WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Управління кредитними ресурсами що виділяються міжнародними організаціями для кредитування малих підприємств( на прикладі Білоцерківського філіалу АПП - Реферат

Управління кредитними ресурсами що виділяються міжнародними організаціями для кредитування малих підприємств( на прикладі Білоцерківського філіалу АПП - Реферат

приміщеннями:
- кількість місць із шафами, вішалками - повинне відповідати кількості працівників з урахуванням прийнятих клієнтів;
- умивальні - з розрахунку 1 кран на 40 чіл;
- туалети - кількість санітарних приладом - 1 санітарний прилад на 15 чіл.
При виконанні робіт, зв'язаних з експлуатацією автотранспорту, працівнику необхідно видавати по встановлених нормах спецодяг - не видається.
У приміщеннях щодня проводиться вологе збирання і при необхідності періодична санітарна обробка (дезінфекція й ін.).
Електропостачання
По ступені надійності електропостачання споживачі електроенергії банку належать до наступного категоріям:
- технічні засоби автоматизованої системи керування - І категорія;
- серверна, електронна пошта, прилади охоронної і пожежної сигналізації - особлива група;
- Інші електроспоживачі - ІІ категорія.
Збоїв в електропостачанні не було. Для забезпечення необхідної надійності електропостачання планується установка автономних джерел електропостачання (дизель-генератор, агрегат безперебійного харчування з акумуляторною батареєю).
Електроустаткування має контур захисного заземлення.
Комп'ютерне устаткування має окрему від загального електроустаткування лінію електроживлення й окремий контур робочого заземлення.
Комп'ютерне устаткування підключається до електромережі тільки до електророзеткам із трьома контактами (фазового, нульового робочого і нульового захисного). Електророзетки змонтовані на непальній підставі (прокладці).
Розподільна електропроводка до робочих місць виконана приховано з використанням спеціальних коробів, рукавів, труб.
Для забезпечення безпечної експлуатації електроустаткування необхідно щорічно проводити перевірку електромережі, електроустаткування, контурів заземлення на відповідність установленим вимогам міцності ізоляції, параметрів контуру заземлення.
Перевірку повинні здійснювати спеціалізовані організації, що мають ліцензії на такий вид робіт з оформленням відповідних протоколів.
Розміщення й устаткування робочих місць
Робочі місця організовані з розрахунку - не менш 6,0 кв.м площі і 20 куб.м обсягу на один працівника, що користується ПК, і не менш 4,5 кв.м площі і 15 куб.м обсягу на одне робоче місце для працівників, що не користаються ПК.
Площа кожного робочого місця достатня для розміщення всіх елементів його оснащення і для того, щоб працівник в умовах комфортності і безпеки міг ефективно і з мінімальними витратами праці і часу виконувати свої посадові обов'язки.
Робочі місця керівника і фахівців, що приймають відвідувачів, обладнані необхідною кількістю стільців, місцем для роботи відвідувачів з документами.
Для формування позитивного іміджу банку інтер'єр приміщень фахівців, що приймають клієнтів, оформлений відповідно до вимог сучасного дизайну, характер оформлення приміщень строго відповідає його призначенню.
Для поліпшення складу повітря, зниження нервової і зорової напруги рекомендується озеленення інтер'єра приміщень рослинами, однак ці рекомендації відділенням банку не використовуються, озеленення практично відсутнє.
Робочі місця операціоністів розміщені в кабінах, орієнтованих на зону перебування клієнтів і відокремлювати їх від її непрозорим склом. Уздовж кабін з боку зони перебування клієнтів передбачений бар'єр висотою 1,0 м від підлоги з убудованою горизонтальною панеллю шириною 450 мм. Висота застеклення кабін від рівня бар'єра - 1,2 м. Використання органічного скла не допускається.
Кабіна касирів операційних кас розташовані фронтом до касової зали і розміщені з урахуванням зручного підходу клієнтів. Вхідні двері кабін шириною 900 мм із виходом в окремий коридор усередині касового вузла Двері кабіни закриваються зсередини.
Кабіни касирів відділені від касової зали бар'єром,, у який на висоті 1,0-1,2 м від підлоги убудована горизонтальна панель шириною 450-700 мм для заповнення документів клієнтами. Вище бар'єра кабіни касирів засклені на висоту 1,2 м непрозорим склом з улаштованими вікнами видачі розміром 300мм х 300мм, що закриваються зсередини. Перегородки між кабінами засклені від поверхні столу касира прозорим склом.
При виборі матеріалів для устаткування робочих місць і приміщень варто надавати перевага вогнестійким матеріалом і які дають можливість проводити вологе збирання.
Покриття підлоги матове, поверхня повз - рівна, не слизька, з антистатичними властивостями.
Проходи між робітниками місцями не менш 1 м.
Монітори розташовані на відстані не менш 1 м від стін з вікнами. Відстань від бічної поверхні монітора до, що примикає до нього робочому місцеві - не менш 1,2 м, а від тильної сторони монітора до наступного робочого місця - не менш 2,5 м.
Ергономічні вимоги до робочих місць
Робочі місця відділення банку оснащені робочими столами, що забезпечують можливість розміщення на робочій поверхні використовуваного устаткування з урахуванням його кількості розмірів, що забезпечують зручну позу з урахуванням антропологічних даних працівника.
Для зниження стомлюваності і підвищення продуктивності праці застосовуються різні пристосування на робочому місці - підставки для документів, висувні панелі для клавіатури, пересувні тумбочки й ін.
Робочий стіл, крісло користувачів ПК забезпечують користувачу вільну досяжність органів керування і достатній простір і зручність для роботи з документами і клавіатурою.
Якщо користування відеотерміналом і ПК є основним видом діяльності, то зазначене устаткування розміщене на основному робочому столі, як правило, з лівої сторони.
Якщо користування відеотерміналом і ПК є періодичним, то устаткування розміщається на приставному столику, переважно з лівої сторони від основного робочого столу.
Оцінка умов праці і робочих місць на відповідність стандарту, міри і засоби по досягненню оптимальних, безпечних і нешкідливих умов праці.
4.3Основні положення
У відповідності зі ст. 17 Закону "Про охорону праці" і ст. 153 Кодексу законів про працю керівник будь-якого рівня зобов'язаний створити в кожному структурному підрозділі і робочому місці безпечні і нешкідливі умови праці.
Для досягнення цієї мети необхідно:
- порівняти реальний стан умов праці з нормативними показниками безпечних і нешкідливих умов праці і виявити небезпечні чи шкідливі виробничі фактори;
- розробити міри і засоби для досягнення нормальних умов праці;
- визначити виконавців і терміни виконання заходів щодо досягнення і підтримки безпечних і нешкідливих умов праці;
- реалізувати заходу щодо досягнення безпечних і нешкідливих умов праці.
Реальні і фактичні показники умов праці можуть оцінюватися працівником на займаному ним робочому місці, керівником підрозділу, службою охорони праці і фахівцями підрозділів банку, в обов'язку яких входить забезпечення безпечних і нешкідливих, умов праці.
Оцінка умов праці, для визначення показниківяких необхідне проведення лабораторних досліджень (рівнів

 
 

Цікаве

Загрузка...