WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаАстрономія та Авіація → Авіація в роки Другої світової війни - Реферат

Авіація в роки Другої світової війни - Реферат

бойових перемог молодий льотчик И. Кожедуб. Усі 62 німецьких літака, збитих їм за час війни, були спалені чи висаджені вогнем гармат "Лавочкіна". З Ла-5ФН пілот пересів у кабіну Ла-7, що випливає варіанта вдалої машини. Попрацювавши над аеродинамікою, конструктор змусив літак, оснащений усі тим же швецовским мотором, літати зі швидкістю 680 км/ч. Вогневу міць Ла-7 склали три 20-мм пушки.
Ла-7
Готуючи найбільші наступальні операції нашої армії 1943 року, радянське командування зажадало від авіапромисловості винищувачів зі збільшеною дальністю польоту. Їм стояло прикривати наземні війська, супроводжувати бомбардувальники і штурмовики. Як-9 з'явилися на фронтах у другій половині 1942 року, а в жовтні разом з Ла-5 взяли участь у битві на Волзі. На висотах від 4000 до 4800 м машина перевершувала Me-109G-2 по швидкості і маневреності. На 5 тис. м Як-9 забирався за 4,9 хв. "Мессеру" для такого ж підйому було потрібно 5 хв. На повний віраж Як-9 ішло 19-20 с. Супротивник затрачав на це 22-23 с. Чудовими бойовими властивостями Як-9, що веде свій початок від передвоєнного Як-1, зобов'язаний більш зробленій аеродинаміці і заміні дерев'яних конструктивних елементів металевими. Машину оснастили форсованим двигуном ВК-105ПФ. Продовжуючи заміняти в Яках дерево на дюраль і сталь, КБ А. Яковлева полегшує конструкцію Як-9 і збільшує внутрішні вільні обсяги фюзеляжу і крила. Виходить, винищувач можна постачити збільшеним запасом чи палива оснастити могутньою зброєю. Як-9Д мав дальність польоту 1400 км. Як-9 ДД - 2000 км. Одну з модифікацій (Як-9Т, 1943 р.) оснастили 37-мм знаряддям НС-37. Пізніше, у 1944 році, з'явився досвідчений варіант Як-9ДО, збройний 45-мм чи 75-мм гарматою. Снаряд пробивав броню танків і бойових кораблів.
З іншого боку, КБ А. Яковлева задалося метою створити гранично легку машину, найбільш придатну для дій у тісному контакті з наземними військами, завоювання панування в повітрі. Швидкість, відмінна скороподъемность і маневреність - от найважливіші властивості такої машини. Узявши за основу Як-1, конструктори замінили дерев'яні лонжерони крила металевими. Усі мало-мальськи вагомі елементи літака після скрупульозного аналізу міцності були полегшені. Швидкість удалося збільшити не за рахунок більш могутнього мотора, а завдяки зменшенню площі крила, а отже, аеродинамічного опору несущої поверхні. Попрацювали конструктори і над плавністю обведень літака. Маслорадиатор перекочував з-під фюзеляжу в крило, водяний радіатор, наскільки можливо, сховали в центроплані, зробили убирающимся хвостове колесо. Швидкість нової машини - Як-3 - збільшилася на 70 км/год у порівнянні з Як-1. З мотором ВК-105ПФ Як-3 розвивав швидкість до 660 км/ч.
Неоціненним достоїнством Як-3, як, утім, і усіх винищувачів КБ А. Яковлева, була і простота його пілотування. Цією якістю конструктори літаків часом вимушено поступалися на користь бойових властивостей. І тоді винищувачі при усій своїй моці не прощали помилок навіть досвідченим асам. Не такий була новий Як. Гарна маневреність, простота в керуванні сполучалися з дуже могутнім гарматним озброєнням.
Полегшення конструкції дало можливість поставити в розвалі V-образного мотора 20-мм пушку, що стріляв через кока гвинта. Крізь диск гвинта стріляли 2 кулемети калібру 12,7 мм. При широкому спектрі бойових можливостей "Яковлевих" вони залишалися схожими не тільки один на одного, але і на довоєнний Як-1. Правда, Як-3, як і "дев'ятка", виділявся каплевидним ліхтарем кабіни, що давало пілоту гарний огляд задньої півсфери.
МІГ-3
У ході війни радянським авіаконструкторам не довелося спішно, у пожежному порядку, проектувати принципово інші машини в зв'язку зі зміною військової концепції. Виключення складає, мабуть, висотна Мить-3, поява якого напередодні війни стало подією у вітчизняному і світовому авіабудуванні. Усупереч передвоєнним поглядам, повітряна війна йшла не на стелі бойових машин, а на помірних висотах. "У перші ж місяці війни переконалися,- згадує генеральний авіаконструктор А. Яковлев,- що німецькі льотчики на винищувачах "Мессершмитт", що володіли меншою висотністю, чим Миті, не ведуть бої на тих висотах, де вони слабкіше. Навпаки, вони прагнули зав'язати всі бої на малій висоті, де більш важка Мить програвала в маневрі". Спроба оснастити Мить-3 "зіркою" повітряного охолодження АШ-82 виявилася спізнілою: на той час був практично готовий Ла-5. У 1942 році машину зняли з виробництва. Однак на початку війни 2400 випущених Митей зіграли важливу роль у боротьбі з переважаючими силами "Люфтваффе".
Бомбардувальники
27 вересня 1939 року, через чотири тижні після початку фашистської агресії і другої світової війни, 1150 літаків з чорними хрестами на площинах, не таячись, чи ледве не в парадному ладу, обрушили на Варшаву фугасні і запальні бомби. Місто, що знаходилося в кільці фашистських військ, став першим об'єктом тотального, варварського бомбардування німецької авіації.
За ходом "Вогненного водохрещення" "Люфтваффе" (саме так називався пропагандистський фільм, кадри знищення Варшави, зняті для лякання інших держав - жертв майбутньої гітлерівської агресії) спостерігав сам фюрер. Спостережний пункт в околицях Варшави нагадував більше парадну трибуну, ніж військову позицію,- нанести контрудар поляки вже не могли. Результат війни був вирішений, бомбардуванням фашисти хотіли продемонструвати світу міць своєї авіації. Як на навчаннях, гітлерівська авіація провела операції на Заході й у Скандинавських країнах і в перші ж дні завоювала панування в небі ніколи могутньої авіаційної держави Франції. Готуючи плацдарм для повітряної війни проти Англії, німці намагалися захопити целехонькими французькі, бельгійські і голландські аеродроми. Бомбили й обстрілювали лише окраїни літних полів, придушували зенітні батареї, змушували розрахунки залазити в щілині. Негайно, ще до закінчення "обробки" аеродрому, скидали парашутистів. Ті довершували розгром гарнізону. На неушкоджені літні полючи приземлялися транспортні машини з військами.
Наприкінці травня розігрався останній акт "дивної" війни на Заході: континент залишили залишки англійського експедиційного корпуса і французьких військ. У Європі не залишилося більше сили, здатної устояти проти гітлерівської військової машини, проти сп'янених легкими перемогами"Люфтваффе". "Демаркаційною лінією" став Ла-Манш.
Якщо війська не коштують друг проти друга, не йдуть в атаку танки, і супротивник невразливий від вогню важкої артилерії, головним знаряддям війни стає бомбардувальник, своєрідний "снаряд" наддалекої "артилерії", що посилає смертоносні "гостинці" за сотні миль від своїх позицій. Навесні і влітку 1940 року "Люфтваффе" почали перші нальоти десятків і сотень бомбардувальників на Англію, але так і не змогли підготувати цими рейдами висадження на Британські острови німецьких військ. Відбити атаку з повітря англійцям допомогла винищувальна авіація. Потім настала година екіпажів англійських бомбардувальників - їм стояло нанести відповідні візити через Ла-Манш.
Усупереч німецьким планам "розбити російську сухопутну чи армію принаймні зайняти таку територію, щоб можна було забезпечити Берлін і промислові райони Німеччини від нальотів авіації супротивника" у серпні - вересні 1941 року над Берліном і Східною Пруссією з'явилися радянські бомбардувальники Пе-8 і Мул-4. Льодовий вереск бомб, завивання сирен, безладне метання прожекторних променів, вибухи і пожежі - що може бути убедительнее цієї своєчасної відповіді на міф про "розгром" радянської авіації!
Наступний урок гітлерівська авіація одержала на ближніх підступах до Москви, що за наказом фюрера "Люфтваффе" повинні були масованими нальотами зрівняти з землею. Ще до початку повітряного

 
 

Цікаве