WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Управління кредитними ресурсами що виділяються міжнародними організаціями для кредитування малих підприємств( на прикладі Білоцерківського філіалу АПП - Реферат

Управління кредитними ресурсами що виділяються міжнародними організаціями для кредитування малих підприємств( на прикладі Білоцерківського філіалу АПП - Реферат

показник розраховується за формулою :
П2 = ВК / ЗК * 100%
Аналізуючи цей показник в банку"Аваль" ми бачимо, що за досліджені періоди він зріс, завдяки збільшенню залучених коштів в банку до 7,9 % при нормативі 4 % станом на 1.01.2005 р.
Показник максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств розраховується за формулою :
П3 = Рп / ВК * 100%, де
Рп - сукупний розмір наданих банком позик, поручительств, врахованих векселів та 100% суми позабалансових вимог.
ВК - власні кошти банку.
Показник максимального розміру залучення грошових вкладів (депозитів) фізичних осіб (П4) встановлюється як співвідношення сукупного розміру грошових вкладів (депозитів) фізичних осіб до розміру власних коштів комерційного банку:
П4 = Дг / ВК * 100%
Максимальне значення показника П4 не повинне перевищувати 100%.
Роблячи залучення грошових вкладів фізичних осіб ми бачимо, що банк "Аваль" збільшив розмір залучених коштів і знаходиться на 5 місці серед 7 провідних банків України.
Банк "Аваль" знаходиться на першому місці по коштам бюджету -22,77 % та по чистим пасивам - 13,89 %, по залишкам коштів юридичних осіб посідає друге місце - 12,61 % та лише 6 місце - по депозитам юридичних осіб, що складає 2,52%.
Як бачимо з наведеного аналізу АППБ "Аваль" виконує обов'язкові економічні нормативи регулювання діяльності комерційних банків.
Однією із сталих характеристик власних і залучених коштів АППБ "Аваль" є динаміка зростання його капіталізації. Це забезпечує підвищення інвестиційного потенціалу неухильне розширення операцій із різними групами клієнтів, зміцнює довіру до банку.
Загальна кількість акціонерів АППБ "Аваль" - 154717 фізичних та юридичних осіб, фізичним особам належить 65,42% статутного капіталу. Як і раніше найбільшими акціонерами і стратегічними партнерами банку є Пенсійний фонд України, ДПЕЗ "Укртелеком" та ДППЗ "Укрпошта".
Таким чином, аналіз власних та залучених коштів показує, що динаміка основних показників діяльності банку здійснюється позитивно. Збільшення кількості клієнтів свідчить про довіру до даної установи.
Слід зазначити, що за 11 років діяльності банку, він розширив межі власного та залученого капіталу в передньому по нормативних показниках на 650 тис. %, що свідчить про кваліфікованих кадрів та високу конкурентноздатність.
Унікальністю даного банку є те, що банк за умов кризових процесів зумів вижити та вийти в кращу сімку банків України по показникам власних та залучених коштів від фізичних та юридичних осіб.
2.2 Оцінка кредитної політики та політики банку по відсотковим ставкам.
Незважаючи на невеликі позитивні зміни в економіці держави та в роботі більшості підприємств, кредитна діяльність залишалася однією з основних доходних статей банку.
Для зменшення кредитних ризиків Правління АППБ "Аваль" постійно проводило заходи для вдосконалення кредитної роботи, оптимізації структури та підвищення ефективності кредитного портфелю. Це дало вагомі результати у вигляді зменшення частки пролонгованих та безнадійних кредитів впроваджена така форма кредитування, як овердрафт. Особливістю було збільшення частки довгострокових кредитів, спрямованих на розширення виробництва.
Всього впродовж року юридичним особам було надано кредитів на суму понад 900 млн. грн.
Важливим завданням кредитної політики АППБ "Аваль" було пошук нових схем кредитування і зменшення кредитних ризиків. Тому перевага надавалася кредитам у формі овердрафту, під заставу депозитів у національній та іноземній валютах, під заставу валюти, що має надійти, за зовнішньоекономічними контрактами позичальника, кредитування схем заліку тощо. Таким чином забезпечувалася висока якість кредитного портфеля. У звітному періоді він збільшився на 57% і на 01.01.2005 р. становив 673,141 млн. грн.
У сферу кредитних інтересів банку "Аваль" традиційно входили ефективно діючі олійноекстраційні та молокозаводи, підприємства кондитерської галузі, з виробництва алкогольних, слабоалкогольних і прохолоджувальних напоїв, товарів народного споживання, оптової і роздрібної торгівлі з відомими іміджевими марками. Позичальниками банку є Одеський та Львівський масложиркомбінати, ЗАТ "Соняшник", ТОВ "Сонола", ТОВ "Союз Віктан", ВАТ АПФ "Таврія", Інкерманський завод марочних вин, Кілійський та Болградський винзаводи, Чернігівський пивкомбінат "Десна", АТЗТ "Пивзавод на Подолі", ККЗБН "Росинка" та ПзП "Кока Кола бевереджиз Україна лтд", фірми "Нью Вінд", "Цептер- інтернешнл Україна". Банк також підтримав такі важливі для української економіки суднобудівні заводи, як ДП "Суднобудівний завод їм 61 комунара", ДП "Чорноморський суднобудівний завод", ВАТ "Завод Океан". У Миколаївській обласній дирекції АППБ "Аваль" створено відділ з комплексного обслуговування цієїгалузі.
Оцінка фінансового стану позичальника
Критерії оцінки фінансового стану позичальника встановлюються кожним банком самостійно його внутрішніми положеннями щодо проведення активних операцій (кредитних) та методикою проведення оцінки фінансового стану позичальника, в який має бути визначені ґрунтовні, технічно виважені критерії економічної оцінки фінансової діяльності позичальників на підставі аналізу їх балансів і звітів про фінансові результати в динаміці тощо.
Оцінку фінансового стану позичальника з урахуванням поточного стану обслуговування позичальником кредитної заборгованості банк здійснює в кожному випадку укладання договору про здійснення кредитної операції, а надалі - не рідше ніж один раз на три місяці, а для банків - не рідше ніж один раз на місяць.
Банки самостійно встановлюють нормативні значення та відповідні бали для кожного показника залежно від його вагомості (значимості) серед інших показників, що можуть свідчити про найбільшу ймовірність виконання позичальником зобов`язань за кредитними операціями.
Вагомість кожного показника визначається індивідуально для кожної групи позичальників залежно від кредитної політики банку, особливостей клієнта (галузь економіки, сезонність виробництва, обіговість коштів тощо), ліквідності балансу, становища на ринку тощо.
Клас позичальника за результатами оцінки його фінансового стану визначається на підставі основних показників та коригується з урахуванням додаткових (суб`єктивних) показників.
2.3 Оцінка фінансового стану юридичної особи по методиці, розробленій правлінням АППБ "Аваль":
Для здійснення оцінки фінансового стану позичальника - юридичної особи банк має враховувати такі основні економічні показники його діяльності:
платоспроможність (коефіцієнти миттєвої, поточної та загальної ліквідності);
" фінансова стійкість (коефіцієнти маневреності власних коштів, співвідношення залучених і власних коштів);
" обсяг реалізації;
" обороти за рахунками (співвідношення надходжень на рахунки позичальника і суми кредиту, наявність рахунків в інших банках; наявність картотеки неплатежів - у

 
 

Цікаве

Загрузка...