WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБанківська справа → 1.Характеристика й аналіз об`єкта дослідження, його функціональна структура. 2. Забеспечуюча структура. 3.Загальна характеристика АБС “UniCorn” (контр - Реферат

1.Характеристика й аналіз об`єкта дослідження, його функціональна структура. 2. Забеспечуюча структура. 3.Загальна характеристика АБС “UniCorn” (контр - Реферат

апаратну невибагливістьтехнічного рішення, автоматичне рішення всіх комунікаційних питань, природне масштабирование, багаторівневу захист від несанкціонованого чи некваліфікованого доступу, можливість автономного виконання робіт у заданий час (виписки клієнтам, пошта, дублювання й ін.) без участі оператора.
UniCorn можна установити усього на одному сервері Pentium/100 (мінімальна конфігурація, що забезпечує продуктивність базової підсистеми до 3-х тисяч банківських транзакций у день) і нарощувати надалі потужність сервера і банківську корпоративну мережу для обслуговування сотень користувачів.
Будь-яка конфігурація устаткування дає можливість:
" підтримувати територіально розосереджені підрозділи;
" забезпечити роботу філій 0-3 і похідних від них моделей СЭП НБУ;
" забезпечити роботу декількох філій без номера по МФО і кореспондентського рахунка в обласному керуванні НБУ, представлених у балансі банку діапазоном рахунків або одним корсчетом;
" зв'язати всі підрозділи в єдину інформаційно-аналітичну систему, що дозволяє всім користувачам системи ( від клієнта до керуючого банком ( легко, швидко, зручно одержувати повну інформацію з усім (у рамках допуску) балансововым лицьовим і позабалансовим рахункам за весь архівний період.
UniCorn має дружній користувальницький інтерфейс, що забезпечує швидкість освоєння і легкість використання, не потребуючого знання UNIX. Робоче місце користувача може бути реалізоване на широкому класі устаткування ( від дешевого алфавітно-цифрового термінала до могутньої WIND0WS-станції. При цьому дії і доступ строго регламентовані і протоколюються. Кожен користувач одержує підказку про правильні дії, прапори наявності/відсутності необхідної інформації.
Система відкрита для зв'язку з іншими Арм-ми і системами як під UNIX, так і під ДОС, WIND0WS, OS/2 і т.д. Допускається робота UniCorn на тім же сервері, де встановлене програмне забезпечення S.W.I.F.T. В даний момент UniCorn успішно взаємодіє із шістьма системами "Банк-Клієнт" різних виробників.
Усі програми і дані UniCorn знаходяться на UNIX-сервері. Користувач на своїй робочій станції не виконує ніяких операцій модифікації даних, що знімає безліч проблем захисту, дублювання, недоліку мережних і обчислювальних ресурсів. Архітектура UniCorn "Хост-Терминал" відповідає вистражданому світовою практикою автоматизації банківської справи принципу "Один банк один комп'ютер".
Нижче представлена схема архітектури корпоративної мережі UniCorn.
2.3. Основні властивості автоматизованій банківській системі (АБС).
При проектуванні і виборі АБС необхідно було врахувати ряд вимог. Перелічимо і коротко прокоментуємо найбільш важливі з них.
Комплексність рішень в області автоматизації
Навіть невеликому банку вже немислимо обмежитися автоматизацією тільки робіт з операційного дня, оскільки росте складність і обсяг взаємодії між різними службами банку. Актуальним стає впровадження цілісної автоматизованої банківської системи (АБС), що поєднує рішення всіх питань "банківського портфеля". При цьому необхідно подбати про єдність інформаційного простору для різних компонентів такий АБС. Всі АРМы UniCorn використовують загальні інформаційно-довідкову базу й операційний архів, що обновляються автоматично.
Підтримка довільного числа варіантів структури банку
Нарощування банківських послуг спричиняє поява нових структурних підрозділів, найчастіше рознесених територіально. У залежності від виконуваних задач система UniCorn дозволяє вести роботу в режимі автоматичного відновлення інформації на локальному сервері поза залежністю від територіального розташування. UniCorn підтримує роботу всіх типів філій, офіційно разрешёных на Україні, безбалансового відділення, а також філії юридичної особи без МФО і корсчёта в НБУ, представленого в балансі головної контори діапазоном чи рахунків одним корсчётом.
Функціональна гнучкість, переносимость, масштабируемость.
Банк може впевнено планувати свою діяльність тільки розраховуючи на підтримку своєї стратегії з боку АБС, що забезпечує реструктуризації як банку, так і корпоративної мережі, включаючи відновлення устаткування. В умовах неустояного фінансового законодавства АБС повинна бути здатна легко нарощувати функціональні можливості, відкрита для взаємодії з іншими системами. В даний час базова підсистема UniCorn взаємодіє із шістьма системами "Клент-Банк" різних виробників.
АБС UniCorn легко адаптується до нових умов роботи і нормативних документів. З огляду на динамічну структуру банку, вона забезпечує просту реконфигурацию структури робочих місць і підрозділів банку. UniCorn має засобу для організації роботи з філіями, відділеннями й окремо розташованими підрозділами, клієнтами банку.
Важливим фактором є використання мови програмування C у відповідності зі стандартом ANSI, що забезпечує переносимость при зміні версії операційної системи UNIX і парку обчислювальних машин. З того самого дистрибутива UNIX і АБС UniCorn однаково успішно встановлюються і функціонують, у залежності від необхідної продуктивності, на будь-якому сервері - від AT486 до многопроцессорного 4 Pentium450.
UniCorn підтримує різні мережні рішення на основі мультипортовых карт, TCP/IP, IPX (Novell Netware).
Надійність, стійкість, захищеність
Специфіка банківської інформації пред'являє особливо тверді вимоги до схоронності даних і регламентації доступу до них. Поряд з цим, легкість, своєчасність і повнота інформації, наданої в рамках компетенції користувачів від голови банку до клієнта, створює комфортні умови роботи. При цьому в АБС працює розвита система протоколювання будь-яких дій кожного користувача, що гарантує схоронність даних і дотримання принципу комерційної таємниці.
Захист інформації забезпечуються багаторівневою системою регламентації доступу до виконуваних задач і інформації (на рівні UNIX, файлової системи, СУБД, адміністрування банківської системи і доступу до баз чи даних окремим рахункам). Могутня система регламентації доступу до задач, подзадачам, окремим пунктам меню, групам чи рахунків окремим рахункам, що ідентифікує ім'я, паролі, сервер і термінальну лінію користувача, дозволяє на основі наявного програмного забезпечення організувати практично необмежена кількість варіантів робочих місць зі строго визначеними повноваженнями.
Підсистема резервного дублювання інформації працює в автоматичному режимі і забезпечує не тільки своєчасне створення резервних копій і їхнє розсилання на локальні сервера, але і контроль що розсилаються репликатов, що виключає розсилання некоректної інформації у випадку програмних чи збоїв грубих помилок обслуговуючого персоналу.
В АБС UniCorn витримані усі вимоги НБУ до шифрування й електронного підпису. Понад цього, UniCorn функціонує в середовищі UNIX, що задовольняє всесвітньо визнаному рівню захищеності C2. Значна

 
 

Цікаве

Загрузка...