WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Управління формуванням ресурсної бази комерційного банку (на прикладі АКБ «Енергобанк») - Дипломна робота

Управління формуванням ресурсної бази комерційного банку (на прикладі АКБ «Енергобанк») - Дипломна робота

інформації.
Одним із засобів подолання проблем некомпетентного і несумлінного висвітлення діяльності банку в ЗМІ може стати інститут акредитації ЗМІ і персональні журналісти при АКБ "ЕНЕРГОБАНК". Основні функції зв'язку з печаткою (прес-служби) необхідно визначати в такий спосіб:
Організація оперативного поширення інформації про діяльність банку й оперативної взаємодії банку зі ЗМІ: надання матеріалів для друку, на підставі яких потім журналісти підготують повідомлення, репортажі, статті; відповіді на запитання; наданої банком інформації.
Збір, обробка й аналіз повідомлень інформаційних агентств, преси, радіо і телебачення, що стосуються діяльності банку. Прийняття, щодо необхідності, заходів для виправлення помилок у повідомленнях і виступ зі спростуванням.
Інформаційно-аналітичне забезпечення менеджерів і співробітників банку по окремих питаннях взаємодії зі ЗМІ.
Створення інформаційного банку даних,фототеки, відеотеки, що відображають суспільно значиму діяльність АКБ "ЕНЕРГОБАНК".
Організація прес-конференцій, брифінгів, підготовка інтерв'ю посадових осіб банку для ЗМІ.
Відносини зі споживачами послуг АКБ "ЕНЕРГОБАНК" визначаться наступними аспектами імідж-стратегії банку.
Цілі:
1. Залучення нових споживачів послуг.
Спосіб досягнення: постійне інформування і переконання потенційних споживачів банківських послуг про переваги співробітництва з банком і висока якість послуг.
2. Утримання наявних споживачів.
Спосіб досягнення: підтримка стану задоволеності в споживачів послуг АКБ "ЕНЕРГОБАНК" якістю наданих банківських послуг для забезпечення подальшого користування ними.
3. Маркетинг нових послуг банку
Спосіб досягнення. Характер відносин зі споживачами може впливати на продаж нових послуг. У цьому зв'язку доцільно організувати телефонну послугу, що буде інформувати споживачів про нові послуги банку.
4. Перевірка ведення рекламацій.
Спосіб досягнення: доцільно створити в АКБ "ЕНЕРГОБАНК" механізм і процедуру обліку, аналізу і відповіді на рекламації, аж до організації "Офісу розгляду претензій". Цілями діяльності цього офісу можуть стати:
ў дослідження рівня задоволеності споживачів, що співпрацюють з банком;
ў "порятунок" відносин зі споживачами швидкою і задовільною відповіддю на претензії;
ў проведення аналізу інформації для вивчення можливостей удосконалення наданих послуг.
5. Просування послуг АКБ "ЕНЕРГОБАНК":
Спосіб досягнення: створення системи чіткої координації заходів щодо реалізації іміджу-стратегії з іншими засобами маркетингових комунікацій - рекламою, просуванням продажів і особистих продажів; для просування послуг банку, що присутні на ринку тривалий час, краще використовувати рекламу, оскільки підтримка таких послуг засобами відносин із громадськістю ускладнюється через відсутність новизни об'єкта просування; при забезпеченні і підтримці запуску нових послуг банку доцільно в більшому ступені використовувати засобу масової інформації і відносин із громадськістю.
Відносини зі співробітниками АКБ "ЕНЕРГОБАНК" - це особливий елемент іміджу-стратегії банку. Ставлення співробітників до банку як організації значною мірою обумовлюють успіх починань і стабільність організації, її життєздатність.
Необхідно створити розгорнуте внутрішньобанківське інформаційне середовище, що дасть можливість усім співробітникам банку успішно орієнтуватися в проблемах і швидко знаходити рішення. Це - один з найбільш ефективних інструментів взаємодії стратегічного маркетингу зі співробітниками банку.
Крім того, створення такого середовища обумовлено також загальним (у масштабах країни) зниженням лояльності працівників, пов'язаної з підвищеною нестабільністю середовища, необхідністю демократизації управління.
Внутрішньобанківське інформаційне середовище не охоплює циркуляцію комерційної інформації й інформації для службового користування.
Відносини зі співробітниками варто будувати, керуючись наступними принципами комунікацій:
ў регулярне дослідження відносин працівників у банку з метою знайти проблеми до того, як вони стануть кризою;
ў виявлення проблем - консультації з працівниками - дії по усуненню негативних факторів;
ў послідовність і регулярність комунікацій, повідомлення як добрих, так і поганих новин;
ў персоніфікація комунікацій - необхідність особистої уваги вищого керівництва банку;
ў щирість комунікацій;
ў двосторонній характер комунікацій - розуміння того, що співробітники хочуть бути не тільки проінформованими, але і "почутими";
ў інноваційність у виборі нових комунікаційних рішень.
Основними питаннями, що висвітлюються в рамках комунікацій зі співробітниками, повинні стати наступні питання: що може відбутися в банку; що і чому відбувається в банку; значення змін і досягнень для працівників персонально; прийняті в банку рішення і причини його прийняття.
Засоби внутрішньобанківських комунікацій:
ў внутрішній інформаційний бюлетень ("новини ринку", "нові проекти", "персонал");
ў управлінські публікації;
ў щорічні звіти для співробітників;
ў дошка оголошень;
ў внутрішнє відео;
ў внутрішньобанківська електронна пошта;
ў безпосередні комунікації з керівництвом банку;
ў чутки (необхідно постійне коректувати внутрішньобанківські слухів).
Комунікації зі співробітниками можуть мати синергетичний ефект, оскільки частина працівників нерідко одночасно входить у різні групи громадськості - місцевих мешканців, політичних партій. Тому, внутрішній імідж банку проектується на його зовнішнє сприйняття.
Відносини з державою і місцевою громадськістю визначаються наступними напрямками діяльності:
ў пошук необхідної для діяльності банку інформації;
ў дослідження, інтерпретація і прогноз дій держапарату;
ў "правильна" інтерпретація дій банку для працівників органів державного і місцевого управління.
3.3. Рекомендації зі створення системи оцінки і управління ризиками
в комерційному банку
Однією з задач, що стоять перед фахівцями банків, є створення всеосяжної системи оцінки і управління ризиками в комерційному банку. У даному дипломному дослідженні фахівцям АКБ "ЕНЕРГОБАНК" пропонується, перш ніж проектувати таку систему, створити її логічну модель - модель банківських ризиків (МБР).
Перш ніж приступити до побудови МБР, слід зазначити наступні питання і поняття:
що таке ризик у комерційному банку і які його різновиди;
як вимірювати (оцінювати) ризик;
що значить "управляти ризиком", і які при цьому можуть виникати проблеми.
Ризик - це можливість небажаної події. Варто відрізняти "погані" події від подій, лише при деякі обставини можуть приводити до поганого результату ("причинних" подій). Перші завжди є небажаними для розглянутого об'єкта. Другі самі по собі не є негативними і не обов'язково спричиняють погані наслідки.
Виходячи з цих

 
 

Цікаве

Загрузка...