WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Управління кредитними ресурсами що виділяються міжнародними організаціями для кредитування малих підприємств( на прикладі Білоцерківського філіалу АПП - Реферат

Управління кредитними ресурсами що виділяються міжнародними організаціями для кредитування малих підприємств( на прикладі Білоцерківського філіалу АПП - Реферат

реєстрацію;
- Статут;
- Установчийдоговір;
- Баланс за останній звітний період;
- Форма №2 до балансу;
- Список наданого в заставу майна з копіями наявних на даний момент правовстановлюючих документів) (розмова з клієнтом звичайно проводиться без пред'явлення цих документів. Вони прикладаються до заявки) .
Мінімальний комплект документів, наданий клієнтом - приватним підприємцем для розмови c КЕ в банку (після, якої приймається рішення про доцільність проведення фінансового аналізу):
- Свідоцтво про реєстрацію;
- Список наданого в заставу майна з копіями наявних на даний момент правовстановлюючих документів) (розмова з клієнтом звичайно проводиться без представлення цих документів. Вони прикладаються до заявки).
Безпосередню бесіду з клієнтом про деталі конкретного кредиту повинний проводити КЕ. У ході бесіди КЕ уточнює вид і суму запитуваного кредиту і робить висновок про доцільність подачі заявки клієнту на одержання кредиту. Для цього КЕ повинний з'ясувати загальні деталі про поточне фінансовому положенні, про ділові якості потенційного клієнта, про його технічний досвід і досвід керування, а також про поточну ситуації в тім секторі ринку, у якому діє підприємець, підприємство клієнта. Необхідно також виявити соціальні й економічні фактори, що можуть зробити серйозний негативний вплив на здатність клієнта повернути кредит.
Якщо КЕ вирішить, що клієнту недоцільно подавати заявку, а клієнт не задоволений поясненнями КЕ, йому повинна бути надана можливість поговорити з керівником чи відділу з Консультантом ММП. Керівник відділу ічи Консультант ММП разом з КЕ приймають остаточне рішення про тім, наскільки життєздатна дана фірма, приватний чи підприємець проект, і, отже, про доцільність подачі заявки клієнту на одержання кредиту.
Якщо клієнта задовольняють умови кредитування і клієнт, зі своєї сторони, виконує усі вимоги кредитування по програмах ЛМФО, то КЕ видає клієнту заявку і перелік документів, необхідних для одержання кредиту. Після надання клієнтом заповненої заявки і повного пакета документів, КЕ призначає дату і годину проведення аналізу діяльності клієнта в прийнятне для обох сторін час.
Дата одержання від клієнта заповненої заявки і повного пакета документів, вважається датою офіційного звертання клієнта за кредитом. Відразу після одержання заявки дані про клієнта повинні бути внесені в комп'ютерну систему ІPC.
Перевірка службою безпеки і правового захисту
Паралельно з проведенням аналізу фінансового стану потенційного позичальника й оцінкою застави, КЕ оформляє службову записку на службу безпеки і правового захисту про надання можливо наявної інформації про позичальника, що перешкоджає видачі кредиту. Для кредитів програми ЛМФО служба безпеки і правового захисту не зустрічається з клієнтом.
Питання про доцільність зустрічі представників служби безпеки і правового захисту з Позичальником для уточнення наявної негативної інформації вирішує Малий Кредитний Комітет.
Для кредитів у розмірі еквівалента до 10 000 доларів США в службу безпеки і правового захисту зі службовою запискою передається первинний пакет документів:
1. Копії паспорта керівників організації (директора і головного бухгалтера), для приватного підприємця - копія його паспорта.
2. Копію заяви на одержання кредиту.
За результатами перевірки служба безпеки і правового захисту надає листовну відповідь у відділ/сектор мікрокредитів.
Час проведення перевірки і підготовки відповіді - до 2 робочих дні.
Для кредитів у розмірі еквівалента більш 10 000 доларів США в службу безпеки і правового захисту надається наступний пакет документів:
1. Копію заяви на одержання кредиту.
2. Копії цивільних паспортів, директора і головного бухгалтера (для підприємців - копія цивільного паспорта).
3. Копія свідчення про реєстрацію підприємства.
Служба безпеки і правового захисту перевіряє наступне:
- Настановні зведення на керівників і засновників підприємства;
- Наявність негативної інформації на позичальника і його керівників;
- Інші зведення, що перешкоджають кредитуванню.
За результатами перевірки служба безпеки і правового захисту надає листовну відповідь у відділ/сектор мікрокредитів. Час проведення перевірки і підготовки відповіді - до 3 робочих днів.
Висновок служби безпеки і правового захисту повинний носити рекомендаційний характер. У випадку оформлення висновку, що не рекомендує видачу кредиту, дане висновок повинний містити коротку аргументацію прийнятого рішення.
При перевірці позичальників по програми ЛМФО у функції служби безпеки і правового захисту не входить оцінка фінансового стану позичальника й експертна оцінка вартості заставного майна.
Фінансово-економічний аналіз
(Розрахунок кредитоспроможності)
Фінансово-економічний аналіз (ФЕА) виробляється після одержання від клієнта заявки на одержання кредиту. ФЕА проводиться паралельно з перевіркою клієнта СБ і юридичним відділом.
Під час проведення ФЕА, КЕ повинні бути проаналізовані наступні аспекти:
- Загальна інформація про заявника: рівень менеджменту (для підприємства), ділові якості позичальника, ринкове положення і т.д.;
- Фінансовий стан;
- Забезпечення кредиту.
Аналіз фінансового стану клієнта виробляється КЕ разом з Консультантом ММП чи старшим кредитним фахівцем (але не більш трьох чоловік), або самостійно. Консультант ММП і начальник кредитного відділу мають право встановлювати ліміти по сумах кредиту для кожного КЕ, на фінансовий аналіз яких КЕ виїжджає самостійно.
При проведенні аналізу КЕ використовує наступні джерела інформації:
- Бесіда з чи підприємцем керівником, а також з головним бухгалтером підприємства.
Вірогідність наданих документів завжди необхідно перевіряти.
- В обов'язковому порядку відвідування всіх місць діючого бізнесу позичальника для фінансового й економічного аналізу.
- Відвідування складських приміщень і перевірка пакета документів по обліку на складі.
- Якщо клієнт веде підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, то в обов'язковому порядку відвідується місце проживання потенційного клієнта з метою представлення його соціально-економічного положення.
КЕ зобов'язаний підготувати проведення ФЕА, а саме:
1. У день відвідування підприємства повинні бути присутнім:
- Обличчя, повною мірою володіюче всією інформацією про стан справ на підприємстві (директор,
власник, засновник);
- Головний бухгалтер, або обличчя, що виконує ці функції;
- У випадку багатопрофільності підприємства, менеджери, що ведуть на підприємстві окремі напрямки діяльності.
2. Бухгалтерією підприємства повинні бути підготовлені наступні документи:
- Бухгалтерська звітність підприємства;
- Виписка про рухи по поточних рахунках мінімум за три останніх місяці;
- Розшифровка основних засобів із указівкою балансової вартості;
- Розшифровка товарно-матеріальних

 
 

Цікаве

Загрузка...