WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаАстрономія та Авіація → Започаткування та розвиток авіації в Україні. Київський інститут інженерів авіації - Реферат

Започаткування та розвиток авіації в Україні. Київський інститут інженерів авіації - Реферат

З року врік ріс випуск інженерних кадрів громодянськой авіації . Якщо за 18 останніх років інститутом було підготовлено 3600 спеціалістів ,то тільки в 1965 – 1970 рр. їх число зросло до 6074 .

У 60-х роках число факультетів зросло від двох до шести . В вересні 1962 р електротехнічний факультет був поділин на два факультети : електротехнічний та радіотехнічний ; у січні 1965 р . був відкритий четвертий факультет – автоматики та обчислювальної техніки . Реконструкція аеропортів ,підвищення їх технічної оснащування , широке введення засобів механізації і автоматизації потребували підготовки в великих масштабах кваліфікаційних інженерів по експлуатації засобів механізації та автоматизації аеропортів . 1 вересня 1970 р . було відкрито інженерно – економічний факультет . Якщо на початку 60-х в інституті було 25 кафедр ,в 1965 – 30 , то в 1970 р. їх кількість зросла до 52 .

У 1963 р . кафедра теорії механізмів та машин , деталей машин та теоретичної механіки була поділена на кафедри теорії механізмів і машин і теоретичної механіки й деталей машин , а в 1964 р. на їх базі засновані кафедри теоретичної та прикладної механіки і теорії механізмів і деталей машин . В цьому році була також збудована кафедра по техніці безпеки і протипожежній техніці . У 1965 р. збудована кафедра авіаційних приборів й автоматів , післядіяння розділившись на два : теорія автоматичні регулювання та бортових систем управління і автопілотів . В цьому році на основі кафедри обчислювальної техніки з"являеться кафедра електронних модулюючіх машин електронних обчислювальних машин . У 1967 р. створюються кафедри обчислювальної математики і програмування та технічної експлуатації електро - та приладооброблювання літальних апаратів, в 1969 році - кафедра аеронортів, а в 1970 році –кафедри автоматизації і механізації аеропортів і будівель і споруд аеропортів.

Професорський склад інституту

Разом із створенням і вдосконаленням учбовий-лабораторної бази керівництво інституту приділяла велика увага якісному і кількісному зростанню професорський-викладацького складу. Тільки за 1966-1970 роки число викладачів, що мають вчені звання і ступені, збільшилися з 134 до 262 чоловік, а число докторів наук - з 12 до 38. У 1970 році з 589 викладачів 262 мали вчені ступені і звання. У ці роки в інституті працювали такі видні учені, як Т. М. Башта, В.І. Блохін, Н.І. Богомолов, А.Л. Грохольский, В.Г. Денисов, Л.Я. Ільницкій, А.В. Карлашов, А.И. Кухтенко та інші.

Зростання наукової і педагогічної кваліфікації професорський-викладацького складу, поповнення його висококваліфікованими фахівцями сприяли подальшому вдосконаленню учбового процесу, впровадженню нових форм і методів навчання.

У ці роки учені інституту написали підручники і навчальні посібники по ряду дисциплін. Загальне число видань навчально-методичної літератури в 1965 році склало 322, а в 1969 році досягло 465 найменувань.

У учбовий процес інтенсивно упроваджувалися технічні засоби, була створена кінотека (завідувач В.А. Муравський), що налічувала понад 60 учбових фільмів по спеціальних курсах.

Особлива увага приділялася програмованому навчанню. Першими почали активно упроваджувати в учбовий процес метод програмованого навчання на радіотехнічному факультеті і на кафедрі іноземних мов доценти Л.А. Рахманов і В.Е. Коваленко. Їх ініціативу підхопили викладачі кафедри російської мови. Поступово програмоване навчання упроваджувалося на інші кафедри.

В кінці 60-х років машинні методи контролю знань студентів застосовувалися на кафедрах фізики, теоретичної електротехніки, авіаційних приладів і автоматів, теорії автоматичного регулювання, опору матеріалів, теорії механізмів і машин і деталей машин, конструкції і міцності авіаційних двигунів, теоретичної механіки.

Тільки у 1969 році в інституті було підготовлено 17 навчально-методичної допомоги, розроблено і використано 87 контролюючий пристроїв різних типів, складено 123 програми контролю.

Студенти першого курсу, починаючи з 1964 року, проходили практику в учбових майстернях інституту, а студенти третього курсу - заводську, виробничу, технологічну і ремонтну на промислових підприємствах. Студенти п'ятого курсу проходили практику в лабораторіях, на учбовому аеродромі і радіополігонні інституту, а ремонтний-експлуатаційну - на заводах цивільної авіації і в авіа підрозділах. Після цього вони прямували на шестимісячну виробничу роботу в ті підрозділи і підприємства цивільної авіації, де їм належало працювати після закінчення інституту.

Найбільш підготовлені студенти брали участь в раціоналізаторській роботі і надавали технічну допомогу підприємствам. Так, на Воронежськім авіазаводі студенти механічного факультету В.С. Федоров, В.П. Дружин, Б.І. Череванів запропонували уточнити і змінити деякі пункти існуючої технології виробів, що випускалися, що дозволило спростити і поліпшити її. Під час виробничої практики частина студентів працювала на посадах інженерів, інженерів-дублерів, техніків, механіків.

У 1970 році 29,4 відсотка дипломних робіт отримали оцінку "відмінно" і 48,7 відсотка - "добре".

Наукові роботи і дослідження

У 60-і роки помітно активізувалася науково-дослідна робота учених інституту, які зосередили свої силі на рішенні теоретичних і експлуатаційних проблем Аерофлоту, авіаційної промисловості і інших галузей народного господарства. Головні зусилля учених були зосереджені на таких основних напрямах, як підвищення надійності термінів служби літаків; дослідження експлуатаційної надійності гнучких трубопроводів; автоматизація контролю і реєстрації явищ в елементах двигуна; оптимальне планування в Аерофлоті; теорія математичного регулювання; застосування телебачення в тренажернобудуванні ; підвищення експлуатаційної надійності радіозасобів та інші. Відповідно до цих напрямів проводилася робота кафедр і лабораторій науково - дослідницького сектора.

Якщо у в 1961 році в інституті розроблялося 59 тим, а в 1965 році - 94, то в 1970 році - 123. У ці роки на кафедрі аеромеханіки і динаміки польоту вперше були проведені теоретичні дослідження, створена нова теорія напіворганічних струменів, розроблений віхреакустичний метод управління прикордонним шаром, проведені дослідження по розробці нових систем захисту від обмерзання і електризації при польотах в хмарах і зонах грозової діяльності. Спільно з відділом акустики і вібрації ГОСНИИ ГА вперше було вирішено завдання вибору оптимального по шуму управління літаком з мінімальним шумом на місцевості. результаті дослідження акустичних характеристик систем кондіціонюваннія повітря літака Ту-154 були прийняті рекомендації для конструювання малогаласливих розподільників повітря.

Кафедрою конструкції і міцності літальних апаратів досліджена робота паливних систем і проведені льотні випробування літаків Ту-104, Мул-18, Ту-114, Ан-10, в умовах низьких температур.

Один з найважливіших напрямів наукових досліджень пов'язаний з вивченням процесів деформації і руйнування матеріалів і авіаційних конструкцій з урахуванням ряду технологічних, конструктивних і експлуатаційних чинників.

На кафедрі хімії були проведені дослідження в області корозієстійких гальванічних покриттів, з 1968 року - паливно-мастильних матеріалів із застосуванням хромографії.

Кафедра теоретичної радіотехніки проводила роботи по підвищенню перешкодостійкості радіоелектронних пристроїв, займалася розробкою вимірювання і контролю параметрів літакових станцій радіолокації, теоретичним обгрунтуванням і екстремальною перевіркою методів автоматизованого контролю літакового радіонавігаційного устаткування.

Позитивну оцінку отримала виконана інженером А.В. Зеленько модифікація газового пересувного підігрівача , який в 1963 році був рекомендований для серійного виготовлення. У 1965 році в практику служб радіолокації і радіонавігації Міністерства цивільної авіації був введений розроблений в інституті регламент технічного обслуговування наземного радіомаяка РСБІ-20 ( керівник доцент В.В. Казімірчак ).


 
 

Цікаве

Загрузка...