WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Вексель - Курсова робота

Вексель - Курсова робота

самий векселедавець, а інша особа: трасант доручає цій особі (трасату) зробити платіж за нього. Трасат, в свою чергу, повинен дати згоду оплатити вексель - письмово на самому векселі шляхом будь-якого надпису, що підтверджує прийняття векселя до платежу. Тільки з моменту такого прийняття трасат стає платником, і вже особисто зобов'язується в платежі вексельної суми векселедержателю і його векселеприємникам. Таким чином в простому векселі векселедавець і платник з'єднані в одній особі, а в перевідному - роз'єднані (трасант і трасат).
В дійсності, перевідні векселі можуть складатися не тільки при участі зазначених вище трьох осіб, але і при участі двох , і чотирьох осіб.
В укладанні перевідного векселя беруть участь чотири особи, коли ремітент, що фігурує в векселі лише в якості валютодателя, набуває векселя в користь іншої особи, що подає вексель до платежу, і називається презентантом;
В такому векселі беруть участь (табл. 1, графа е): трасант, що видає вексель; трасат, що платить по векселю; ремітент, що набуває вексель (що платить за вексель); презентант, одержувач грошей по векселю.
По відношенню до учасників прості векселя діляться на векселі до одержання (або чужі векселі) і векселі до платежу (або власні векселі).
Кожний простий вексель є:
- векселем до одержання - для векселедержателя (одержувача грошей);
- векселем до платежу - для векселедавця (платника).
Перевідні векселі по відношенню до учасників діляться відповідно на римессы і тратти.
Кожний перевідний вексель є:
- римессой - для ремітента, а при участі 4-х осіб - і для презентанта (одержувача грошей);
- траттою - для трасата (платника).
Для інших осіб перевідний вексель не є ані траттою, ані римессою.
Видавати перевідний вексель на кого- небудь - значить трасувати на нього, а сама дія називається трасуванням. Видавати перевідний вексель в користь кого-небудь - значить ремітувати, а сама дія називається ремітуванням.
Отже, трасант, видаючи вексель, по-перше, трасує на трасата і, по-друге, ремітує ремітенту.
Видавання простих векселів.
Простий вексель видається з метою оформити раніше або одночасно перехід цінностей (позика грошових засобів, відпустка товару в кредит і ін.), так що простий вексель видається боржником кредитору. Отже, для боржника він борговий документ, а в руках кредитора - доказ відпустки цінностей і забезпечення зворотного одержання в термін грошового еквівалента.
ПРИКЛАД. Київська книготоргова крамниця отримала від харківської книготорговой бази книги на 2 тис. грн. Та оформила свій борг векселем (рис. 3).
База (кредитор) Товар
Крамниця
(боржник)
вексель в день видачі
Вексель в день терміну
гроші по векселю
-
Рис1 Крамниця видає базі вексель наступного утримання:
Тут: крамниця - векселедавець, база - векселедержатель; вексель для крамниці - вексель до платежу (власний), для бази - вексель до отримання (чужий).
Видавання переказних векселів:
Видавання переказних векселів з трьома учасниками
Первісно призначення переказних векселів відбувалося в переводі грошей з одного місця в інше і переводі боргу від однієї особи до другої. Це двояке призначення і зараз залишилося за переказними векселями з участю трьох осіб.
Для такої мети особливо притаманна переказним векселям форма наказу, що природньо сама собою виробилася з форми звичайного листа, ставши лише його шаблонним типом. Цією докорінною метою і пояснюється назва цих векселів - "переказні".
ПРИКЛАД. Перевід грошей з одного місця в інше. Петров переїзджая з Москви в Київ і бажає отримати в Києві 10тис. грн. в певний термін. Замість того щоб везти ці гроші з собою, а також для того щоб за весь проміжок часу виграти в відсотках, Петров купує вексель в Московському міжнародному банку на 10 тис.грн., т.б. вносить в банк вартість векселя за винятком відсотків до терміну і одержує вексель, покладемо, на Київський банк. В термін він подає його останньому і одержує гроші (рис. 4)
Рис. 2. Перевід грошей шляхом переказного векселя
Петров одержує від Московського міжнародного банку вексель наступного утримання:
Тут: Московський міжнародний банк - трасант, Київський банк - трасат, Петров - ремітент; вексель для Київського банку тратта, для Петрова - римесса; Московський міжнародний банк трасує на Київський банк і ремітує Петрову.
ПРИКЛАД. Перевід боргу від однієї особи до іншого. Товариство "Ткачев і К" в С.-ПЕТЕРБУРГЕ повинно Товариству "Васильев і К" в Києві 50тис. грн., і таку же суму Товариство "Гончаренко і К" в* Києві повинно Товариству "Ткачев і К".
Для Запобігання подвійній пересилці грошей "Ткачев і К" "Васильев і К" і "Гончаренко і К" "Ткачев і К", "Ткачев і К" видає перевідний вексель на "Гончаренко і К" наказу "Васильев і К" і посилає його "Васильев і К'", що подає* його "Гончаренко і К" і одержує від нього гроші (рис. 3).
Повшдомлення про повідомлення про
отримання прийняття
вексель повідомлення
в день про видачу
видачи
вексель в день терміну
гроші
Рис. 3. Перевід боргу шляхом перевідноговекселя
Товариство "Ткачев і К" видає вексель наступного утримання:
Тут: "Ткачев і К"- трасант, "Гончаренко і К" - трасат, "Васильев І К" - ремітент; вексель для "Гончаренко і К" - тратта, для "Васильев І К" - римесса; "Ткачев і К" трасує на"Гончаренко і К" і ремітує "Васильев і К".
Дамо Стислу характеристику сфери обігу векселів.
Вексельний ринок тут будемо розуміти в широкому сенсі - як всю сферу обігу векселів. Цю сферу можна уявити в вигляді взаємодії між товаром, грошами і векселем. Однак термін "товар" слідує розуміти також в широкому сенсі - це будь-який ресурс, необхідний для господарськоїдіяльності. Так, зв"язок вексель-гроші-товар (далі будемо позначати у вигляді початкових літер даному випадку: В - Г -Т) може означати використання векселя для одержання готівки грошей в касі підприємства для видачі заробітної плати, в цьому випадку "товар" означає трудові ресурси. Термін "гроші" теж не слідує розуміти буквально - це може бути і податкове звільнення.
Під інфраструктурою вексельного ринку слідує розуміти певним чином організовану середу, що забезпечує обіг векселів для виконання ними своїх функцій.
Єдиний підхід (стисла характеристика) в даному випадку означає відповіді, наприклад, на наступні стандартні питання:
1. Яка функція векселя?
2. Хто векселедавець?
3. Хто векселеотримувач держатель?
4. Хто потенційний векселеотримувач?
5. Є чи галузеві, географічні або інші особливості у порівнянні з іншими сегментами?
6. Які зв'язки з іншими сегментами?
7. Які труднощі зазнають сторони в реалізації функції векселя, до посредництва яких інститутів вони вдаються?
Відповідь на останнє питання буде мати вирішальне значення для організації інфраструктури.
Отже, можна

 
 

Цікаве

Загрузка...