WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Банк Англії - Реферат

Банк Англії - Реферат

Великобританія.
Банк Англії реалізує функції нагляду шляхом:
" регулювання виходу організації на ринок банківських послуг. Створення банку регулюється банківським законодавством. Наприклад, мінімальний розмір початкового капіталу повинний складати не менше 5 мільйони фунтів стерлінгів для банків і не менше 1 мільйона фунтів стерлінгів для інших кредитних інститутів;
" установлення для банків економічних нормативів і норм діяльності і здійснення документарного нагляду за їхнім дотриманням;
" проведення інспекційних перевірок на місцях ( в Англії цей обов'язок покладається на зовнішніх аудиторів);
" висування вимог до кредитних установ по усуненню виявлених хиб і контролю за їхнім виконанням банками в строго визначені терміни;
" втручання в разі потреби в діяльність кредитних організацій.
Вдосконалювання банківського нагляду.
Банкрутства банку Бэрингс і Банк оф кредит энд коммерс интернешнл виявили слабке місце в системі банківського нагляду, за що Банк Англії був підданий гострій критиці з боку лейбористів, які запропонували лишити Банк функцій нагляду і передати їхньому банківському комітету, але Британська банківська асоціація виступила проти прийняття такої міри, оскільки задача по забезпеченню стабільності фінансової системи і по здійсненню банківського нагляду тісно пов'язані. Кампанію, яка проходила в країні по виявленню ролі Банку Англії в справі з банком Barings назвали " полюванням за відьмами". Відповідно до рекомендацій консалтингової фірми " Артур Андерсен " Банк Англії планує реорганізувати наглядовий департамент, а також активно впроваджувати сучасні технології. У той же час представники Банку і " Артур Андерсен" підкреслюють, що нема необхідності радикальної зміни філософії банківського нагляду у Великобританії. Наглядові органи відтепер будуть систематично враховувати ризики, із якими зштовхуютьсябанки. " Артур Андерсен" розробила комп'ютерну " модель оцінки ризику й інструментів нагляду", яку Банк Англії планує застосовувати надалі. Одночасно Банк планує здійснювати постійний внутрішній контроль над якістю виконання наглядових функцій.
Фірма " Артур Андерсен" опублікувала доповідь із рекомендаціями Банку Англії по удосконаленню регулювання діяльності банків і фінансових компаній. Банк погодився з висновками доповіді, назвавши їх " великою програмою змін". У роботі Банку Англії в цій області є серьозні недоліки:
1. у наглядових органів не вистачає ресурсів для спостереження за розгалуженою мережею значних банків
2. більшість сучасних фінансових конгломератів містять у собі і банки, які приймають депозити, і фірми по операціям із цінними паперами, схильні ризикам при їхньому вчиненні
3. регулюючі органи не завжди чітко уявляють собі, яким ризикам подвергаются банки
4. донедавна регулюючі органи у своїй роботі в основному покладалися на підсумовування показників. Але виявлення слабких місць у керуванні і внутрішньому контролі представляється більш важливою задачею.
Зміни, про які оголосив Банк Англії припускають, що в майбутньому він буде більше наймати інспекторів і експертів в області похідних фінансових інструментів. Розробляються також нові методи моніторингу банків. У результаті цих реформ щорічні витрати Банку на банківський нагляд (35 фунтів стерлінгів у 1997 р.) можуть зрости на 7-8 мільйонів.
СТАТИСТИЧНА ІНФОРМАЦІЯ
Спеціальний підрозділ Банку Англії - Відділ фінансової і грошової статистики ( Monetary aND Financial Statistics Division) є одним із самих професійних і якісних джерел інформації про стан великобританських фінансових ринків. Нижче приведений приблизний список даних, доступних у Банку:
Щотижня:
" M0: Weekly Levels - Обсяг М0 за останні 2 місяці з розбивкою по тижням
Щомісяця:
" Provisional eSTIMATES oF nARROW mONEY - зміни М0 і готівки на місяць,3 і рік
" Capital Issues - Зміна вартості компаній.
" Provisional eSTIMATES oF M4 aND lENDING - зміни М4 і обсягу кредитування
" Lending tO iNDIVIDUALS - обсяг кредитування приватних осіб
" Bank oF England: Monetary & Financial Statistics - докладний звіт, який включає в себе огляд грошових ринків, грошових агрегатів і кредитного ринку.
Щокварталу
" Analysis oF nET bANK lENDING tO UK rESIDENTS - Аналіз чистого кредитування англійських позичальників
" Sectoral M4 aND lENDING - зміни в М4 і кредитуванні по секторам
" External bUSINESS oF bANKS oPERATING iN tHE UK - операції неанглійських банків на англійському ринку.
Піврічні звіти:
" Consolidated wORLDWIDE eXTERNAL cLAIMS oF UK-owned bANKS - Зарубіжні операції англійських банків
Щорічні:
Bank oF England: Statistical Abstract - містить докладну інформацію про банки, ринки капіталу, державної заборгованості, процентних ставках, обмінних курсах. Окрема частина звіту присвячена докладному аналізу грошового ринку.
Отже, Банк Англії, як і будь-якій центральний банк, відіграє значну роль в економіці країни. Зараз переплітаються ринкові та державні методи регулювання економіки. Все більша увага приділяється контролю за функціонуванням банківської системи і фінансового ринку.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:
1. Murray N. Rothbard. The Mystery of Banking. - Richardson & Snyder. - 1983, p. 179-190
2. Банки и банковская деятельность: Англия // Банковские услуги. - 1997- №1. - с.26
3. " Банковский портфель-1", М, " СОВИНТЕК", 1994 р..
4. Блинов В. Банк Англии хочет усилить банковский надзор// Финансовая Украина.-1996.-№32.-13 августа.-с.20
5. Брайолт К. Денежно-кредитная политика Великобритании//Деньги и кредит.-1994.-№11-12.-с.37-54
6. "Денежное обращение и кредит капиталистических стран", под ред. Л.Н. Красавиной, М, "Финансы и статистика",1983 г.
7. Дробозина Л. А., Можайсков О. В. Финансовая и денежно-кредитная система Англии. - М.: Финансы, 1976. - с. 126
8. Гадане утримання Білля про Банк Англії. За станом на 4 Марта 1998 ( після схвалення Палатою Лордів)
9. Крупнов Ю. С. Резервная политика центральных банков за рубежом // Банковское дело - 1997 - №3. - с. 28; №4. - с. 34
10. Силаев В. П. Эволюция центральных банков: функции, организация, технология. // Банковское дело - 1995. - №8. - с. 24
11. Топорин Н. Б. Организационно-правовые основы банковской системы Великобритании// Деньги и кредит.-1992.-№11.-с.46-52
12. Федоренко В. М. Федоренко А. В.Денежное обращение и кредит капиталистических стран:Учебник.- 2-е изд., перераб. и доп.-К.:выща шк. ,1989.-288 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...