WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаАстрономія та Авіація → Сильніше загроза - міцніше захист - Курсова робота

Сильніше загроза - міцніше захист - Курсова робота

Багато такі "викрадачів", звані також програмами примусової завантаження, використовуючи недостатню захист системи, часто самоінсталліруются при відвідуванні веб-сторінки. Наприклад, сумно відома утиліта Surfbar (вона ж Junkbar і Pornbar) використовує той факт, що Internet Explorer допускає завантаження виконуваних файлів на комп'ютер користувача. Потім вона заміняє початкову сторінку браузера на www.surferbar.com, завалює робочий стіл сотнею-другий посилань на порносайти і встановлює панель з ще кількома десятками посилань того ж роду. Інші програми-"викрадачів" питають дозволу на початок роботи, але в такий спосіб, щоб обманом змусити користувача погодитися.

Чисті" програми-шпигуни простежують використання інтернету - здебільшого для того, щоб визначити, які що користувач робить в онлайні, і запропонувати йому відповідну рекламу. Як правило, програми-шпигуни супроводжують умовно-безкоштовні та безкоштовні програми. Часто справжня вартість таких "безкоштовних" програм прихована в їх ліцензійній угоді: не читаючи його, користувач погоджується на віддалений моніторинг свого комп'ютера службами, які збирають маркетингові дані або розсилати спрямовану рекламу. Різні країни зараз розробляють закони проти такої діяльності, проте поки що найкращим захистом є сканери-антишпигуни.

Ми досліджували п'ять спеціальних "антішпіонскіх" пакетів:

Auria Spyware Eliminator,

InterMute SpySubtract Pro 2,

Lavasoft Ad-aware 6 Plus,

Network Associates McAfee AntiSpyware,

Spybot Search & Destroy.

Також були розглянуті можливості по "вилову" програм-шпигунів за допомогою антивірусних сканерів і інших утиліт, що входять до складу таких пакетів:

Network Associates McAfee Internet Security Suite 6,

Panda Platinum Internet Security 3,

Symantec Norton Internet Security 2004,

Trend Micro PC-cillin Internet Security 2004.

На жаль, навіть найкращі з них розпізнають ледь більше половини з усіх запропонованих ним зразків шпигунських утиліт. В даний час найкращою стратегією є використання відразу декількох сканерів.

Сканер Norton ідентифікував лише два із запропонованих семи шпигунських утиліт, PC-cillin і Panda - по одній. При установці антивірусів на вже інфікований комп'ютер був виявлений виконуваний файл, яка породжувала інфекцію Surfbar, але видалити вже встановлену панель посилань і піктограми порносайтів, а також повернути на місце первісну домашню сторінку не вдалося. Утиліта McAfee Privacy Service точно розпізнає спроби змінити реєстр і настійно радить користувачеві не піддаватися на провокації, але не виявляє в оперативній пам'яті процеси, які породжують ці дії. Таким чином, не встигне користувач відбити одну атаку, як накочує наступна, і його життя перетворюється на суцільну низку попереджень і відмов, до тих пір, поки він нарешті не вирішить, що краще один раз інфікувати комп'ютер, ніж постійно відриватися від справ.

На відміну від антивірусів, що виявляють інфіковані шляхом порівняння їх з сигнатурами зловмисних програм з бази даних, антишпигунські сканери спираються головним чином на ключі системного реєстру. Найбільш надійні результати в тестах показали Spybot Search & Destroy і Lavasoft Ad-aware 6 Plus, але Spybot краще видаляв пошкоджені файли і відновлював значення реєстру.

Сканер McAfee AntiSpyware виявив три з семи інфекцій - Gator, Huntbar і MyFast Access, - але повністю видалити зміг тільки дві останні. Слабкіше всіх виявився InterMute SpySubtract Pro 2, який знайшов тільки один зразок програми-шпигуна - широко відому панель Gator.

Хорошу захист у реальному часі забезпечує компонент Ad-watch з Lavasoft Ad-aware 6 Plus. Він перекривав шлях всім "викрадачам браузерів", які намагалися змінити параметри доступу до інтернету. (Щоправда, Ad-watch не входить до розповсюджується безкоштовно спрощену версію Ad-aware.)

На жаль, як з'ясувалося, ні один з протестованих сканерів не забезпечує 100-процентного розпізнавання і видалення інфекції. Найкраще справляються із завданням Spybot Search & Destroy і Lavasoft Ad-aware 6 Plus. У Ad-aware краще організований моніторинг шпигунських утиліт і зручніше інтерфейс, зате Search & Destroy краще знаходить і чистить інфіковані файли.

Висновки

В ідеальному випадку захист від нападів з інтернету не повинна бути багаторівневою. У майже ідеальному випадку можна було б обійтися одним пакетом із забезпечення безпеки або хоча б комплектом програм одного виробника. На жаль, жоден з протестованих пакетів не закриває усі вразливі місця досить надійно. Зокрема, жоден з них не забезпечує надійне виявлення і видалення шпигунських програм.

В цілому, кращим з розглянутих пакетів можна визнати Trend Micro PC-cillin Internet Security 2004 - за кращий антивірусний сканер і один з кращих міжмережевих екранів. У комбінації з безкоштовним Spybot Search & Destroy він забезпечив би достатню безпеку. Для посилення захисту від шпигунських програм можна скористатися Lavasoft Ad-aware 6 Plus (усі три програми добре поєднуються один з одним і працюють без конфліктів). Можливостей брандмауера PC-cillin повинно бути достатньо для більшості користувачів. Якщо ж захочеться чогось міцніше, можна відключити міжмережевий екран PC-cillin і встановити Zone Labs ZoneAlarm Pro 4.5 (наприклад, спрощену безкоштовну версію).

На жаль, жоден з розглянутих пакетів не містить по-справжньому надійної утиліти по боротьбі зі спамом. Для цього доводиться встановлювати додаткові продукти.

Ешелонована оборона

Багаторівнева система, що затримує атаки і забезпечує своєчасне резервне копіювання даних, складається з наступних рівнів.

Апаратний маршрутизатор:

за допомогою NAT (Network address Translation, трансляція мережевих адрес, - стандарт Internet, що дозволяє використовувати в локальній мережі різні набори IP-адрес для зовнішнього і внутрішнього трафіку) маскує IP-адреси, роблячи неефективним сканування портів.

блокує надходження даних з інтернету, на які немає дозволу користувача;

не захищає систему від більшості зловмисних програм, таких як "троянські коні", віруси, поштові "черв'яки" і шпигунські програми.

Програмний маршрутизатор:

запобігає несанкціоновану передачу даних з комп'ютера до мережі інтернет "троянцями" та іншими додатками, встановленими без відома користувача;

захищає портативні ПК при роботі в бездротових та інших малозахищених мережах;

блокує деякі зловмисні програми, але не в змозі їх видалити.

Антиспамерські програмне забезпечення:

блокує що вводять в оману, шахрайські ( "рибальські") схеми;

скорочує роботу з фільтрування листів, зменшуючи ймовірність того, що користувач випадково поспіхом активує вірус, отриманий по електронній пошті.

Антивірусне програмне забезпечення:

захищає систему від відомих вірусів, хробаків і "троянців", але менш ефективна проти нових інфекцій;

не захищає систему від програм поширення реклами (adware), шпигунських програм і "викрадачів браузерів".

Антішпіонское програмне забезпечення:

захищає від програм класу adware, шпигунських програм і "викрадачів браузерів", cookies-сканерів і інших інтернет-паразитів.


 
 

Цікаве

Загрузка...