WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Управління формуванням ресурсної бази комерційного банку (на прикладі АКБ «Енергобанк») - Дипломна робота

Управління формуванням ресурсної бази комерційного банку (на прикладі АКБ «Енергобанк») - Дипломна робота

Казначейство банку. Результати моніторингу виконання рішень, прийнятих на попереднім засіданні КУПА, розглядаються на наступному засіданні.
Стратегічні рішення КУПА повинні стосуватися безпосередньо управління капіталом банку, установлення власних внутрішньобанківських лімітів, що повинні узгоджуватися з відповідними нормативами НБУ. Тому встановлювані ліміти і нормативи повинні визначатися границями повноважень КУПА. Ліміти і нормативи, установлені КУПА обов'язкові для дотримання всіма службами банку.
Ліміти і нормативи, що можливо будуть виходити за межі обумовлених повноважень КУПА, варто передати для встановлення президентові і Правлінню банку.
3.2. Розробка пропозицій по підвищенню
ефективності управління господарським портфелем банку
До категорії VIP-клієнтів (VIP - very important person - значні індивідуальні вкладники) банкуварто відносити клієнтів банку - юридичних осіб:
a) які підтримують постійні ділові контакти з акціонерами банку;
b) притягнутих на обслуговування вищим керівництвом банку і керівництвом регіональних установ банку;
c) притягнутих до державних програм, у яких бере участь банк;
d) клієнти, обслуговування яких дає установам банку найбільший доход (використовуються показники середньомісячного прибутку, отриманого банком від операцій із клієнтом);
e) великі клієнти, обсяг операцій, яких може істотно впливати на фінансову ситуацію в банку і його регіональних установах (використовуються показники середньоденного залишку і середньоденного обороту по рахунках). Методика і конкретні показники віднесення клієнтів до категорії VIP повинні розроблятися економічним відділом, Управлінням фінансового планування і казначейських операцій філій, погодяться з ОПЕРУ і затверджуються Тарифним комітетом.
Необхідно установити наступний порядок віднесення клієнтів банку до числа VIP-клієнтів.
Список VIP-клієнтів повинний затверджуватися Тарифним комітетом банку по представленню відділу маркетингу і роботи з клієнтурою, відділу по роботі з філіями.
Вносити зміни в список VIP-клієнтів випливає в такому порядку:
1) за критеріями, викладеним у п. а)-с), - на підставі пропозицій Віце-президентів - керівників відділів, погоджених із Президентом банку. Потім пропозиції необхідно надати в Тарифний комітет з мері необхідності;
2) по критеріями, викладеними в п. с)-е), - на підставі пропозицій економічного відділу, Управління фінансового планування і казначейських операцій філій, підтверджених відповідними розрахунками. Пропозиції необхідно подати в Тарифний комітет з підсумків звітного кварталу до 15 числа місяця, що йде за звітним кварталом.
Уточнені списки VIP-клієнтів повинні бути оголошені Віце-президентам банку і начальникам управлінь, що безпосередньо обслуговують клієнтів, а також в електронному виді вноситися в комп'ютерну мережу банку. Списки співробітників, що мають доступ до цієї інформації, визначаються Віце-президентами - директорами відділів банку. Списки VIP-клієнтів - це інформація для службового користування.
VIP-клієнтів повинен курирувати персональний менеджер банку, що підтримує з ними постійний контакт, вивчає їхні потреби, пропонує додаткові послуги, організує швидке і точне виконання їхніх заявок службами банку. Персональний менеджер несе особисту відповідальність за своєчасне інформування служб банку про запит клієнта на обслуговування.
Керівники служб і підрозділів банку повинні нести особисту відповідальність за якість обслуговування VIP-клієнтів. Усі служби банку, діючи у рамках своєї компетенції, контактуючи з персональними менеджерами, оперативно і з максимальною увагою і якістю зобов'язані обслуговувати таких клієнтів. Скарги і пропозиції VIP-клієнтів необхідно розглядати в першочерговому порядку.
За заявками VIP-клієнтів фахівцям банка варто проводити індивідуальні консультації, надавати допомогу в підготовці документів, необхідних для проведення тієї або іншої операції, давати рекомендації з ефективному управлінню фінансами підприємства.
З огляду на напрямку, специфіку діяльності й обсяги операцій VIP-клієнтів, для них може встановлюватися особливий порядок обслуговування й індивідуальні тарифи на послуги й операції банку.
Номенклатура інформаційних матеріалів, які варто передавати VIP-клієнтові при відкритті рахунка, представлені нижче.
1. Візитка банку.
2. Регламент роботи операційного залу.
3. Буклет загальний.
4. Тарифи на послуги.
5. Анкета клієнта.
6. Інформаційні бюлетені (не менш 3-х свіжих екземплярів).
7. Рекламні буклети по окремих послугах.
8. Короткий баланс банку (останній квартал).
9. Довідка про виконання обов'язкових економічних нормативів НБУ.
10. Список філій.
11. Список банків-кореспондентів.
12. Річний звіт банку.
13. Рекламна продукція (календарі і т.п.).
Цей інформаційно-рекламний набір повинен бути вкладений у папку із символікою банку.
Представлена нижче імідж-стратегія АКБ "ЕНЕРГОБАНК" розроблена з метою просування банку в суспільній свідомості як організації в цілому. Отже, дана стратегія буде мати складове просування і систему маркетингових комунікацій як складову частину концепції соціально-етичного маркетингу.
Імідж-стратегія побудована на аспектах соціально-етичного маркетингу - концепції відображення інтересів суспільства з метою і змістом роботи АКБ "ЕНЕРГОБАНК".
Напрямку діяльності АКБ "ЕНЕРГОБАНК" по реалізації іміджу-стратегії:
ў робота з засобами масової інформації (відносини із широкою громадськістю);
ў відносини зі споживачами;
ў відносини зі співробітниками;
ў відносини з партнерами;
ў відносини з місцевою громадськістю;
ў відносини з державою і місцевими органами управління;
ў відносини з інвесторами;
ў управління кризою.
Основні цілі акцій іміджів-стратегії АКБ "ЕНЕРГОБАНКУ":
ў переконати людей змінити свою думку щодо окремих питань діяльності банку;
ў сформувати суспільну думку, якщо її немає;
ў підсилити існуючу позитивну думку громадськості про діяльності банку.
Розглянемо відносини з засобами масової інформації (ЗМІ). Види ЗМІ, які необхідно враховувати в ході реалізації імідж-стратегії:
" інформаційні агентства;
" преса;
" радіо;
" телебачення;
" Інтернет.
При зборі новин преса, радіо і телебачення багато в чому орієнтуються і покладаються на інформаційні агентства. Зростання аудиторії, фактично, перетворило Інтернет у глобальне ЗМІ і, відповідно, в один з найбільш перспективних інструментів створення позитивного образу банку в очах громадськості.
Точка зору банка повинна подаватися для ЗМІ в тій формі, у якій вона може бути повідомлена громадськості.
Банк повинен установити формальну політику відносин зі ЗМІ. Ця політика визначає:
ў правила надання інформації для ЗМІ;
ў правила збору й аналізу оголошеної ЗМІ

 
 

Цікаве

Загрузка...