WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаАстрономія та Авіація → Авіація в роки Другої світової війни - Реферат

Авіація в роки Другої світової війни - Реферат

настання на нашу столицю німці переконалися: воювати їм доведеться не тільки з застарілими И-16 і "Чайками", але і з новітніми винищувачами, виробництво яких наростало з кожним днем. 2 липня 1941 року розвідувальний Не-111 з'явився в зоні ПВО Москви на висоті, здавалося б, що гарантувала йому повну безкарність. І все-таки "Хейнкель" був збитий - його "дістав" Як-1 лейтенанта С. Гошко. Трофеєм стали оперативні карти і шифри, узяті в політ полковником німецького генерального штабу. На захоплених аеродромах Мінська, Бобруйська, Орши, Вітебська до рейдів на Москву приготувалися опитнейшие екіпажі 300 бомбардувальників "Хенькелей" He-111, "Юнкерсів" Ju-88 і "Дорнье" Do-215. У послужному списку багатьох пілотів - "акції" над Варшавою і Роттердамом, Ковентрі і Лондоном, іншими великими і малими містами Європи. З нашої сторони захищати Москву стояло екіпажам 585 літаків (170 Мить-3, 75 Лагг-3, 95 Як-1, 200 И-15, 45 И-153 "Чай-ка"), розрахункам 1044 зенітних знарядь і 336 кулеметів, 618 прожекторних установок, 124 посад аеростатів загородження і 702 посад ВНЕСЕННЯ ("повітряного спостереження, оповіщення і зв'язки"). У Підмосков'я розгорнулося грандіозне будівництво: із землі, бетону і дерева інженерні частини звели макети заводів, мостів, складів - принади для фашистської авіації. Роботу приймали екіпажі бомбардувальників СБ і Пе-2. Уночі 11 липня літаки імітували нічну атаку помилкових об'єктів. Після "бомбометання" на землі яскраво спалахнули "пожежі". Від "руйнувань" порушувалося світломаскування, унизу чітко угадувалися вікна "військових заводів".
У ніч на 22 липня відбувся перший масований наліт гітлерівської авіації на Москву. До столиці прорвалися лише одиночні літаки, що скинули фугасні і запальні бомби. Через добу почався другий масований наліт. Тепер бомбардувальники проривалися крізь зенітні і винищувальні заслони не групами в десятки машин, а поодинці і дрібними підрозділами. З 22 липня по 15 серпня першого року війни "Люфтваффе" провели 18 нічних нальотів на Москву: 8 разів за участю 120-200 бомбардувальників і 10 - у складі 50-80 машин. Утрати що нападали склали 200 літаків. Про те, щоб "зрівняти з землею" радянську столицю, не могло бути і мови. Повітряне настання на Москву захлинулося.
Відбивати атаки фашистських бомбовозів винищувачам ПВО допомагала нічна авіаційна група ВВС. Бомбардувальники імітували нальоти на помилкові цілі, відволікаючи тим самим ворожі літаки від цілей щирих. Діючи разом з винищувачами, СБ і Пе-2 відігравали роль літаючих прожекторних установок: на крилах машин установили компактні, але могутні прожектори. Піймавши ворога світловим променем, пілоти СБ і Пе-2 дозволяли винищувачам знищувати літаки супротивника. Наносили наші бомбардувальники і відповідні удари. Дальнебомбардировочная авіація (ДБА) діяла по аеродромах, з яких німці літали на Москву. На західному напрямку ДБА зробила в перші три місяці війни 11 186 літако-вильотів, 9 відсотків яких склали удари по аеродромах.
У ході війни наша авіація поповнилася пікіруючим бомбардувальником Ту-2. Машина довго чекала своєї години: уперше досвідчений екземпляр стартував на початку 1941 року. І хоча іспиту виявили відмінні літні і бойові дані машини, випуск пікірувальників почався тільки в квітні, коли три головні машини передали ВВС для військових іспитів. Раніш через труднощів, зв'язаних з масовою евакуацією авіапромисловості на схід, було важко налагодити одночасний випуск Пе-2 і Ту-2. У вересні 1942 року ланка Ту-2 початок бойову службу на Калінінському фронті. Через рік почалося крупносерийное виробництво цих машин.
Ту-2 довелося освоїти кілька фронтових "професій". Збройний фотокамерами, він (одержавши найменування Ту-2Р) використовувався для повітряної розвідки. Зовнішня підвіска торпед перетворювала його в торпедоносець Ту-2Т, а установка носової гармати калібру 37 чи 45 мм дозволяла Ту-2Ш "прасувати" передній край супротивника. Постійна робота конструкторського бюро зробила Ту-2 родоначальником великого сімейства машин, створених на його основі. В роки війни був створений далекий бомбардувальник Ту-2Д. Після перемоги стартували досвідчені літаки Ту-6, Ту-8, Ту-10 і учбово-тренувальний УТБ, створений конструкторським бюро П. Сухого для навчання екіпажів Ту-2.
Штурмовики
Потреби фронту у Світову війну визначалися не сотнями і тисячами штук стрілецької зброї, бронетанкової техніки, літаків, а мільйонами і десятками тисяч. От лише кілька цифр: із заводських цехів вийшло 11 427 Пе-2, понад 21 тис. Як-9 і Як-3 і більш 15 тис. Ла-5 і Ла-7, близько 7 тис. ДБ-3 і Мул-4, 12 726 "Літаючих фортець" У-17, 15 тис. "Мустангів", 19 тис. "Либерейторов", 20 тис. Фокке-Вульфов FW-190. Але навіть на тлі цієї вражаючої статистики абсолютним рекордсменом виглядає знаменитий штурмовик Мул-2, "розмножений" у 36 163 екземплярах!
До початку Великої Вітчизняної війни був готовий для Мул-2 ще один складений "елемент" - авіаційна гармата ВЯ конструкції А. Волкова і С. Ярцева. 23-мм знаряддя важило 66 кг і при скорострільності 600 вистр./м додавало 200-граммовому снаряду початкову швидкість у 900 м/с. Порівняєте ці дані з технічною характеристикою німецьких авіагармат MG-151 і МК-101, що складали озброєння Хенкеля-129, фашистського винищувача танків: 20-мм MG-151 важила 42 кг. 90-граммовие снаряди - удвічі легше, ніж у ВЯ,- викидалися гарматою зі швидкістю всего 780 м/сек. Скорострільність - 700 вистр./м. МК-101 калібром 37 мм "тягла" на добрі 150 кг і випускала 200 снарядів у хвилину, що важили по 330 р.
З 1943 року ильюшинский штурмовик переозброїли. Замістьдвох крильевих гармат ВЯ Мул-2 оснастили двома 37-мм подкрильевими знаряддями НС-37 (конструктори А. Нудельман, А. Суранов, Г. Жирних, Е. Неменов, С. Лунін, М. Бундин). При такому ж, як у німецької гармати МК-101, вазі НС-37 стріляла 735-граммовими снарядами. Жодне авіаційне знаряддя такого калібру, що складалося на озброєнні ворожої і союзної авіації, не наблизилося по своїх параметрах до радянського. Відмінно захищений від вогню з землі і від нападу зверху - атаки винищувачів відбивав стрілець за льотчиком - штурмовик швидко став незамінним літаком авіаційної підтримки військ. Или вилітали навіть у саму непогоду, коли бомбардувальники залишалися на аеродромі. Штурмовики взяли на себе основну вагу авіаційної допомоги наземним військам під час Сталінградської операції.
Врахувавши цей досвід, радянське командування заздалегідь розраховувало на штурмові авіаполки і при підготовці битви на Курській дузі. У тім же 1943 року кожен третій літак, випущений нашою авіапромисловістю, був Мул-2. ДО 1944 року їхня частка в радянській бойовій авіації виросла до 30%, у той час як бомбардувальники складали 25%.
На заключному етапі війни наші льотчики одержали новий ильюшинский штурмовик Мул-10. Суцільнометалевий літак, володіючи вогневою і бомбовою міццю свого попередника, літав зі швидкістю 550 км/ч. Разом з новим літаком наша промисловість випустила більш 40 тис. грізних ильюшинских штурмовиків.
У ході війни КБ П. Сухого створило штурмовик Су-6. І хоча Су-6 перевершували Мул-2 по швидкості польоту і потужності озброєння (500 км/год, Н=3800 м; 37-мм пушки, 12,7-мм кулемет УБТ для захисту задньої півсфери), перевага віддали ильюшинскому штурмовику: Мул-2 уже випускали великими серіями.
Ні, мабуть, жодного учасника Великої Вітчизняної війни, що не сказав би доброго слова про штурмовики. І не тільки тому, що "працювали" ці літаки-солдати на очах у всіх, щодня, без перерв по чи непогоді через неполадки. Від першого до останнього дня війни Мул-2 був повітряним тараном для виламування ворожої оборони, винищувачем танків, гідним помічником радянської піхоти.

 
 

Цікаве