WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Різновиди кредитних операцій (пошукова робота) - Реферат

Різновиди кредитних операцій (пошукова робота) - Реферат

овердрафту (або за попередній сезон виробництва для підприємств із сезонним характером виробництва).
При визначенні ліміту овердрафтуне враховуються надходження, пов'язані з наданням усіх видів кредитів, фінансовою допомогою, транзитними оборотами.
Середньомісячний оборот за кредитом поточного рахунка клієнта за шість місяців визначається шляхом знаходження середнього кредитового обороту за поточним рахунком за шість місяців, який розраховується діленням чистого кредитового обороту за поточним рахунком (тобто надходжень на рахунок за винятком транзитних надходжень) загалом за шість місяців на кількість місяців.
Ліміт овердрафту встановлюється диференційовано залежно від ступеня надійності позичальника, рівня забезпечення, у розмірі до 20 % середньомісячного кредитового обороту за поточним рахунком в банку або в іншому розмірі за узгодженням кредитного комітету банку.
Аналогічно розраховують ліміт овердрафту для підприємств із сезонним характером виробництва, але для розрахунку застосовуються дані й кількість місяців сезону виробництва.
Ліміт овердрафту підлягає щомісячному перегляду залежно від зміни обсягів обороту за кредитом поточного рахунка.
За домовленістю сторін ліміт за овердрафтом може зменшуватися в певній пропорції кожний місяць, доки не досягне нульового значення.
Загальний термін дії договору за овердрафтом, як правило, встановлюється на застережний термін (тиждень, місяць, тощо), але не більше одного року.
Для підприємств із сезонним характером виробництва термін овердрафту встановлюється від одного місяця до кількості місяців у сезоні виробництва.
За домовленістю сторін термін овердрафту може бути продовжено.
Термін овердрафту має бути перерваний, якщо протягом дії овердрафту з'являться ознаки втрати клієнтом кредитоспроможності (різке зменшення кредитового обороту за поточним рахунком; збиткова діяльність; при овердрафті та дебетовий оборот за розрахунковим рахунком перевищує кредитовий оборот протягом десяти банківських днів; прострочення сплати відсотків і комісій за користування овердрафтом).
Базовий рівень відсотків і комісій за користування овердрафтом встановлюється Комітетом з управління активами і пасивами банку.
Відсотки за користування овердрафтом нараховуються виходячи із щоденного фактичного залишку коштів на рахунку овердрафту при вечірньому закритті овердрафту.
Відсотки за користування овердрафтом нараховуються щоденно або не менше одного разу на місяць залежно від виду овердрафту за
період з першого числа місяця по останній календарний день звітного місяця та сплачуються клієнтом в кожному разі за наявності кредитового сальдо на поточному рахунку при вечірньому закритті овердрафту або не менше одного разу на місяць залежно від виду овердрафту, а також при закритті овердрафту за фактичний термін користування ним.
Е) Онкольний кредит
Онкольний кредит (від англ. on call - на вимогу) є різновидом контокорентного кредиту та видається зазвичай під забезпечення товарно-матеріальних цінностей чи цінних паперів. У межах забезпеченого кредиту банк сплачує рахунки клієнта, отримуючи право погашення кредиту за першою своєю вимогою, з коштів, що надходять на рахунок клієнта, а при їх нестачі - реалізацією застави. Відсоткова ставка за онкольним кредитом нижча, ніж за звичайним банківським кредитом.
Є) Споживчий кредит
Споживчі кредити - один із видів банківських кредитів. Вони надаються виключно в національній валюті фізичним особам - громадянам України. Найбільшого поширення кредитування споживчих потреб населення набуло в установах Ощадного банку України, які надають населенню короткострокові й довгострокові споживчі кредити.
Короткострокові кредити надаються громадянам на термін до одного року на такі споживчі цілі:
o придбання товарів широкого вжитку та тривалого користування і транспортних засобів;
o нагальні потреби (лікування, навчання, весілля, народження дитини, непередбачені обставини тощо).
Об'єктами довгострокового кредитування є: а) будівництво:
o індивідуальних житлових будинків з надвірними будівлями;
o будинків у сільській місцевості, що не є основним житлом, і будинків дачного типу та благоустрій садових ділянок;
o надвірних будівель для утримання худоби та зберігання сіль-госппродуктів, літніх кухонь, теплиць, майстерень, накриттів тощо;
o гаражів;
б) купівля:
o індивідуальних житлових будинків з надвірними будівлями;
o квартир у житлових будинках;
o будинків дачного типу та будинків у сільській місцевості, що не є основним житлом;
o гаражів;
в) реконструкція та капітальний ремонт:
o індивідуальних житлових будинків, приєднання їх до інженерних мереж, придбання обладнання для інженерного благоустрою будинку;
o квартир;
o будинків дачного типу і будинків у сільській місцевості, що не є основним житлом;
г) поточні потреби (придбання товарів тривалого користування, меблів, транспортних засобів, побутової техніки тощо).
Термін користування довгостроковим кредитом установлюється залежно від об'єкта кредитування, розміру позики та фінансового стану позичальника. При цьому термін користування кредитом, одержаним для будівництва та купівлі житла, не повинен перевищувати 10 років, а за іншими видами кредитів - 5 років.
Розміри споживчих кредитів обмежуються:
o граничними розмірами, встановленими Ощадним банком для конкретного виду кредиту;
o платоспроможністю (кредитоспроможністю) позичальника;
o вартістю заставленого майна та цінних паперів, що можуть бути надані позичальником як забезпечення повернення боргу.
Кредити під заставу нових товарів не повинні перевищувати 60 % їх оціночної вартості; старих товарів - 30 %; цінних паперів, емітованих Ощадним банком, - 90 %; житлових будинків та квартир - 60 %; виробничих приміщень - 40 %; товарів в обороті або переробленні та легкових автомобілів - 50 %.
Особливістю кредитування громадян на зазначені цілі є встановлення установою банку граничних термінів освоєння кредитів. Так, на будівництво індивідуальних будинків термін освоєння позики не повинен перевищувати двох років з дня її отримання; на будівництво садово-дачних, будиночків і будинків у сільській місцевості, що не є основним житлом, - одного року; на реконструкцію і капітальний ремонт будівель - шести місяців; на купівлю житла і гаражів - двох місяців.
Обов'язковою умовою надання довгострокового споживчого кредиту є страхування об'єктів кредитування на користь банку протягом усього періоду користування позикою.
Видача кредиту здійснюється в безготівковій формі шляхом:
o оплати розрахункових документів за матеріали, конструкції, обладнання, надані послуги, виконані роботи;
o зарахування коштів на поточний рахунок позичальника (при будівництві власними силами) на підставі розрахунку готовності об'єкта кредитування;
o перерахування коштів на поточний рахунок

 
 

Цікаве

Загрузка...