор України ДК-002-94. "Класифікатор організаційно-правових норм господарювання", затверджений наказом Держстандарту України № 228 від 22 листопада 1994р.

 
 

Цікаве

Загрузка...