WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаАстрономія та Авіація → Гагарін Юрій Олексійович - Реферат

Гагарін Юрій Олексійович - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Гагарін Юрій Олексійович
Зміст
" 1. Політ
" 2. Біографія
" 3. Світове визнання
" 4. Нагороди
o 4.1 Звання
o 4.2 Нагороди
o 4.3 Дипломи
" 5. Публікації
" 6. Трагічна смерть
?
Біографічні дані
Спеціалізація - космонавт
Народження - 9 березня 1934 місто Гжатск
Смерть - 27 березня 1968
Країна - СРСР
Досягнення
1-й людина в космосі
Юрій Олексійович Гагарін (9 березня 1934, село Клушино Гжатского району Смоленської області - 27 березня 1968, Володимирська область) - перша людина, що зробила політ у космос 12 квітня 1961 року на космічному кораблі "Схід".
Космічний корабель "Схід" з космонавтом на борті стартував 12 квітня 1961 року в 9 годин 7 хвилин московського часу (6 годин 7 хвилин за Гринвічем). Юрій Гагарін на кораблі "Схід" зробив один оборот навколо Землі.
Позивний у польоті: "Кедр". На висоті декількох кілометрів Гагарін катапультувався і здійснив м'яку посадку на парашуті недалеко від апарата, що спускається, на колгоспному полі в Саратовській області. Усього космічний політ зайняв 1 годину і 48 хвилин.
Коротка біографія
Народився 9 березня 1934 року в селі Клушино Гжатского району Смоленської області, недалеко від міста Гжатск, що нині перейменований у Гагарін. По походженню є вихідцем із селян: батько - тесля, мати - свинарка.
Незабаром після того, як до Гагаріна прийшла світова популярність, у деяких західними СМІ з'явилася інформація, що він є нащадком древнього російського князівського роду Гагарін (з посиланням на представників цього роду, що жили в еміграції в США). Однак це не відповідає дійсності й офіційно спростовувалося самим Ю.А.Гагарін як на прес-конференціях, так і в автобіографічній книзі Дорога в космос. Записки льотчика-космонавта СРСР.
" 1951 рік - ремісниче училище № 10 у місті Люберці (Московська область) за фахом формувальника-ливаря (з відмінністю);
" 1951 рік - школа робочої молоді в місті Люберці;
" 1955 рік - саратовський індустріальний технікум (з відмінністю);
" 1955 рік - Саратовський аероклуб;
" 1955 рік - у рядах Радянської Армії;
" 1957 рік - Перше Чкаловськое військове авіаційне училище льотчиків імені К. Е. Ворошилова в місті Оренбурзі (по першому розряду). З 1957 року до зарахування в загін космонавтів служив льотчиком-винищувачем у винищувальному авіаційному Північного флоту (Луостар, Печенгський район Мурманської області).
" 11 березня 1960 року - зарахований у загін космонавтів;
" 12 квітня 1961 року - зробив перший у світі політ в космос;
" 23 травня 1961 роки - командир загону космонавтів;
" 20 грудня 1963 роки - заступник начальника Центру підготовки космонавтів.
" 1968 рік - Військово-інженерна академія імені Н. Е. Жуковського в Москві (з відмінністю).
У Гагаріна був шанс полетіти в космос ще раз (і загинути) - він був дублером В. М. Комарова при старті КК "Союз" 23 квітня 1967 року.
Світова популярність
Після польоту на КК "Восток" Ю. А. Гагарін став найвідомішою людиною на планеті. Про нього писали всі газети світу. Його нагородили орденами, медалями, дипломами, обрали почесним громадянином своїх міст держави, Європи, Азії, Африки, Північної і Південної Америки. З місією світу і дружби Гагарін відвідав багато країн світу.
Нагороди
Звання
Льотчик-космонавт СССР, Герой Радянського Союзу, Герой Соціалістичної Праці Чехословаччини, Болгарії, Герой Праці В'єтнаму. Радянський уряд також підвищив Ю. А. Гагаріна в званні від старшого лейтенанта до старшого майора. Президент Суспільства радянсько-кубинської дружби, почесний член Суспільства Фінляндії - Радянський Союз і інших. З 1966 року був почесним членом Міжнародної академії астронавтики.
Ордена
Ленина (СССР), Георгія Димитрова (Болгарія), Карла Маркса (ГДР), Зірка II класу (Індонезія), Хрест Грюнвальда (Польща), Прапора I ступеня з діамантами (Венгрія), "Намисто Нілу" (Єгипет), Велика стрічка Африканської Зірки (Либерия),"За заслуги в області повітроплавання" (Бразилия).Перший кавалер ордена "Плайя-Хирон" (Куба).
Медалі і дипломи
"Золота Зірка" (СССР),Золота медаль імені Константина Циолковского (АН СРСР), медаль де Лаво (ФАИ),золота медаль уряду Австрии, золота медаль і почесний диплом "Людин у космосі" Італійської асоціації космонавтики, золота медаль "За видатне відмінність" і почесний диплом Королівського аероклубу Швеции, Велика золота медаль і диплом ФАИ, золота медаль Британського суспільства міжпланетних повідомлень, медаль Колумба (Италия),золота медаль міста Сен-Дени (Франция) і інші.
Почесний громадянин
Юрій Гагарін і Никита Хрущёв вітають москвичів на Червоній Площі 14 апреля 1961
Юрій Гагарін був обраний почесним громадянином міст: Калуга, Новочеркасск, Сумгаит, Смоленск, Винница, Севастополь, Саратов (СССР); София, Перник, Пловдив (Болгария), Афины (Греция), Фамагуста, Лимасол (Кипр); Сен-Дени (Франция), Тренчьянске Теплице (Чехословакия). Йому також були вручені золоті ключі від воріт міст Каир і Александрия (Египет).
Публікації
Книга:
" Дорога в космос. - М.: ВОЕНИЗДАТ, 1978. - 336 с.
Статті:
" "Зоряний час" ("Червона Зірка" від 1 травня 1961)
" "Ви чекає повітряний океан" ("Комсомольська правда" від 9 июля 1961)
" "Метал і характер відливаються в праці" ("Червона Зірка" від 14 жовтня 1961)
" "Уперед, завжди вперед" ("Правда" від 12 квітня 1962)
" "Слово до письменників" ("Літературна Росія" від 12 квітня 1963)
" "Поезія зоряних висот" ("Комсомольська правда" від 10 травня 1963)
" "Лижню летящим по хвилях" ("Комсомольська правда" від 2 листопада 1963)
" "Штурмуючі небо" ("Вісті" від 4 листопада 1963)
" "Двічі воскреслий" ("Молодий комуніст", 1964, № 3)
" "Є полум'я" ("Комсомольська правда" від 18 августа 1964)
" "Наші ряди ростуть" ("Червона Зірка" від 11 апреля 1965)
" "Час комунізму, час космосу" ("Авіація і космонавтика", 1967, № 4)
" "Ступіні у Всесвіт" (у збірнику АПН "У 2017 році", 1968)
Трагічна загибель
Обставини смерті Гагаріна дотепер доподлинно не відомі. Існує ряд суперечливих версій його загибелі. Офіційна версія така:
Самолёт УТИ МиГ-15 с Гагаріним і його інструктором, Героєм Радянського Союзу полковником Володимиром Серёгиным, розбився 27 марта 1968 года у 10:31 ранки в районі села Новосёлово в 18 км від міста Киржач Владимирськ області. Це случилося в умовах поганої видимості - нижня крайка облаков була в 300 м над землею. Літак ввійшов у штопор, для того щоб вивести його, пілотам не вистачило декількох секунд.
Пам'ятник на площі Гагаріна в Москві
Але, наприклад, свідок аварії, слюсар Валентин Бабаків, запевняє, що день 27 березня був ясний, а літак падав так, начебто його і не намагалися вирівняти. Також він затверджує, що насправді літак знайшли поруч із селом Рязанцы і селищем Крутец.
Похорон Ю. А. Гагаріна і В. С. Серегинапройшли 30 березня 1968 року на Червоній площі в Москві
Також існують версії:
" у небезпечній близькості від Мить-15 Гагаріна пройшов інший літак, у результаті Мить-15 потрапив у турбулентність і втратив керування;
" літак Гагаріна був підбитий ракетою;
" існує версія, що Гагарін підбудував власну "смерть" у 1968, після чого ще багато років прожив у маєтку в околицях Оренбурга, де загинув у 1994 році від нещасливого випадку на полюванні.
" варто відзначити і таку фантастичну версію, що виникла наприкінці 1980-х чи на початку 1990-х, як викрадення Гагаріна інопланетянами.
Гагарін і Серёгин поховані у Кремлёвской стены.
Наприкінці 1990-x років з'явилася думка, що поле Гагаріна не можна визнати цілком состоялись, тому що він залишив корабель до його приземлення. Однак такий спосіб посадки був запланований споконвічно по розуміннях безпеки. Швидше за все, основним мотивом подібних теорій є політичні амбіції.
Ім'я
Ім'я Юрія Гагаріна носять: місто Гагарин (колишній Гжатск) і район (быв. Гжатский), кратер на зворотній стороні Луны, астероид № 1772, золота медаль ФАИ (присуджується з 1968 року), площа в Москві, на якій коштує величний пам'ятник космонавту.
У багатьох містах існують вулиці, проспекти і площі імені Гагаріна.

 
 

Цікаве