WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Стратегія співробітництва України зі Світовим банком у контексті оптимізації зовнішнього боргу - Реферат

Стратегія співробітництва України зі Світовим банком у контексті оптимізації зовнішнього боргу - Реферат

відмови від його ратифікації місцевою радою. Проекти реформи державного управління та Фонду передекспортних гарантій були анульовані, коли з'ясували, що немає можливостей досягнення успіху. Підготовку системної позики для соціального сектору, передбачуваної на 2003 фінансовий рік, не розпочинали, бо дійшли висновку, що немає потреби у додатковій системній операції в соціальній сфері у разі впровадження операцій Програмної системної позики. Підготовку Проекту структурної перебудови вугільної промисловості (2001 фінансовий рік) було анульовано внаслідок зміни пріоритетів уряду. Світовий банк започаткував Дослідження вугільної промисловості, яке здійснюється з метою досягнення загальнонаціональної згоди щодо напрямів реформування вугільного сектору. Робота над Проектом боротьби із забрудненням довкілля, запланована на 2003 фінансовий рік, не розпочалася через брак прогресу у розвитку потенціалу установ, які працюють над питаннями охорони довкілля.
В рамках співробітництва нашої країни та МБРР за період з 1993 по 2004 роки Україна і банк уклали угоди про надання позик для впровадження 28 системних та інвестиційних проектів банку на загальну суму 3 521,38 млн. дол. США і 7,67 млн. євро.
Успішність кожного з проектів неоднакова. Втім, немає жодного, який би на 100% був оцінений як задовільний. Власне, так сталося через те, що в Україні досягнуто значно менших, ніж очікувалося, успіхів у реформуванні ділового середовища й зміцненні ринкових інституцій. Водночас переважна більшість проектів сприяла внесенню важливих позитивних змін у законодавство, розширенню можливостей формування та реалізації економічної політики, впровадженню нових структур власності й установ,
формуванню менталітету населення.
Проект "Фонд муніципального розвитку України"
(Програма розвитку муніципального кредитного ринку)
З початку 90-х років спроможність муніципалітетів надавати ефективні та якісні послуги, а також здійснювати інвестиції в основні виробничі фонди знижувалася швидкими темпами. Відсутність інвестицій у нагально необхідні інфраструктурі та муніципальні послуги обмежувала економічне зростання і призводила до зниження життєвого рівня та погіршення соціальних умов населення. Важливо було надати підтримку на місцевому рівні для відновлення інфраструктури та послуг.
Для розв'язання зазначених проблем уряд України прийняв рішення спільно із Міжнародним банком реконструкції та розвитку розпочати підготовку проекту "Фонд муніципального розвитку України" (Програма розвитку муніципального кредитного ринку (далі --проект).
Впровадження проекту дозволить надати органам місцевого самоврядування можливість реалізувати суспільно необхідні проекти, які потребують значного фінансування, доступ до якого сьогодні обмежений для багатьох міст. Такі інвестиції сприятимуть удосконаленню місцевої інфраструктури, поліпшенню якості і розширенню асортименту послуг, що надаються населенню , і в кінцевому рахунку - економічному зростанню на місцевому рівні. До того ж передбачена проектом система фінансування дозволить органам місцевого самоврядування відповідної територіальної громади швидко й ефективно визначати пріоритетні інвестиційні проекти та джерела і умови їх фінансування. Проект підтримуватиме відповідальне і раціональне витрачання кредитних коштів, отриманих під реалізацію кожного муніципального проекту, спрямованого на підвищення добробуту всієї громади. Підвищення ефективності управління міжбюджетними відносинами також піде на користь всій державі, оскільки економічне зростання й макроекономічна стабільність визначаються якістю фіскального управління. Ще одна важлива мета проекту - продемонструвати фінансовим установам життєздатність комерційного кредитування органів місцевого самоврядування і сприяти розвиткові ринку місцевих запозичень.
В рамках підготовки проекту "Фонд муніципального розвитку України" постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1101 створено Фонд розвитку міст України. Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1101 "Про створення Фонду розвитку міст України" визначено, що Міністерство фінансів є відповідальним за підготовку та реалізацію проекту "Фонд муніципального розвитку України".
Вищим органом управління Фонду є наглядова рада, склад якої затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2003 року "Про затвердження складу наглядової ради Фонду розвитку міст України" №780-р. Наглядову раду очолює Міністр фінансів України, до її складу входять представники Міністерства фінансів України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, зацікавлених міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, Національного банку України, а також народний депутат України та три представники організацій, що представляють спільні інтереси органів місцевого самоврядування у містах.
З метою завершення фінансування заходів з підготовки проекту 27 травня 2004 Першим віце-прем'єр-міністром України, Міністром фінансів України М.Я. Азаровим підписано Лист-угоду між Україною і Міжнародним банком реконструкції та розвитку про надання авансу позики для завершення підготовки проекту "Фонд муніципального розвитку України" в сумі 1 485,00 тис. дол. СІЛА і цією ж датою Лист-угода набув чинності.
Кабінетом Міністрів України 25 серпня 2004 р. схвалено постанову № 1077 "Про закупівлю товарів і послуг в рамках авансу позики для підготовки проекту "Фонд муніципального розвитку України" (Програма розвитку муніципального кредитного ринку), яка була розроблена Мінфіном.
На сьогодні завершена державна реєстрації .Фонду як юридичної особи та укомплектовано його штат на конкурсній основі висококваліфікованими спеціалістами.
Найближчим часом планується розробити зразки заявок для участі міст України у проекті та надіслати їх містам для розгляду та заповнення, а також підготувати для розгляду критерії відбору комерційних банків-учасників.
В рамках проекту Мінфіном здійснюється розробка проекту Закону України "Про місцеві запозичення і місцеві гарантії". Останню редакцію вказаного законопроекту нещодавно було подано на розгляд відповідних центральних органів виконавчої влади і членів Міжвідомчої робочої групи з питаньфінансування проектів місцевого розвитку без надання державної гарантії.
Ухвалення законопроекту "Про місцеві запозичення і гарантії" покращить стан нормативно-правової бази у сфері місцевих запозичень і гарантій, створить чіткий і прозорий механізм здійснення запозичень і надання гарантій. Положення законопроекту, з одного боку, створять сприятливі умови для розвитку муніципального кредитного ринку, а з другого - запобігатимуть дестабілізації місцевих бюджетів, сприятимуть покращенню якості планування бюджетів, фінансової дисципліни, самостійності та відповідальності органів місцевого самоврядування.
Позика на кредитування муніципального розвитку (2004 фінансовий рік, кредитування за гнучкою схемою на загальну суму 150 млн. дол. США) сприятиме підвищенню фінансової дисципліни та розвитку необхідного кадрового потенціалу на рівні міст.
Слід зазначити, що на цей час за погодженням із Світовим банком прийнято рішення про проведення ретельного дослідження щодо правового врегулювання ринку місцевих запозичень і гарантій з допомогою експертів. Після отримання результатів

 
 

Цікаве

Загрузка...