WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Стратегія співробітництва України зі Світовим банком у контексті оптимізації зовнішнього боргу - Реферат

Стратегія співробітництва України зі Світовим банком у контексті оптимізації зовнішнього боргу - Реферат

результати та пов'язані із зазначеними цілями кількісні показники. Обсяг фінансової допомоги та конкретний зміст кредитних і некредитних програм будуть жорстко прив'язані до спроможності уряду України виконувати відповідні орієнтовні показники.
Ключову роль в стратегії допомоги Світового банку відіграє "Програмна системна позика" (ПСП). Проект Програмної системної позики - найбільш комплексний проект за період співробітництва України і банку, який включив у себе заходи щодо реформування ключових секторів економіки України.
Метою проекту є підтримка конкретних результатів, які було досягнуто в рамках програми структурних реформ уряду України, у п'яти тематичних напрямках: посилення фінансової дисципліни, державна регуляторна політика, права власності, підзвітність державного сектору, управління соціальними та екологічними ризиками. В 2001 році здійснено перший етап проекту "Програмна системна позика", за яким Україна отримала позику на суму 250 млн. дол. США.
Нині триває реалізація другого етапу ПСП. На переговорах в липні 2003 року українська сторона досягла домовленості з банком щодо виділення коштів ПСП-2 позики двома траншами (перший транш - 75 мільйонів доларів США та другий транш - 175 мільйонів доларів США). В минулому році Україна виконала умови, необхідні для надання коштів першого траншу за "Програмною системною позикою -2". 19 грудня 2003 року угода про позику набула чинності та були отримані кошти в розмірі 75 млн. доларів США.
Україна вже виконала ряд умов, необхідних для отримання коштів другого траншу: ліквідовано бюджетну заборгованість з соціальних виплат, створено правову базу для реєстрації та виконання забезпечених угод (для рухомого та нерухомого майна), створено автоматизовану систему виконання бюджету АС "Казна", яку впроваджено в усіх обласних управліннях Держказначейства, зменшено податкові пільги та вилучення для різних галузей економіки, ухвалено Закон України "Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування".
Стратегія допомоги Україні передбачає впровадження банком інвестиційних проектів. Характерною рисою стратегії допомоги Україні є її соціальна спрямованість. Увагу зміщено з питань розвитку окремих галузей економіки на вирішення соціальних проблем, що існують в Україні, зокрема, це підтримка охорони здоров'я, боротьба з епідеміями, розвиток місцевих громад, скорочення бідності, вирішення соціальних проблем, пов'язаних з реструктуризацією вугільної галузі.
На завершальній стадії впровадження знаходиться проект "Розвиток системи казначейства", (загальна сума проекту 16,4 млн. дол. США, використано станом на 01.11.2004 року 15,71 млн. дол. США). Проект, метою якого було створення розвинутої комп'ютеризованої казначейської системи як ефективного інструменту виконання державного бюджету та управління державними коштами, став найбільш успішним та результативним, який визнається Всесвітнім банком та Міжнародним валютним фондом.
В результаті впровадження проекту було створено трирівневу систему казначейства, що складається з центрального апарату Державного казначейства України (ДКУ), 27 обласних управлінь Держказначейства (УДК), 633 районних відділень Держказначейства та запроваджено структуру Бюджетної класифікації у відповідності до вимог Статистики державних фінансів (GFS).
Система Держказначейства стала місцем зберігання інформації про всі початкові бюджетні призначення, про будь-які зміни до них, що відбувалися протягом року, та платежі за витратами. Починаючи з 2001 фінансового року, було започатковано основи реєстрації та контролю зобов'язань.
Впровадження автоматизованої системи обліку виконання бюджетів "КАЗНА", розробка якої фінансується за рахунок коштів позики, знаходиться на завершальній стадії. Нині зазначене програмне забезпечення розгорнуте у всіх обласних управліннях, а в 24 з них і в мм. Києві та Севастополі повністю впроваджене та експлуатується.
Нині в центрі уваги - питання зменшення великої заборгованості між підприємствами в енергетичному секторі та зупинення зростання податкової недоплати. Світовий банк планує надавати підтримку подальшим заходам у податковій сфері за допомогою інвестиційного проекту - Проекту модернізації Державної податкової служби (сума позики 40,0 млн. дол. США), який зараз на стадії реалізації.. Угоду про нього було підписано 4 вересня 2003 року, а 20 листопада її ратифіковано Верховною Радою України. Метою проекту є підвищення ефективності роботи Державної податкової служби України зі справляння податків, у тому числі, в умовах кризового стану економіки та жорсткого обмеження фінансових і трудових ресурсів.
Основними завданнями впровадження зазначеного проекту є:
" забезпечення умов для добровільного виконання вимог податкового законодавства платниками податків;
" забезпечення повного і своєчасного надходження податків і зборів до бюджету;
" підвищення довіри суспільства України шляхом забезпечення прозорості, компетентності та об'єктивності податкової служби;
" повна комп'ютеризація та автоматизація всіх процесів адміністрування податків.
Соціально-економічний ефект, який очікується від впровадження проекту "Модернізація податкової служби":
" збільшення надходжень до бюджету внаслідок підвищення рівня добровільної сплати податків та стабільного розвитку підприємництва;
" послідовне розширення бази оподаткування через удосконалення законодавства та процесів адміністрування податків;
" "клієнтоорієнтована податкова служба";
" скорочення витрат на адміністрування податків;
" покращення інвестиційного клімату через поліпшення умов податкового обслуговування;
" приведення діяльності Державної податкової служби України у відповідність з кращими світовими стандартами і підготовка до інтеграції України з Європейським союзом.
Головними очікуваними результатами проекту є створення ефективної, високопрофесійної та підзвітної суспільству Державної податкової служби, яка чітко реалізовуватиме державну податкову політику та програму уряду України.
Тоді результати матимуть суттєвий вплив на економічний стан України.
У соціальному секторі України реалізуються важливі для України інституціональні проекти, серед яких :
" проект "Фонд соціальних інвестицій", сума позики 50,21 млн. дол. США;
" проект "Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні", сума позики 60,0 млн. дол. США;
Найбільшими за обсягом інвестиційними проектами, які впроваджуються на території України, є:
" проект "Реабілітація та розширення централізованого теплопостачання м. Києва", сума позики 200,0 млн. дол. США.
" проект "Енергозбереження в адміністративних та громадських будівлях м. Києва", сума позики 18,29 млн. дол. США
" проект "Водопостачання та каналізація м. Львів", сума позики 24,25 млн. дол. США.
" проект "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", сума позики 195,13 млн. дол. США.
Наприкінці реалізації минулої Стратегії допомоги Україні окремі проекти перебували на різних етапах підготовки. Розв'язання питання більшості кредитів було завершено з майже однорічним запізненням. Кілька проектів не було реалізовано. Проект реабілітації та розширення теплопостачання міста Севастополя анульовано після схвалення Радою директорів Світового банку внаслідок

 
 

Цікаве

Загрузка...