WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Банк Англії - Реферат

Банк Англії - Реферат

міжнародного фінансового центру.
Як будь-який інший банк, Банк Англії надає ряд послуг своїм клієнтам. Проте клієнти Банку Англії відрізняються від клієнтів інших банків. Можна виділити 3 найбільш важливі групи клієнтів:
1. Комерційні банки. Усі клирингові банки мають рахунки в Банку Англії. В операціях клірінга використовуються рахунки клирингових банків у Банку Англії. Банки зобов'язані мати визначену суму на рахунку, і не мають права перевищувати її.( Всі банки, які здійснюють діяльність у Великобританії, утримують 0,35% від суми усіх своїх депозитів на рахунку ( депозиті) Банку Англії ). Ця норма резервів і забезпечує головне джерело прибутку Банку Англії.
2. Центральні банки інших країн мають рахунку і тримають золото в Банку Англії і можутьвести справи в Лондоні через Банк Англії.
3. Уряд тримає рахунки в Банку Англії, таким чином, платежі, податки в бюджет і платежі з бюджету на соціальні потреби проходять через рахунки Банку Англії.
ВІДПОВІДНО до вищесказаного можна виділити перші три функції Банку Англії:
1. Банк Англії служить банком для комерційних банків
2. Банк Англії служить банком для інших центральних банків
3. Банк Англії служить банком для уряду
Інші функції Банку Англії:
4. Здійснення монетарної політики. Банк Англії радить із приводу методів політики і відповідальний за її виконання.
5. Здійснення емісії банкнот
6. Здійснення валютних операцій і контролю, керування золотовалютными резервами країни від імені Казначейства.
7. Здійснення нагляду за кредитними установами, валютними і кредитними ринками, в цілому за банківською системою.
8. Збір статистичної інформації про грошову масу і діяльність банків.
9. Банк Англії - член Європейського Валютного Інституту ( EMI - European Monetary Institute)- це початкова стадія Європейського центрального банку, що буде затверджений у 1998 році.
Банк Англії має формальну незалежність від уряду, хоча працює під керівництвом Міністерства Фінансів. Термін повноважень керуючого Банку Англії не залежить від зміни уряду.
Роздивимося докладніше деякі з функцій.
" Дуже складну роль Банку Англії доводиться виконувати, здійснюючи контроль і регулювання грошово-кредитної сфери. Пов'язані з цим функції втягують Банк в орбіту національної економічної політики, де, крім глибоких професійних знань, потрібне вміле політичне маневрування. Коло розумінь, що стоїть за кожним його кроком, незмінно розширюється і найчастіше буває суперечливим:
" інтереси внутрішньої грошової політики опиняються в конфлікті з задачами стабілізації курсу фунта стерлінгів;
" фінансування бюджетного дефіциту шляхом випуску нових позик підривають антиінфляційні зусилля уряду;
" контроль над обсягом кредитів йде врозріз із стимулюванням конкуренції серед банків і т.д.
Проте, в Англії грошово-кредитні методи регулювання економіки залишаються серед найважливіших інструментів державного монополістичного втручання, а роль у них центрального банку особливо значна в зв'язку з тим, що в країні практично відсутні впливові кредитні установи, що належать державі.
Першою ціллю центрального банку є підтримка цінності національної валюти. Грошова політика покликана сприяти стабілізації реальної вартості грошової одиниці виміру. У Великобританії грошова політика здійснюється головним чином за допомогою регулювання процентної ставки.
В цей час поняття "стабільний рівень цін" у більшості країн наповняється практичним змістом. У більшості з них стабілізацію зв'язують із дуже низьким рівнем інфляції. У випадку дестабілізації уся провина не повинна списуватися на слабке керування грошовою політикою або її практична відсутність. Причини, як правило, криються набагато глибше. Так, на початку 70-х років цілі короткострокової стабілізації і цінової стабільності зайшли в суперечність під впливом нафтової кризи і підсилення вимог профспілок - у цих умовах центральному банку мало, що вдавалося зробити, щоб виправити становище.
Досягнення цінової стабільності в цей час в Англії має 2 напрямки:
1) досягнення середнього рівня інфляції 2,5% або менше і
2) більш відкритий ( вільний) режим проведення грошової політики.
Проведення монетарної політики, тобто визначення, головним чином, рівня процентних ставок, що забезпечують досягнення інфляційної цілі, покладено на Банк Англії і Казначейство ( Банк Англії на відміну від інших банків не може діяти незалежно від уряду). Прийнятий у 1946 році Акт Банку Англії дає Казначейству право давати вказівки Банку Англії і, хоча Казначейство ніколи це право не використовувало, відношення між ними такі, що фінальне рішення з приводу процентних ставок приймає Міністр Фінансів. Проте, Банк Англії грає дуже важливу роль в ухваленні рішення. Тепер Банк Англії публікує квартальний Звіт по інфляції (Inflation Report), що містить докладний аналіз інформації, а також протокол зустрічі Міністра і Керуючого публікується через 6 тижнів після їхньої зустрічі із приводу процентних ставок.
При підготовці Звіту по інфляції і процентним ставкам Банк Англії бере до уваги внутрішні і зовнішні економічні і монетарні чинники, що будуть мати відношення до інфляції майбутніх двох років. Рада Банку по процентним ставкам має інформацію про зміни, що впливають на промисловість і торгівлю в різноманітних регіонах Англії, надану агентами Банку Англії.
Після того, як рішення про методи грошової політики прийнято, Банк Англії починає діяти, використовуючи механізми, описані нижче.
Процентні ставки.
Виконуючи свою роль на внутрішніх грошових ринках, Банк Англії впливає на процентні ставки в короткостроковому аспекті. Будучи банком уряду і банком банків, Банк Англії спроможний достатньо точно передбачити характер потоків платежів із рахунків уряду на рахунки комерційних банків і навпаки, і діяти в залежності від ситуації. Коли потік платежів із рахунків банків на рахунки уряду перевищує обернений потік, виникає ситуація, в якій банківські запаси ліквідних активів знижуються, і з'являється недостача засобів на грошовому ринку. У протилежному випадку з'являється надлишок готівки, але більш звична ситуація - це поява дефіциту, що усувається Банком Англії, який встановлює таку процентну ставку, при якій засоби забезпечуються на кожний день.
Для того, щоб не працювати з кожним банком індивідуально, Банк Англії використовує облікові будинки в якості посередника. Це спеціалізовані ділери, які мають запаси торгових векселів і в які головні банки поміщають зайву готівку. Облікові будинки користуються позиковими послугами Банку

 
 

Цікаве

Загрузка...