WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Механізм кредитування юридичних осіб і шляхи його вдосконалення - Дипломна робота

Механізм кредитування юридичних осіб і шляхи його вдосконалення - Дипломна робота

економічних показників, що характеризують фінансовий стан підприємства-позичальника (ДодатокВ)
На основі проведеного аналізу фінансової звітності та іншої документації позичальника було зроблено висновок про фінансовий стан клієнта. За 5 років діяльності підприємства побудований завод по переробці риби потужністю 480т та 24 млн. банок. Будівництво заводу проходило як за рахунок власних коштів засновників так і за рахунок Фонду підтримки підприємництва. По попередній домовленості Фонд підтримки планував надати кредит в сумі 2,5 млн.грн., фактично траншами було профінансовано 1,6 млн.грн. Нестача фінансування вимусила підприємство використовувати обігові кошти на закінчення будівництва, що негативно відобразилося на фінансових показниках підприємства. В листопаді 2001 року будівництво закінчено, підприємство набирає виробничі потужності. На 1 січня 2002 року були допущені збитки в сумі 270,9 тис.грн. Причини збитків пояснюються використанням коштів для запуску в експлуатацію цеху по виробництву консервів. Враховуючи результати роботи 2001 року підприємством намічені заходи по зниженню собівартості продукції та усуненню збитків, в результаті за 6 місяців п.р. отримано прибутку
в сумі 142,6 тис.грн.
Валюта балансу за звітний період досягла 3931,3 тис.грн., з них власний капітал, займає 2% в валюті балансу, довгострокові пасиви - 44%, короткострокові зобов'язання 54%. Довгострокові зобов'язання це позика Фонду підтримки підприємництва в розмірі 1640 тис.грн. (термін повернення лютий-березень 2003 року) та фінансова допомога на довгостроковій основі засновників 100 тис.грн.
Потреби в додаткових короткострокових позикових коштах по балансу на 01.07.02 не має, що свідчить про оптимальне використання позикових коштів для забезпечення досягнутого обсягу виробництва (при завантажені виробничих потужностей на 50%) Поповнення обігових коштів для забезпечення фінансування затрат по переробці морської та річкової риби. Переробка риби
проводиться на власних виробничих потужностях. Виробничі потужності консервного цеху: 24000 тис.шт. фізичних банок в рік. Підприємство планує завантажити виробничі потужності на 100%, на сьогодні в зв'язку з обмеженістю в обігових коштах виробничі потужності завантажені на половину. На підприємстві введені в дію 4 автоклави, вакуум-закаточні машини, проведена модернізація обладнання, що дозволяє підвищити потужності по випуску консервів до 2100 тис.шт в місяць.
Від рівня забезпеченості обіговими коштами залежить кінцевий результат діяльності підприємства. По причині відсутності обігових коштів значна кількість обладнання простоювала. З серпня 2001 по травень 2002 року фондовіддача була дуже низька, доходила до 0,17%. В травні п.р. отримані кредитні кошти в сумі 500 тис.грн. були направлені на поповнення обігових коштів, що дало можливість завантажити обладнання на 52%.
Для виключення негативних моментів в роботі, тобто не повного завантаження обладнання та простою через відсутність сировини, необхідне поповнення обігових коштів в двох напрямках:
1. Для формування запасів сировини на період з жовтня 2002 по травень 2003р. в кількості 2000 тон на суму 1500 тис.грн. Промисловий вилов кільки ведеться у Чорному морі сезонно з травня по жовтень. Заготовку риби планується провести в серпні-вересні.
2. Для забезпечення процесу переробки сировини збільшити кредитну лінію до 1000 тис.грн. Питома вага сировини складає 17% в загальних витратах виробництва. На період з серпня 2002 року по березень 2003 року загальні витрати складають 12458 тис.грн., з них сировина 2154 тис.грн., додаткові матеріали (банка, олія, мука, цукор, спеції, етикетка, пакувальний матеріал та інше) 7548 тис.грн., вода, електроенергія 370 тис.грн., заробітна плата 877 тис.грн..
З серпня по березень планується випустити 16,1 млн.шт. консервів, очікується виручка від реалізації продукції в сумі 13621 тис.грн., прибуток тільки від реалізації консервів складе 1291 тис.грн.
Крім того очікуються грошові надходження від реалізації сировини (свіжомороженої риби) в середньому 100-120 тис.грн. в місяць, всього по березень включно 895 тис.грн., від надання послуг (оренда приміщення) 475 тис.грн., загальна сума грошових надходжень за серпень-березень очікується в розмірі 14991 тис.грн. Перевищення грошових надходжень над витратами складе 2533 тис.грн.
Залучення позикових коштів для поповнення обігового капіталу дозволить підприємству розрахуватися з Фондом підтримки підприємництва. Підприємство повинно повернути позику, отриману згідно договору від 01.03.2000р., в сумі 1640 тис.грн. до 1 квітня 2003 року. Перевищення грошових надходжень над витратами в сумі 2533 тис.грн. підтверджує реальність планів по поверненню позики Фонду.
Для постачання додаткових матеріалів - банки, етикетки, муки, олії, томатної пасти та іншого в наявності є договори. Підприємство працює з постійними постачальниками. Договорами передбачаються різні форми розрахун -ків: 100% попередня оплата, пофакту постачання, часткова попередня оплата.
Грошові надходження від реалізації продукції щомісячно плануються в сумі 1600-2000 тис.грн. Грошові надходження плануються від реалізації продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.
По фінансових показниках діяльності (обсяги продаж, прибуток, ліквідність, рентабельність, оборотність товарних запасів, дебіторської та кредиторської заборгованості) прослідковується тенденція до покращання. Рентабельність продаж досягла 5%, власного капіталу 321%, оборотність товарних запасів знизилася до 30,07 дня, термін погашення рахунків дебіторів до 35,59 дня, рахунків кредиторів до 76,95 дня. В складі дебіторської заборгованості простроченої заборгованості не має. Оцінка попереднього рейтингу підприємства підвищилася з 11% на 1 січня п.р., 23% на 1 квітня п.р. до 34% на звітну дату.
В спеціально розроблену таблицю кредитного рейтингу (Додаток В) були занесені дані позичальника і визначено кредитний рейтинг клієнта, характеристика діяльності оцінена на 80%, кредитний рейтинг клієнта на 57%.
Цим і закінчився етап кредитного процесу, що полягає в визначенні кредитоспроможності позичальника. На нашу думку саме в КВ АППБ "Аваль"
здійснюється детальний та найбільш точний аналіз кредитоспроможності позичальників, які звернулись в банк з проханням про надання одноразової позики чи відкриття кредитної лінії, в порівнянні з іншими банками.
А для клієнтів, що звернулись в банк з проханням надати позичку у вигляді овердрафту аналіз фінансового стану і визначення ліміта кредитування дещо інший. Звичайно, кожний банк застосовує власну методику оцінки кредитоспроможності позичальників при кредитуванні його у формі овердрафту. Дослідимо та проаналізуємо діючу практику кредитування господарських форм овердрафт в КВ "Ощадбанку" на прикладі кредитування у такій формі ТОВ "Декор".
ВК "Ощадбанку" досить плідно працює з клієнтами по видачі позички у такій формі на основі Положення про овердрафтне кредитування" від 28.12.2000р. КВ"Ощадбанку"
Згідно цього Положення овердрафтом названо короткострокову позичку, яка надається банком

 
 

Цікаве

Загрузка...