WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → S.W.І.F.T. - товариство міжбанківських фінансових телекомунікацій - Реферат

S.W.І.F.T. - товариство міжбанківських фінансових телекомунікацій - Реферат

те, що S.W.І.F.T. використовує існуючі стандарти, значна частина стандартів текстових повідомлень розроблена спеціально для використання в системі S.W.І.F.T. Крім їхнього вихідного призначення, стандарти на повідомлення S.W.І.F.T. одержують усе більше поширення поза цією системою і стають стандартами "де факто" для фінансових повідомлень і транзакцій, роблячи усе більший вплив на банківську справу різних країн. Наприклад, на базі стандартів S.W.І.F.T. деякі країни розробили клірингові системи (CHAPS в Англії, Sagrіtter у Франції й інші). Причому, S.W.І.F.T. не виконує клірингових функцій, а передані повідомлення враховуються на рахунках "лоро" і "ностро" точно так само, як при використанні традиційних платіжних документів.
Принципи побудови стандартизованих форм
Усі фінансові повідомлення повинні використовувати стандартизовані форми. Повідомлення всіх типів побудовані по загальному принципі. Вони складаються з початкової частини, у яку входять мітка початку повідомлення (Start of Message), заголовок (Header) і мітка початку тексту (Start of Text), тексту повідомлення (Text of Message) і закінчення повідомлення, у яке входить мітка кінця тексту (End of Text), параметри (Traіler) і мітка кінця повідомлення (End of Message).
Початкова частина і закінчення утворять"конверт", у якому пересилаються повідомлення і який містить інформацію, важливу для керування рухом повідомлення в мережі .
Заголовок містить одинадцятизначний код-ідентифікатор одержувача повідомлення, код термінала відправника, що поточний п'ятизначний номер, що виконує контрольну і захисну функції, і тризначний код повідомлення з двозначним кодом пріоритету. У параметрах вказуються код аутентифікації й інші повідомлення, наприклад, попередження одержувача про затримку в передачі повідомлення, попередження про можливості подвійного платежу і т.п.
З метою забезпечення правильної доставки повідомлень, усі користувачі S.W.І.F.T. забезпечуються кодами-ідентифікаторами (Bank Іdentіfіer Codes, BІ), що є адресами в мережі (BіC-коди можуть одержати не тільки користувачі мережі S.W.І.F.T.).
Коди-ідентифікатори мають наступну структуру:
- всесвітній чотирибуквений код фінансової організації;
- двобуквений код країни у відповідності зі стандартами ІSO;
- двобуквений код місця розташування фінансової організації (можливо географічний розподіл усередині країни, тобто місто, область або тимчасова зона);
- трибуквений допоміжний код (для фінансової організації, що не є користувачем S.W.І.F.T. проставляється буквений код BІ; для користувача S.W.І.F.T. трибуквений код може бути використаний для ідентифікації його конкретного місця розташування в країні).
Текст повідомлення складається з полів, позначених двозначним цифровим кодом. Наприклад, код 57 означає банк, у якому ведеться рахунок, 69 - бенефиціара, у полі 71 вказується, за чий рахунок виробляється платіж і сума комісії, а в поле 32 - сума платежу. У текст повідомлення інформація вноситься в строгій послідовності. Обов'язкові поля містять інформацію, необхідну для правильної обробки повідомлень.
Категорії, групи і типи фінансових повідомлень
Уся специфіка S.W.І.F.T. як міжнародної системи фінансових повідомлень відбиває в категоріях, групах і типах повідомлень, що пересилаються по мережі .
В даний час використовується 11 категорій, що охоплюють більше 130 типів повідомлень.
Повідомлення, як правило, передаються від одного користувача S.W.І.F.T. до іншого (або іншим), однак існує і категорія системних повідомлень, що дозволяють користувачеві взаємодіяти з мережею. Системні повідомлення використовуються для запиту визначених дій і одержання спеціальних звітів, пошуку повідомлень у базі даних, для навчальних і тренувальних цілей. Користувач може одержувати від мережі запити або вона може інформувати його про свій поточний стан , відновлення, нових послугах і т.д. Системні повідомлення користуються найвищим пріоритетом, оскільки містять інформацію, що стосується функціонування мережі .
Всім іншим типам повідомлень, що відноситься до категорій 1-9 і n, привласнені тризначні цифрові коди, причому перша цифра відповідає категории операції.
Кожне повідомлення з загальної групи можна використовувати в кожній з описаних нижче категорій повідомлень. Коди повідомлень загальної групи виглядають як n9M, де n - заміняється номером тієї категорії, що щонайкраще відповідає мети повідомлення, 9 - указує на особливий характер повідомлення в кожній категорії, а М визначає конкретний тип повідомлення (наприклад, 0 - повідомлення, 2 - вимоги про анулювання, 5 і 6 - відповідно, запити і відповіді).
Повідомлення категорії 1 зв'язані з платежами або інформацією про них , коли замовник або бенефициар або вони обоє не є фінансовими організаціями.
До категорії 2 віднесені повідомлення, якими фінансові організації обмінюються у своїх інтересах. До них відносяться перерахування, що містять вимоги про рух грошових коштів, отриманих фінансовими організаціями у свою користь або користь інших фінансових організацій, а також повідомлення про майбутні доручення, що сповіщають фінансові організації про засоби , що повинні надійти на рахунки відправників.
Повідомлення категорії 3 підтверджують інформацію, уже відомим обом сторонам (подробиці контрактів до цього часу звичайно вже погоджені), повідомляючи зведення про підтвердження і врегулювання угод до них відноситься інформація про валютно-обмінні контракти, вкладення коштів у зв'язку з операціями по кредиту/депозиту і угоди про дострокові процентні ставки.
Повідомлення, що відносяться до категорії 4, не припускають строгого дотримання єдиних правил, установлених для інкасових платежів, однак повинні оброблятися з обліком того, що ведення інкасових платежів на основі різних видів валюти в жодному повідомленні не передбачається.
Повідомлення категорії 5 містять інструкції з продажеві й оплаті цінних паперів і відповідних підтверджень, інформацію про спільні дії, повідомлення про капітал і прибуток, звітність і інформацію, зв'язану регулюванням портфеля і кредитуванням цінних паперів.
Повідомлення категорії 6 можуть нести інформацію, що відноситься безпосередньо до операцій із дорогоцінними металами (торговельні підтвердження, повідомлення/інструкції з угод , звітна

 
 

Цікаве

Загрузка...