WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Cпоживче кредитування на Україні (на прикладі Ощадбанку) - Дипломна робота

Cпоживче кредитування на Україні (на прикладі Ощадбанку) - Дипломна робота

найбільш сприятливий, ніж об`явлення позичальника банкрутом. Судове переслідування позичальника може мати негативний ефект, якщо останній доведе, що дії банку нанесли йому ущерб ідовели до банкрутства.
Якщо вдається переконати клієнта, що становище можна виправити, банк може запропонувати продати активи і т. ін.
1.3 Сучасні банківські технології у сфері розрахунково-касових операцій фізичних осіб.
З метою більш ефективнішого обслуговування клієнтів банку та для полегшення праці касирів і поліпшення якості обслуговування клієнтів наприклад в установах банку повсюдно встановлюються "електронні касири" - пристрої для збереження і видачі готівки касиру під керуванням персонального комп'ютера , а також використання таких сучасних технологігій як банкомати , інкомати.
З процесом розвитку пластика, котрий дозволяє позбавитись від різноманітних проблем. В свою чергу пластикоава картка - є головнимй любої системи, в котрій вона застосовується,так як по-перше являється носієм іншормації, подруге постійно знаходиться у користувача, томущо вона компактна та легка у застосуванні. Пластикова картка, ідентифікуючи свого власника, використовується як посвідчення особи або перепустка до службового приміщення. Пластикова картка, пов'язана з банківським рахунком, дає змогу отримувати готівку та розраховуватися за товари та послуги. Тому такі картки називаються платіжними пластиковими картками.
Банківські платіжні картки можуть виконувати багато різноманітних функцій залежно від типу картки: від простого зняття готівки в банкоматі чи в банківській установі до оплати послуг. Отже, розглянемо основні аспекти обслуговування та функціонування банківських платіжних карток.
Банківську платіжну картку може бути видано фізичній особі або працівникам будь-якого підприємства - юридичної особи. Для видачі картки фізичній або юридичній особі відкривається спеціальний картковий рахунок.
Здебільшого банкомати забезпечують виконання таких операцій:
1. Видача готівки: з поточного і строкового рахунків, з рахунку кре-дитних карток;
2. Прийняття вкладів на поточний, терміновий та інші рахунки;
3. Переказ грошей: з поточного рахунку на строковий, з термінового на поточний, з рахунку кредитних карток на поточний;
4. Платіжні операції: списання з поточного і термінового рахунків, післяплата.
Крім того, більшість власників карток за допомогою банкоматів можуть замовити нову чекову книжку, повну або проміжну виписку з рахунку, поцікавитися наявними коштами на рахунку і депозитах. При використанні найбільш сучасних банкоматів, що встановлюють тепер банки та спеціалізовані ощадні установи, можливі також послуги щодо оплати ра-хунків, отримання довідок стосовно переказу коштів, постійних платіжних доручень, замовлення єврочеків тощо.
Щоб підвищити економічність використання банківських автоматів, банки об'єднують свої мережі і надають можливість клієнтам користуватися автоматами різних банків на великих територіях. Спільна мережа банкоматів - це спільне підприємство кількох фінансових установ. Організаційну структуру цього підприємства і специфічні деталі функціонування мережі визначають банки-учасники.
Пластикові картки є ключовим елементом системи. З їх допомогою банкомати приводяться в дію, вони ж разом з персональним ідентифіка-ційним кодом ідентифікують користувача для банкомата. Спочатку банко-мати приводились у дію лише за допомогою кредитних карток. Але з роз-повсюдженням дебетних карток виробники банківських автоматів стали використовувати їх для приведення в дію банкоматів.
З погляду фінансових відносин, що функціонують у процесі використання пластикових карт, можна ( з достатнім ступенем умовності ) виділити наступні типи карт:
1) Кредитні картки (Credіt card), що використовуються для оплати різних видів товарів і послуг за рахунок кредиту, наданого клієнту чи банком спеціалізованою сервісною компанією. Оплата за допомогою картки може вироблятися в будь-якій торговій точці обладнаній пристроєм для підготовки чека, що платник виписує при покупці. Деякі кредитні картки можуть також використовуватися для одержання готівки в банківських автоматах.
2) Кредитні картки, що використовуються для оплати визначеного виду послуг ( чи декількох взаємозалежних видів послуг) за рахунок кредиту, що фінансується ( у межах установленого ліміту) що робить даний вид послуг компанією. Як правило, власник картки одержує визначені пільги. Подібні картки можна назвати цільовими. Найбільш поширені картки типу Dіners Club, що дозволяють оплачувати харчування в тисячах різних ресторанів багатьох країн; картки оплати телефонних розмов, бензину, оренди машин. Існують також картки, застосовувані для оплати товарів у визначених магазинах, наприклад у торговій мережі, що належить одній фірмі.
3) Картки, використовувані для гарантії чекових платежів (Check Guarantee Cards). Вони видаються банком, де відкритий рахунок клієнта і застосовуються для того, щоб уникнути одержання від несумлінного клієнта незабезпеченого чека чи чека з підробленим підписом.
Поява таких карток зв'язано із широким поширенням однієї з форм чекового кредиту, що заснована на наявності у тої чи іншої особи звичайного поточного чеку, і крім того, передбачає автоматичне надання кредиту в момент вичерпання залишку на чековому рахунку. При такій системі чеки приймаються до оплати до визначеного обговореного ліміту. Подібна система іноді називається овердрафтними рахунками. У більшості випадків, кредит видається автоматично, як тільки сума чека перевищила залишок на рахунку. Такі позички можуть погашатися або в процесі надходження на рахунок звичайних внесків, або найчастіше спеціальними внесками.
Картки гарантії чеків використовуються для ідентифікації клієнта. Зазначена система дуже приваблива своїми можливостями розширення сфери застосування чекових платежів. На гарантійних картках звичайно мається ідентифікаційний номер, термін їхньої дії і підпис клієнта. Для ідентифікації привілейованих клієнтів деякі банки випускають гарантійні картки без умов овердрафта. Такі картки використовуються власниками Єврочеків і інших чеків, що мають ходіння в декількох країнах. У той же час у системі розрахунків такими розповсюдженими чеками як Amerіcan Express Travel Checks ніякі додаткові банківські картки не застосовуються.
4) Дебетові картки (Debіt cards), що використовуються для оплати товарів і послуг, одержання готівки в банківських автоматах шляхом прямого списання з рахунка платника грошей із суми, закодованої на магнітній смужці картки. Інакше кажучи, такі картки можна використовувати як засіб доступу до деяких клієнтських рахунків. Такі картки є найпростішим і універсальним замінником готівки . На відміну від кредитних карток вони не дозволяють оплачувати покупки при відсутності грошей на рахунку.
РОЗДІЛ 2Аналіз практики кредитування фізичних осіб установами банків
2.1 Оцінка сучасного стану споживчого

 
 

Цікаве

Загрузка...