WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → Вексель - Курсова робота

Вексель - Курсова робота

векселя 100 000 (сто тисяч) гривен компанії "Фінансист". Вексель виданий на підставі договору №Х" не робить вексель недійсним.
Обов'язковим реквізитом векселя є дата його укладання. Причиною проставления дати заповнення векселя є визначення терміну закінчення годичної давності для векселів, виписаних "за пред'явою". Відсутність дати укладання векселя наводить до його недійсності.
Місце укладання векселя необхідно, оскільки воно же є і місцем платежу по простому векселю, якщо в векселі не вказане інше місце платежу. В перевідному, де платником є акцептант, місце платежу є і місцем проживання платника (за винятком особливого місце платежу) і вказується поруч з найменуванням платника. Вказівка місця видачі векселя пов'язана з тим, що кредитор в термін платежу повекселю сам з'являється до платника, а тому має знати, де його знайти. Відсутність в векселі місця платежу, також як і включення в вексель декількох місць платежу, призводить до його недійсності. В випадку коли по векселю виступає декілька платників, він повинен бути доміцільованим.
Отже, місце платежу по векселю повинно бути єдиним і чітко певним.
Сума векселя може бути позначена і в валюті, але платіж буде здійснюватися в відповідності з діючими правилами розрахунку в місці платежу. Форми розрахунку діюче Положення про перевідний і простий вексель не встановлює. Заради зручності сума векселя, позначенна цифрами, виноситься також в заголовок документа.
Під терміном векселя розуміється дата платежу по ньому. Вона повинна бути точно вказана. Засіб призначення терміну платежу по векселю під загрозою недійсності останнього повинен строго відповідати встановленим, а саме, він повинен бути одним з наступних:
- в день пред'явлення;
- в такий-то термін від дня пред'явлення;
- в такий-то термін від дня укладання;
- в певний день.
До позначення місця платежу подаються тіж самі вимоги, що і до місця складання векселя. В місці платежу вексель повинен бути поданий до оплати платнику. Якщо місце платежу інше, ніж місце знаходження платника, то вексель носить назву доміцільованого. Припускається, що платник сам з'явиться в місце платежу (що в цьому випадку носить назву доміцілій). Вексель, як і будь-який документ, повинен бути підписаний особою, його що видають..
Підпис особи повинний бути власноручним, навідміну від основного тексту векселя, що може бути завданий як друкарським, так і прописним засобом, а також штемпелем.
При підписі векселя за дорученням повинна бути вказівка на те, хто є векселедавцем. В випадку відсутності нотаріального засвідчення підпису до векселя повинне прилагатися доручення.
Тепер необхідно розглянути процес передачі векселя.
Кожний вексель може бути переданий іншій особі шляхом індосаменту. Це одне з основних властивостей векселя. Термін "індосамент" походить від лат. (на спині), т.б. за старовинною традицією він пишеться на звороті векселя. Індосамент повинен бути виконаний на звороті векселя або на додатковому листі (аллонже). За своєм змістом індоссамент повинен бути простим і нічим не обумовленним. Шляхом передачі індоссаменту надписатель (індосант) приймає на себе абстрактні зобов'язання продавця, подібні тому, як це робить векселедавець при видачі векселя. Внаслідок цього індоссат (той, хто отримує вексель) одержує самостійне право вимоги по векселю.
За форміою передачі індосамент може бути: або іменним, або бланковим.
Цессія - це також передача прав, але цессія завжди іменна, а індоссамент може бути і бланковим.
Порівняльний аналіз індосаменту і цессії:
- цессія регулюється нормами цивільного права, індосамент же - вексельного.
- цессія - це двосторонній договір, тоді як індосамент - це одностороння угода.
При передачі по цесії позначкою про передачу є договір про уступку права вимоги. Цесія може бути вчинена і окремо від вексельного документа.
Однак за указом Президента України №146 від 4 березня 1998 р. цессія на теріторії України заборонена.
Акцепт векселя - ще одна операція, що пов'язана із процесом обігу векселів.
В той час як для простого векселя самий факт його видачі автоматично є згодою зробити по ньому платіж, з перевідним векселем в силу його специфіки питання вирішується інакше. Для одержання згоди на оплату векселя він повинен бути поданий до акцепту платнику (за винятком випадків, коли в векселі стояє застереження, яке забороняє акцепт).
Акцепт перевідного векселя є згодою оплатити вексель. Платником по перевідному векселю є не самий векселедавець (трасант), а особа, на яку переказав він свій борг (трасат), та акцептант може і не дати згоду на акцепт векселя. Отже, трасат буде зобов'язанною по векселю особою тільки зі дня акцепту. До цього моменту він є абсолютно непричасним до вексельних зобов'язань продавця. Акцепт може бути зроблений в будь-який термін до оплати векселя, якщо тільки він не скорочений векселедавцем або індосантами. Для векселів по пред'явленню термін акцепту складає один рік.
Аваль - це поручітєльство по векселю, у зв"язку з яким аваліст приймає на себе відповідальність за виконання вексельних обов"язків особи, за яку він дав аваль.
Регресс - ця вимога векселедержателя до всіх солідарно відповідальних осіб (за винятком основного боржника) сплатити позначенную в векселі суму.
Щодо кількості примірників та копій векселів, то для зручності передбачено, що перевідний вексель може бути виданий в декількох примірниках (вони обов'язково повинні бути пронумеровані, інакше це будуть різні векселі), з векселя можуть також зніматися копії. Акцептувати слід лише один примірник, бо акцептант відповідальний по всім акцептованим і не поверненим йому примірникам. Для простого векселя не передбачене видавання у декількох примірниках.
Учасники при укладанні векселів.
При укладанні простого векселя беруть участь дві особи (табл. 1, графа б):
-векселедавець, що отримав цінності і видавав вексель, (платник);
-перший отримувач, що передавав цінності і що отримав вексель, (векселедержатель).
Таблиця 1. Учасники при укладанні векселів
Особа, що:
Простий Вексель Перевідний вексель
При участі 3-х осіб При участі 2-х осіб При участі 4-х осіб
Один випадок Інший
випадок
А Б В Г Д З
Платить по векселю
Векселедавець
Трасат
Трасат
Трасат він же трассант
Трасат
Видає вексель
Трассант
Трассант він же ремітент
Трассант
Набуває
векселя
Векселедержатель
Ремітент
Ремітент
Ремітент
Одержує платіж Презентант
Отже, простий вексель видається векселедавцем на ім'я векселедержателя або, як прийнято говорити, наказу векселедержателя. Платником по такому векселю є самий векселедавець, він особисто зобов'язується сплатити вексельну суму першоотримувачу векселю і його векселепреємникам.
При укладанні перевідного векселя беруть участь три особи (табл. 1, графа в):
- трассант, що видавав вексель або наказ платити (векселедавець);
- трасат , той, якому дасться наказ платити (платник);
- ремітент, в користь якого виданий вексель (перший отримувач, він же векселедержатель).
Отже, перевідний вексель видається трассантом на трасата наказу ремітента. Платником по такому векселю є не

 
 

Цікаве

Загрузка...