WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Зовнішньоекономічна діяльність комерційних банків - Реферат

Зовнішньоекономічна діяльність комерційних банків - Реферат

акредитиву іноземному банку відповідно до рамбурсьних інструкцій протягом 3-х робочих днів після перевірки документів або в терміни, зазначені в акредитиві. Головний банк списує виплачені по акредитиву суми з відповідних балансових рахунків і відображає по кореспондентських рахунках.
Зміна умов акредитива або дострокова ануляція (відкликання) безвідкличного акредитива, відкритого Укрексімбанком на користь іноземної фірми, провадиться за заявою організації - наказодателя акредитива. Прохання про зміни або відкликання акредитива направляється відділенням у Головний банк по електронній пошті.
Повідомлення про зміну умов акредитива або його відкликання направляється Головним банком по СВІФТу або телексу через той іноземний банк, що авізує акредитив. Акредитив підлягає закриттю після закінчення терміну для надання документів по акредитиву або після дати останнього платежу.
Належна Укрексімбанку комісія за здійснення по документарним акредитивам і телекомунікаційним витратам нараховуються відповідно до тарифів комісійної винагороди за виконання доручень клієнта.
Дт - 2600
Кт - 3800
Одночасно провадиться дооцінка валютної позиції за допомогою контррахунку 3801.
Дт - 3801
Кт - 6110
При цьому відділенням Укрексімбанку стягується тільки комісія за відкриття акредитива, всі інші суми комісійної винагороди і телекомунікаційних витрат стягуються Головним банком.
При надходженні в банк емітента всього пакета документів сума акредитива з транзитного рахунка перераховується через кореспондентський рахунок у Головний банк для подальшого здійснення платежу.
Дт - 2909
Кт - 3900
Бухгалтерські проводки по імпортному акредитиву показані у вигляді таблиці.
Дебет Кредит Короткий зміст операції
2600 2909 Списання суми акредитива з інвалютного поточного рахунка.
2600 3800 Списання комісії за відкриття акредитива відповідно до тарифів банку.
3801 6110 Дооцінка валютної позиції.
2909 3900 Перерахування коштів через кореспондентський рахунок у Головний банк.
Розглянувши бухгалтерський облік операцій по імпортних акредитивах, можна побачити тенденцію росту або зниження імпортних акредитивів за визначений період часу, представлену в таблиці 2.6.
Таблиця 2.6.
Кількість імпортних акредитивів за 1994 - 2000 р.
у відділенні Укрексімбанку м. Одеси.
(шт.)
Рік/Кіл 1994р. 1995р. 1996р. 1997р. 1998р. 1999р. 2000р.
Імпорт:
Акредитиви
46
16
30
21
12
12
27
Дані про кількість імпортних акредитивів показані також на малюнку 2.4.
Мал. 2.4. Динаміка імпортних акредитивів у 1994 - 2000 р.
З даної таблиці 2.6. видно, що спостерігається тенденція росту в 2000 р. імпортних акредитивів. Кількість імпортних акредитивів у 2000 р. у порівнянні з минулим роком збільшилося на 125 %. Збільшення кількості імпортних акредитивів можна пояснити обмеженнями НБУ на здійснення розрахунків між партнерами у формі банківського переказу, що введені наприкінці серпня 1999 р. Також необхідно сказати, що українські організації "змушені" використовувати акредитивну форму забезпечення виконання умов торгової угоди .
Акредитиви для розрахунків за експортовані українськими організаціями товари і зроблені послуги з доручення іноземних фірм імпортеру відкриваються іноземними банками на користь українських експортерів з візуванням через Укрексімбанк м. Києва. Умови акредитива направляються експортеру безпосередньо Головним банком, або через відділення Укрексімбанку.
Укрексімбанк при наявності повноважень від іноземного банку авізує і підтверджує акредитиви, відкриті на користь українських організацій, виступає в ролі виконуючого банку, одержує відшкодування від іноземних банків, а також здійснює переказ трансферабельних акредитивів.
Якщо умови акредитива були отримані відділенням безпосередньо з інобанку, то вони повинні бути негайно спрямовані в Головний банк для того, щоб стати на облік.
Після посвідчення дійсності акредитива і його підпорядкованості Уніфікованим правилам і звичаям для документарних акредитивів, Головний банк направляє відповідному відділенню Укрексімбанку умови акредитива з необхідними інструктивними вказівками по електронній пошті для подальшої обробки і виконання.
У цьому зв'язку відділення Укрексімбанку повинно дотримуватися наступного порядку.
1. Протягом 3-х робочих днів від дати одержання акредитива з Головного банку авізувати його експортеру, направивши йому письмове повідомлення з додатком копії акредитива .
2. Зареєструвати акредитив у журналі, у якому вказується найменування бенефіціара, сума акредитива, номер акредитива іноземного банку, номер акредитива, привласнений Головним банком, а також найменування банку-емітента.
3. На кожен акредитив відкривається досьє, що служить особовим рахунком і ведеться в іноземній валюті.
4. Облік сум отриманих акредитивів, а також виплат по них здійснюється по рахунку 9802 "Акредитиви до оплати" в іноземній валюті.
5. Прийняти відвантажувальні документи від бенефіціара при супровідному листі дорученні.
6. Перевірити наявність усіх документів, передбачених умовами акредитива, а також перевірити самі надані документи, щоб упевнитися в тому, що вони строго відповідають умовам акредитива і не суперечать один одному.
7. Підготувати супровідний лист в іноземний банк англійською мовою .
8. Нарахування комісій з акредитива здійснюється відповідно діючого Тарифу комісійної винагороди.
9. Отримана з Головного банку експортна виручка підлягає зарахуванню на рахунок клієнта.
10. Усі прохання і побажання клієнта, пов'язані з виконанням акредитива, повинні прийматися від нього в письмовій формі і передаватися в Головний банк по електронній пошті.
Умови акредитива, отримані від іноземного банку, враховуються на спеціальному позабалансовому рахунку 9802.
Дт - 9802
Кт - 9910 / на суму акредитива
9802 - "Акредитиви до оплати"
9910 - "Контр рахунок до рахунків 96-98"
При одержанні від клієнта всього пакета необхідних документів, що підтверджують відвантаження і відповідають умовам акредитива, співробітник відділу міжнародних розрахунків перевіряє правильність їхнього оформлення й у момент відсилання документів через Головний банк іноземному банку-емітенту провадиться списання з позабалансового рахунка.
Дт - 9910
Кт - 9802
Іноземний банк через Головний банк Укрексімбанку перелічує відповідну суму на рахунок українського бенефіціара.
Дт - 3900
Кт - 2603
Списання комісії з поточного рахунка клієнта.
Дт - 2600
Кт - 3800
Одночасно провадиться дооцінка валютної позиції за допомогою контррахунка3801.
Дт - 3801
Кт - 6110
Бухгалтерський облік по експортному акредитиву показаний у виді таблиці.
Дебет Кредит Короткий зміст операції
9802 9910 Отримані умови акредитива враховуються на позабалансовому рахунку.
9910 9802 Списання з

 
 

Цікаве

Загрузка...