WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Зовнішньоекономічна діяльність комерційних банків - Реферат

Зовнішньоекономічна діяльність комерційних банків - Реферат

акцепту або платежу, а також одержує від цих організацій акцепт або платіж по фінансових документах.
Інкасові доручення разом з товарними й іншими документами надходять у Головний банк Укрексімбанку або безпосередньо у відділення Укрексімбанку.
Співробітник уповноваженого відділу ретельно перевіряє інкасове доручення, повноту і точність інструкцій, що містяться в ньому, а також наявність товарних і ін. документів (оригінали, дублікати), зазначених в інкасовому дорученні. Документи, що надійшли, на інкасо враховуються на позабалансовому рахунку 9830.
Дт - 9830
Кт - 9910
9830 - "Документи і цінності, прийняті на інкасо"
9910 - "Контрахунок для рахунків розділу 96 -98"
При одержанні документів для оплати співробітник уповноваженого відділу закриває позабалансовий рахунок 9830.
Дт - 9910
Кт - 9830
Кошти списуються з поточного рахунка клієнта і перераховуються в Головний банк для подальшого здійснення платежу.
А) Дт - 2600
Кт - 2909
Після одержання підтвердження від Головного банку про депонування коштів складається наступна проводка.
Б) Дт - 2909
Кт - 3900
У Головному банку кошти депонуються на рахунку 2602.
В) Дт - 3901
Кт - 2602
За здійснення інкасової операції банк із клієнта стягує комісію відповідно до діючих тарифів .
Дт - 2600
Кт - 3800
Одночасно провадиться дооцінка валютної позиції за допомогою контррахунка 3801.
Дт - 3801
Кт - 6110
Бухгалтерський облік по імпортному інкасо відділення Укрексімбанку в м. Одесі.
Дебет Кредит Короткий зміст
операції
9830 9910 Документи, що надійшли, на інкасо враховуються на рахунку 9830.
9910 9830 Надходження документів до оплати.
2600 2909 Перерахування в Головний банк для депонування суми інкасо.
2909 3900 Одержання підтвердження про депонування коштів від Головного банку.
3901 2602 Депонування коштів для подальшої виплати одержувачу коштів.
2600 3800 Списання комісії в інвалюті.
3801 6110 Дооцінка валютної позиції.
Перший екземпляр інкасового доручення залишається в Укрексімбанку для контролю за оплатою (акцептом) інкасо. Другий екземпляр разом із прикладеними до нього документами видається представнику платника під розписку на першому екземплярі інкасового доручення.
При одержанні трьох екземплярів інкасового доручення третій екземпляр після відповідного оформлення повертається банку-ремітентові як підтвердження про одержання Укрексімбанком інкасових документів.
Документи по інкасо до їхнього акцепту або повної оплати знаходяться в Укрексімбанку.
Відділення Укрексімбанку здійснює контроль за своєчасною оплатою (акцептом) українськими організаціями по інкасових дорученнях, а також за своєчасним поверненням документів у випадку повного або часткового відмовлення від оплати (акцепту) інкасо. У цих цілях відділення Укрексімбанку регулярно перевіряє термінові інкасо.
При оплаті інкасового доручення організація-платник представляє у відділення Укрексімбанку заяви на переказ за установленою формою. Співробітник уповноваженого відділу перевіряє правильність оформлення представленого організацією заяви на переказ на відповідність найменування іноземного банку, номери і суми інкасо й інших даних, зазначених у заяві на переказ, з даними, що містяться в інкасовому дорученні.
Оплата інкасо повинна вироблятися в повній відповідності з вказівками іноземного банку, що містяться в інкасовому дорученні.
На підставі належним чином оформленої заяви на переказ відділення Укрексімбанку складає платіжне доручення для відправлення його по електронній пошті на виконання в Головний банк.
Після повної або часткової оплати (акцепту) інкасо відділення Укрексімбанку проставляє дату оплати (акцепту) у реєстраційному журналі; при частковій оплаті в журналі проставляється також сума платежу (акцепту).
За виконання інкасових доручень Укрексімбанк стягує комісію відповідно до діючого Тарифу комісійної винагороди Укрексімбанку. Стягування комісії провадиться одночасно з переказом платежу в оплату інкасо або при поверненні неоплачених неакцептованих документів.
Комісії і витрати по інкасо відносяться за рахунок іноземного банку, якщо в інкасовому дорученні не обговорене інше.
Відділенням Укрексімбанку здійснюється валютний контроль за надходженням товару або наданням послуг протягом 90 днів з моменту здійснення платежу в оплату інкасо.
При здійсненні операцій по інкасо відділення Укрексімбанку повинне керуватися "Уніфікованими правилами по інкасо", а також наступним порядком:
1. Документи, що підлягають інкасуванню, приймаються від клієнтів при інкасовому дорученні , що заповнюються в шести екземплярах:
- перший екземпляр - інкасове доручення Укрексімбанку іноземному банку, підписане двома уповноваженими особами направляється останньому разом з документами;
- другий екземпляр - лист-запит іноземному банку про причини затримки платежу. Зазначений екземпляр відділення Укрексімбанку разом з четвертим і з додатком копії рахунків направляють у Головний банк. Лист - запит використовується Головним банком у разі потреби звертання до іноземного банку;
- третій екземпляр - лист, з яким іноземному банку відсилається другий екземпляр коносамента;
- четвертий екземпляр є дорученням клієнта Укрексімбанку;
- п'ятий екземпляр залишається у відділенні Укрексімбанку;
- шостий екземпляр повертається клієнту з оцінкою банку про прийняття.
2. Всі інкасові доручення повинні містити відповідні реквізити: номер і дата доручення, найменування інобанку і його адреса, найменування платника і його поштова адреса, найменування української організації продавця, перелік прикладених до інкасового доручення документів, найменування і сума іноземної валюти.
3. Документи, прикладені до інкасового доручення, перевіряються з погляду відповідності їхніх реквізитів даним інкасового доручення і між собою.
4. Після перевірки й оформлення інкасового доручення і прикладених документів перший і четвертий екземпляри інкасового доручення підписуються двома уповноваженими особами відділення Укрексімбанку.
Перший екземпляр інкасового доручення разом із документами що відносяться до нього , у день прийняття документів відсилаються в інобанк.
Другий і четвертий екземпляри інкасового доручення з додатками копій рахунків направляються Головному банку при повідомленні, що повертається відділенню з оцінкою про прийняття.
5. Інкасові доручення повинні бути виписані на банки-кореспонденти Укрексімбанку.
6. За виконання інкасових доручень відділення Укрексімбанку стягує комісії відповідно до діючогоТарифом комісійної винагороди.
7. Контроль за надходженням експортного виторгу здійснює Головний банк.
8. Усі прохання клієнта, що стосуються конкретного інкасо повинні прийматися від клієнтів у письмовому виді і передаватися в Головний банк по електронній пошті.
Документи прийняті на інкасо попередньо

 
 

Цікаве

Загрузка...