WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаАстрономія та Авіація → Авіація України у період відродження її державності (рефеарт) - Реферат

Авіація України у період відродження її державності (рефеарт) - Реферат

Як приклад можна відзначити той факт, що зараз ведуться переговори з Чехією по закупівлі літака АН-70. Це ще, можна сказати, не західний ринок, але вже і не східний. Розробляючи нову техніку, ми завжди задаємося питанням - для чого вона створюється?Тобто, літак розробляється для роботи, він повинний бути економічно вигідним. Тоді обов'язково буде попит, а значить і ринок.
Авіаційна промисловість має державну підтримку. Держава продовжує розвивати високі технології в області радіоелектроніки, нових матеріалів, що використовуються як у космосі, так і в авіації. У нас також мається, уже друга, Програма розвитку авіаційної промисловості терміном до 2010 року, що передбачає виділення державних засобів на розвиток авіаційної промисловості. Але, зрозуміло, що їх недостатньо. І тому підприємства повинні заробляти гроші самі. По програмі АН-70 порядку 90-93% засобів АНТК заробив сам. Що це значить? По-перше, є контракти, у тому числі і з іншими країнами. Наприклад, по програмі АН-140 був контракт з Іраном. Виконавши обговорений контрактом ряд робіт, були зароблені кошти. Також АНТК ім..Антонова має власну компанію, що займається чартерними перевезеннями вантажів по усьому світі, використовуючи літак АН-124. Зароблені в такий спосіб кошти йдуть на нові проекти, а також на виплату зарплат і розвиток підприємства. Безліч літаків фірми "Антонов" виконують свої рейси по усьому світі. У зв'язку з тим, що придбання нових літаків - питання досить складне, замовники хочуть продовжити життєвий ресурс наявних літаків. Для цього необхідно вести велику науково-технічну роботу, на що вимагаються чималі засоби. Тому підприємство бере участь і в різних народногосподарських проектах, де експлуатуються різні модифікації літаків. Тому, можна сказати, що маючи визначену державну підтримку, авіаційні заводи в основному заробляють гроші самостійно. Наприклад, літак АН-74 ТК300 - це літак, розроблений на засоби АНТК ім. Антонова, ХАИ, "Мотор Січ" і КБ "Прогрес". Економічні показники цього літака на 20% перевершують аналогічні показники його "побратима" АН-74 ТК200.
АВІАСАЛОНИ
Звичайно важливим елементом є участь України в авіасалонах світу та організація власних авіашоу. На таких заходах відбувається ефективний пошук нових партнерів, та підтримання стосунків з традиційними замовниками.
Так, найближчим часом АНТК імені Антонова планує виставити АН-70 на авіаційній виставці "Авіасвіт-XXI" у Києві, не виключається його участь у міжнародному Джухайскому авіасалоні в Китаї, наміченому в листопаду. Що стосується перспектив завоювання АН-70, азіатського ринку, на який ця виставка спрямована, то глава китайського уряду Чи Пен, говорячи про можливість придбання китайською стороною українського літака Ан-70, відзначив, що не може робити заяви від імені авіакомпанії, тому що це питання бізнесу. Він відзначив, що в даний час на внутрішньому авіаційному ринку Китаю панує тверда конкуренція, і додав, що раніше Китай закупив велику кількість аэробусів "Боінг". Але тим не менш азійський ринок - традиційний для України і наші позиції на ньому ще можна зберегти.
Кожна країна, у якої маються визначені досягнення в таких ведучих галузях як авіація і космонавтика, завжди прагне поділитися своїми досягненнями з іншими країнами і хоче продемонструвати те, що в неї є. Кожен авіакосмічний салон - це нові контакти, зустрічі з партнерами по бізнесі, нові договори. Тому проведення третього авіакосмічного салону "АВІАСВІТ-XXI" в Україні - це зовсім правильне рішення. Україна за роки своєї незалежності не тільки зберегла свої наробітки і продовжила старі традиції - у неї з'явилися і нові досягнення, що вона хотіла б представити партнерам з інших країн. Проведення таких салонів підвищує авторитет країни, допомагає формуванню іміджу України як розвитий країни в сфері високих технологій. А все це сприяє розвитку української економіки в цілому.
АНТК ім.Антонова бере участь у всіх українських авіасалонах. АНТК є розроблювачем авіаційної техніки, а також бере участь у серійному виробництві літаків. На цьому салоні АНТК покаже усі свої кращі досягнення. Насамперед, це буде техніка, виробництво якої вже давно налагоджене і вона знайшла своє застосування в господарстві країни. Це такі літаки, як АН-32, АН-26, АН-24, АН-3. На виставці будуть представлені найбільший у світі літак АН-225 і відомий в усьому світі АН-124, що зараз в основному експлуатуються в комерційних цілях. Також будуть показані літаки нашої розробки АН-74 ТК300, АН-74 ТК200. Ізюминкою показу буде, звичайно, літак АН-140, що зараз починають активно використовувати на українських авіалініях. Крім демонстрації літаків, перед АНТК коштує задача - представити на виставці новітні технології, що використовуються при створенні літаків. Це, насамперед, цифрові технології, зв'язані з електронним проектуванням. Також будуть показані нові технологічні можливості, що знайшли своє застосування в різних галузях. Дуже важливо, щоб усі відвідувачі виставки змогли наочно побачити й оцінити рівень розвитку авіаційної промисловості в Україні.
Проектів в галузі може бути безліч, але в сьогоднішній ситуації першочерговою метою - є принаймні збереження існуючих позицій промисловості. Для цього слід перш за все рятувати проект серійного випуску АН - 70 та збереження партнерства з Росією.
Активна підготовка до початку його серійного виробництва почалася лише влітку нинішнього року. Саме тоді стало зовсім зрозуміло, що Європа не має потреби в наших військово-транспортних літаках. Можливо, як субпідрядники ми влаштовуємо європейські країни - учасниці НАТО, але не більше того. І про форсування програми серійного виробництва АН-70 заговорили як в Україні, так і в Росії.
Програма розглядалася на високому державному рівні і була затверджена. Президентом України, підписаний ряд відповідних міждержавних угод. В останні півтора року програма випуску АН-70 розвивалася дуже повільно, оскільки український і російський уряди очікували результатів європейського тендера, що проводився, по закупівлі військово-транспортного літака. Мова йшла про постачання 225 військово-транспортних літаків, а вартість угоди попередньо оцінювалася експертами від $6,5 до 8 млрд. У випадку придбання країнами Європейського альянсу літака АН-70 його необхідно було б модифікувати під стандарти НАТО. Але шанси АН-70 у цьому тендері були дуже невисокі, оскільки європейські виробники заявили про створення власного військово-транспортного літака Аэробус-400М. Перемога в тендері дісталася консорціуму Airbus. Модель цього літака існує поки в ескізному варіанті. Очікується, що його експлуатація почнеться в 2007 році. За словами президента Росії Володимира Путіна, поки цей літак буде "поставлений на крило", ще років п'ять американці будуть постачати Європу своїми застарілими моделями.
Але незважаючи на провал літака на європейському ринку, - АН-70 усе рівно буде літати.

 
 

Цікаве