WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Стратегія співробітництва України зі Світовим банком у контексті оптимізації зовнішнього боргу - Реферат

Стратегія співробітництва України зі Світовим банком у контексті оптимізації зовнішнього боргу - Реферат

консультаційних послуг експертів буде завершено остаточну розробку законопроекту.
Проект "Фінансування розвитку села"
Проект "Фінансування розвитку села" (далі - проект) є інвестиційним проектом, що передбачає надання Міжнародним банком реконструкції та розвитку довгострокової позики уряду України.
Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 15 січня №35, яка передбачає зміну у назвах і текстах постанов Уряду у зв'язку із зміною назви Проекту з "Проекту фінансування розвитку села" на "Проект розширення доступу до ринків фінансових послуг". Проект постанови підготовлений Міністерством фінансів України та узгоджений з Міністерством економіки, Міністерством юстиції та Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг.
Раніше Світовий банк в листі від 22 листопада 2004 року висловив свою позицію щодо зміни назви "Проекту фінансування розвитку села". На думку Світового банку, нова назва - "Проект розширення доступу до ринків фінансових послуг" - більш адекватно відображатиме структуру та цілі проекту. Йдеться про розширення доступу до кредитних ресурсів для малих та середніх підприємств, зокрема у сільській місцевості, а також покращення правових, регуляторних та інституційних основ для розвитку нових фінансових продуктів та збільшення ефективності фінансових установ в Україні.
На даний момент відповідно до вимог Листа-угоди щодо позики-авансу на підготовку проекту "Фінансування розвитку села" від 15 липня 2003 р. № P4020-UA між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку здійснюються заходи з підготовки впровадження проекту.
За умови успішного завершення підготовчої стадії Світовим Банком буде виділено уряду України позику у розмірі 250 млн. дол. США. Окрім цього, передбачається, що у фінансуванні проекту візьмуть участь фінансові установи (80 млн. дол. США), а також уряд України (5 млн. дол. США).
Прогнозованими соціально-економічними результатами реалізації проекту є зростання обсягів і видів фінансових послуг, що використовуються сільгоспвиробниками, підприємцями і підприємствами у сільській місцевості; зменшення обсягів прямої державної підтримки, перехід до ринкових методів роботи у сільськогосподарському виробництві; розбудова та зміцнення національних фінансових посередників; створення правової, нормативної та інституційної основ фінансування розвитку села; збільшення інвестицій в економіку сільської місцевості.
Контекст проекту
В процесі реалізації проекту досягнення мети проекту забезпечуватиметься шляхом:
а) збільшення вливань довгострокового капіталу в економіку сільського господарства;
б) підвищення зацікавленості та спроможності фінансових посередників, діяльність яких регулюється у відповідному порядку, щодо надання фінансових послуг сільськогосподарським позичальникам;
в) розробки законодавчої бази, яка спрямовується на розробку та вдосконалення стратегічної, правової, нормативної та інституційної бази фінансування сільського господарства та економіки села в цілому.
Структура проекту передбачає впровадження трьох компонентів:
==> Компонент 1: Кредитна лінія для надання позик, в тому числі довгострокових, підприємствам, які здійснюють свою діяльність у сільській місцевості, через приватні фінансові установи.
Метою цього компоненту є: здешевлення вартості кредитів для кінцевих позичальників, полегшення можливості їх отримання, заохочення фінансових установ до спрямовування фінансових ресурсів до сільської місцевості з метою пожвавлення економіки та піднесення добробуту населення в сільській місцевості.
Кошти кредитної лінії будуть спрямовані на кредитування підприємств малого та середнього бізнесу, аграрних підприємств та надавачів послуг в регіонах України і, зокрема, в сільській місцевості, що відповідають визначеним критеріям.
Надання кредитів кінцевим позичальникам буде провадитися через відібрані комерційні банки та небанківські фінансові установи на довгостроковій основі для фінансування інвестиційних потреб та робочого капіталу підприємств, в тому числі на умовах фінансового лізингу та з залученням нових фінансових інструментів.
==> Компонент 2: Інституційний розвиток фінансового сектору.
В рамках цього компоненту планується надання кредитів банкам та іншим посередникам (кредитним спілкам, лізинговим компаніям тощо) з метою:
а) розробки та розвитку необхідних технологій (комп'ютеризованих управлінських інформаційних систем, технологій кредитування сільського господарства тощо), що забезпечуватимуть надання фінансових послуг підприємствам та підприємцям галузі сільського господарства,
б) створення та функціонування мереж банківських філій та відділень,
в) надання спеціалізованої технічної допомоги та навчання персоналу фінансових посередників;
г) надання консультаційних послуг, в тому числі навчання, кінцевим позичальникам з метою забезпечення підтримки у розробці бізнес-планів та ефективної фінансової стратегії, підготовці фінансової звітності тощо.
==> Компонент 3: Розвиток фінансової політики та нормативної бази.
Компонент 3 передбачає фінансування заходів з розвитку та вдосконалення правової, регуляторної та інституціональної структури, що обслуговує аграрний сектор, включаючи можливість розробки та розвитку:
a) законодавства та реєстру забезпечених угод (реєстру обтяжень рухомого майна),
б) загальної системи іпотечного фінансування,
в) кредитного бюро,
г) комерційного (господарського) реєстру,
д) системи кредитних рейтингів,
е) органу, що здійснює нагляд за ринком небанківських фінансових послуг (Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України),
є) розвиток фінансового лізингу (в тому числі питання оподаткування),
ж) системи кооперативного кредитування,
з) системимінімізації ризиків в аграрному секторі.
Проект фінансування та довгострокового кредитування розвитку села (2004 фінансовий рік, кредитування за гнучкою схемою на загальну суму 250 млн. дол. США), що ґрунтується на недавно прийнятих українських законах про посилення прав кредиторів, має на меті забезпечити стрімкий розвиток довгострокового кредитування шляхом створення орієнтованих на вторинний ринок приватних посередників. Основна увага цього проекту приділятиметься довгостроковому кредитуванню села, але він має й ширше значення, сприяючи наданню довгострокових кредитів в усіх галузях економіки.
Висновки
1. Можна сказати, що той факт, що Україна стала членом міжнародних фінансових організацій і почала одержувати від них ресурси в перші роки своєї незалежності є позитивним. Кредити міжнародних фінансових організацій допомогли в рішенні ряду макроекономічних проблем, особливо в 1993-1994 роки. Співпраця з МВФ допомогла Україні вибратися з кризи 1998 року. Разом з тим із самого початку міжнародні фінансові організації сприймалися не як партнери, а як щось замість керівного центру в особі центральних московських органів.
2. Але серйозною є проблема неадекватності вимог міжнародних фінансових організацій реаліям економіки України. Ця проблема пов'язана із застосуванням в Україні шаблонів, які використовуються в інших країнах не тільки Центральної і Східної Європи, але і Латинської Америки, Азії і т.д. Очевидно, що національна економіка

 
 

Цікаве

Загрузка...