WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → 1.Характеристика й аналіз об`єкта дослідження, його функціональна структура. 2. Забеспечуюча структура. 3.Загальна характеристика АБС “UniCorn” (контр - Реферат

1.Характеристика й аналіз об`єкта дослідження, його функціональна структура. 2. Забеспечуюча структура. 3.Загальна характеристика АБС “UniCorn” (контр - Реферат

документів (простих чи зведених меморіальних ордерів для відображення руху об'єктів аналітичного обліку в балансі банку) з автоматичною кореспонденцією рахунків.
" Одержання інтерактивних довідок про наявність і рухи МЦ, МБП і ОФ.
" Ведення журналу руху й індивідуальних карток одиниць збереження.
" Формуваннядокументів в автоматичному режимі. Прикладами таких документів є округлення цін, нарахування чи амортизації індексація основних фондів.
" Формування і роздруківка більш сотні різних відомостей, що відбивають залишки і рух у різних розрізах.
" Автоматичне звірення даних аналітичного обліку (сальдо й обороти по балансовій, залишковій і податковій вартості) із синтетичним обліком у балансі банку.
" Ведення внесистемного і податкового обліку, у тому числі роздільного фінансового і податкового обліку для основних фондів.
" Формування платіжних сеансів для АРМа Операциониста
" Допоміжні технологічні операції: резервне копіювання, переіндексація, відкіт, видалення старих рухів, настроювання кореспондуючих рахунків і т.д.
"ИНФОРМАЦИОННО - ДОВІДКОВА система"
Система призначена для надання великої службової (технічної й аналітичний) інформації співробітникам банку в рамках допуску. Система забезпечує швидкий і зручний доступ до даних
поточного опердня :
" вибір операцій дня по рахунку, пошук по сумі, МФО, наявність і поточне стан рахунків і операцій;
" найменуванню чи клієнта кореспондента й інших реквізитів;
" формування балансових звітів у гривнях і інвалюті на сучасний момент дня;
до архівних даних :
" пошук і перегляд даних по клієнтах;
" пошук рахунків (відкритих і закритих), вибір усіх рахунків, що належать одному клієнту;
" перегляд операцій по особових рахунках, рахункам I-IV-го порядку і позабалансових рахунків за весь архівний період;
" формування, перегляд, печатка лицьових по рахунках за період у національній і іноземній валютах;
" діаграми залишків по особових рахунках за архівний період;
" пошук рухів по даті, сумі, реквізитам кореспондента, виду операції і т.п.;
" графічне представлення динаміки будь-яких показників банківської діяльності за архівний період, динаміки курсів валют;
" аналіз структури доходів і витрат, активів і пасивів банку за будь-який період з архіву банку;
до довідкових даних:
" план рахунків;
" довідники банків України і її околиць;
" офіційні курси валют Нацбанку України, динаміка курсів;
" символи кассплана;
" види дебетових документів;
" календар звітів перед НБУ;
" звіти по всім заздалегідь підготовлених стандартних формах банківської звітності з можливістю їхньої печатки.
Система надає доступ і забезпечує обробку всієї поточної кореспонденції Національного банку і РРП (телеграми, укази, листи, реклама і т.п.).
Додатковий сервіс надає можливість обміну повідомленнями з іншими користувачами банківської системи, користування многоразрядным калькулятором з пам'яттю, розрахунок ключів до рахунків, телефонний довідник і ін.
Компонент формування різних показників є могутнім генератором різних показників діяльності банку. Користувачу доступна можливість самостійного конструювання і розрахунку специфічних показників, у тому числі прогнозного типу. Фактично, генератор показників є інтерпретатором нескладної мови розрахунку показників, що дозволяє підготувати звіт у новій формі за кілька хвилин. Планується порівняльний аналіз показників діяльності банку з використанням дані Асоціації, Калини й інших подібних даних.
2.6. Програмно-технічні засоби.
Програмні засоби.
Як основу для створення АБС використовувалася многопользовательская операційна система UNIX, що має реалізації для стандартних комп'ютерів, таких як Intel, VAX, HP/RISK/SUN/Alpha-station і ін. Мова програмування ANSI-C.
Достоїнством ОС UNIX є наявність комунікаційних і мережних пакетів UUCP, TCP/IP, NFS, що дозволяють створювати усілякі варіанти гетерогенних мереж, що поєднують різні ОС. ОС UNIX традиційно є системою з високим рівнем надійності і захисту, недоступним для офісних операційних оболонок типу ДОС і Wind0ws. У той же час UNIX дозволяє використовувати на робочих станціях використовувати такі оболонки для підготовки різних документів і обміну інформацією з UNIX.
В даний момент UniCorn реалізована під SCO Xenix386 3.3, SCO UNIX 3.2, SCO ODT 1.0, ODT 2.0, SCO Open Server версій 3 і 5, BSD UNIX, SunOS, Solaris. АТ "Юникорн" виконує функції офіційного реселлера The Santa Cruz Operation ведучого постачальника захищених UNIX-систем сімейства SCO. База даних ConteXt фірми Unite+ на сьогоднішній день має більш 2 тис. інсталяцій у Росії, Балтії, Скандинавії, Канаді й Україні, наприклад, довідкові служби 09, АВИР, СБ, пенсійний фонд, АТ УкрРечФлот і ін. За договором з фірмою Unite+ АТ "Юникорн" супроводжує свою версію СУБД ConteXt V.3.9 на рівні вихідних текстів. UniCorn не використовує компонентів з невідомими властивостями. Операційна система і СУБД ліцензуються їхніми розроблювачами і мають необхідні гарантії.
Перевагою АБС, заснованої на ОС UNIX, є те, що при зміні зовнішніх умов (ріст банку, створення філій, територіальна далекість підрозділів і т.д.) не потрібно зміна програм і методів роботи користувачів системи. Проблеми зважуються тільки придбанням і установкою відповідних технічних засобів і відповідною настроюванням операційної системи і програм обслуговування мережі.
Технічні засоби.
Центральне відділення банку і філії оснащуються UNIX-серверами, комплектація яких визначається обсягами проведених операцій і кількістю користувачів, що працюють з АБС. Для базової підсистеми банку, що проводить
a) до 2000 операцій у день і має до 16 користувачів системи досить одного Pentium 100, RAM 48M, HDD 2x500M;
b) до 10000 операцій у день і має до 32 (64) користувачів системи досить одного Pentium 200, RAM 128M, HDD 2x1G;
c) понад 10000 операцій у день і що має 32-128 користувачів системи досить 2-3 Pentium-200, RAM 128M, HDD 2x2G.
Необхідною умовою надійного функціонування АБС є постійне автоматичне дублювання інформації на інший диск, а також функціонування резервного сервера в "гарячому" режимі (автоматичне дублювання інформації з мережі за допомогою UUCP, TCP/IP). Звичайно один з локальних серверів і є сервером гарячого резерву. До центрального сервера підключаються пристрої швидкої печатки (два в центральному відділенні і по одному у філіях). Сервера повинні забезпечуватися пристроями безперебійного харчування для забезпечення роботи при кидках напруги мережі і нормального завершення роботи у випадку зникнення напруги мережі.
На центральному UNIX-сервері знаходяться всі бази даних і установлені всі задачі програмного комплексу АБС. Робота здійснюється безпосередньо на сервері по локальній мережі. Можливі наступні варіанти

 
 

Цікаве

Загрузка...