WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Управління формуванням ресурсної бази комерційного банку (на прикладі АКБ «Енергобанк») - Дипломна робота

Управління формуванням ресурсної бази комерційного банку (на прикладі АКБ «Енергобанк») - Дипломна робота

привабливості і конкурентноздатності. Необхідно лише творчо підходити до питання їхнього вибору, звертаючи увагу на ймовірність досягнення успіху в управлінні господарським портфелем.
Важливо вибрати таку стратегічну альтернативу, яка б максимально підвищувала довгострокову ефективність діяльності банку. Цей вибір впливає на всю організацію, тому вище керівництво повинне з особливою старанністю підходити до його здійснення і головною робити як місію банку, так і чітко визначену концепцію організації і перспективи її розвитку.
Вибравши стратегічну альтернативу, вже простіше визначитися з вибором конкретної інвестиційної стратегії. На вибір вищим керівництвом банку стратегії впливає наступний ряд факторів:
ў місія і цілі банку;
ў концепція банку і перспективи його розвитку;
ў внутрішня культура банку;
ў знання минулих стратегій;
ў фактори середовища;
ў прийнятний рівень ризику;
ў вплив з боку основних власників акцій банку;
ў час прийняття рішень.
Для кожного ринку банк розробляє специфічну інвестиційну стратегію, спрямовану на досягнення поставленої мети в конкретному сегменті ринку.
2. АНАЛІЗ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ГОСПОДАРСЬКИМ
ПОРТФЕЛЕМ АКБ "ЕНЕРГОБАНК"
2.1. Характеристика продуктів і послуг банку
Одним із головних принципів діяльності банку - ефективне використання власних і притягнутих засобів, орієнтація на приватний сектор економіки.
Банк дотримується філософії соціально-етичного маркетингу. Вищим пріоритетом є якісне обслуговування клієнта. З цією метою в банку створений підрозділ персональних менеджерів, що здійснюють комплексне індивідуальне обслуговування клієнтів. У своїй роботі АКБ "ЕНЕРГОБАНК" користується принципом "Наші клієнти - наше майбутнє".
Досвід роботи, передові банківські технології, високий професіоналізм персоналу дають можливість банкові обслуговувати своїх клієнтів на високому рівні. Широка мережа кореспондентських рахунків у ведучих іноземних банках дає можливість АКБ "ЕНЕРГОБАНК" забезпечити своїм клієнтам проведення міжнародних розрахунків. Застосовується індивідуальний підхід і комплексне консультування з питань оформлення документів. У банку відкривають рахунки юридичним і фізичним особам, резидентам і нерезидентам, здійснюють купівлю-продаж іноземної валюти, приймають до оплати і реалізують дорожні чеки, виплачують переклади у валюті і здійснюють переклади за кордон, приймають на інкасо іменні чеки банків.
Для швидкого і комплексного обслуговування клієнтів АКБ "ЕНЕРГОБАНК" установлює на території підприємств обмінні пункти з наданням широкого спектра послуг, а також здійснює інкасацію готівки цих організацій. Банк надає можливість організаціям при продажі продукції і наданні своїх послуг робити розрахунки за допомогою міжнародних кредитних карток VISA і MasterCard.
У касовий-касовім-розрахунково-касовому обслуговуванні клієнтів вищими пріоритетами є точність, оперативність і європейська якість. Широко практикується застосування автоматизованого обслуговування клієнтів з використанням комп'ютерної системи "клієнт - банк", що дає можливість контролювати стан рахунка і здійснювати платежі безпосередньо з офісу, а також одержувати різноманітну інформацію.
Для обслуговування клієнтів за мінімальні терміни і з максимальною зручністю в банку введена система на базі пластикових карток із магнітною смужкою - Автоматизована система банківського обслуговування населення (АСБОН). Система складається з декількох самостійних розрахунково-фінансових блоків і дає можливість проводити депозитне, розрахункове обслуговування, здійснювати платежі.
АКБ "ЕНЕРГОБАНК" проводить гнучку депозитну політику - високі відсотки, різні терміни, вигідні умови забезпечують клієнтам стабільні високі доходи. Здійснюються відкриття й обслуговування валютних рахунків, проведення біржових операцій, валютне кредитування під заставу майна. Приватним особам надається можливість відкриття анонімного валютного рахунка.
АКБ "ЕНЕРГОБАНК" здійснює активну діяльність на фондовому ринку України. Фахівці управління цінними паперами проводять операції з усіма видами цінних паперів, постійно розробляють і впроваджують нові фондові інструменти, фінансові схеми кредитування і розрахунків.
Будучи одним з лідерів на ринку ощадних сертифікатів, АКБ "ЕНЕРГОБАНК" пропонує своїм клієнтам унікальний спектр цінних паперів цього виду: термінові сертифікати на пред'явника (процентні з помісячною виплатою відсотків; процентні з виплатою відсотків при погашенні; процентні з премією, а також дисконтні), котирувальні сертифікати на пред'явника і термінові іменні сертифікати (з помісячною виплатою відсотків).
Ощадні сертифікати АКБ "ЕНЕРГОБАНК" мають механізм валютного застереження, що дозволяє надійно захистити гроші клієнтів від інфляції. Різноманітність умов, номіналів, термінів погашення, а також процентних ставок, що котируються щодня, роблять сертифікати АКБ "ЕНЕРГОБАНК" привабливими як для фізичних, так і для юридичних осіб. АКБ "ЕНЕРГОБАНК" надає кредити під заставу власних ощадних сертифікатів.
Як агент Національного банку України щодо розміщення й обслуговування облігацій внутрішньої державної позики й уповноважений банк щодо роботи з нерезидентами на ринку цінних паперів України, банк здійснює усі види операцій з державними і цінними паперами.
Фахівці банку проводять операції з корпоративними цінними паперами, а саме: аналіз інвестиційної привабливості цінних паперів, формування інвестиційного портфеля на замовлення клієнтів, довірче управління цінними паперами.
Працюючи на ринку банківських продуктів і послуг України, АКБ "ЕНЕРГОБАНК" має широку мережу філій і надає великий спектр банківських продуктів і послуг відділу роботи з клієнтурою, відділу розрахунків, відділу активно-пасивних операцій.
Нестабільні ринкові умови, зростання конкуренції, удосконалення банківських технологій і тенденції до збільшення банківських організацій призвело до необхідності застосування дивізіональної організаційної структури АКБ "ЕНЕРГОБАНК". Така структура передбачає розподіл структури банку не по функціональних ознаках, а відповідно видам запропонованої банківської продукції, груп споживачів або по регіональним ознаками. У банку мають місце три види дивізіональних організаційних структур:
ў Структури, орієнтовані на надання різних видів банківської продукції.
ў Структури, орієнтовані на різні групи споживачів.
ў Регіональні організаційні структури.
2.2. Аналіз операційного управління банку
Операційне управління АКБ "ЕНЕРГОБАНК" - структурний підрозділ відділу роботи з клієнтурою. До складу операційного управління (далі ОПЕРУ) входять відділи, сектори, а також інші підрозділи, відповідно до затвердженого Правління банку структурою ОПЕРУ.
У своїй діяльності ОПЕРУ керується чинним законодавством України, нормативними документами Національного банку

 
 

Цікаве

Загрузка...