WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаШкільні твори → Гiмн професiї лiкаря - Реферат

Гiмн професiї лiкаря - Реферат

Гiмн професiї лiкаря
Я слухаю тi сповiдi щодня.
Вони не криються,
Вони вiдвертi - хворi
Це важко так - наослiп, навмання
Брести в чужих сльозах, в чужому горi
Професiє! О, дай менi слова,
Дай силу - втiшити,
пiзнати, роздiлити...
/ В. Коротич, "Я слухаю тi сповiдi..."/
Колись Г. Сковорода говорив, що свiт - це театр. I кожен повинен для себе обрати ту роль, яку вiн зможе найкраще виконати, ту, що вiдповiдає його нахилам i здiбностям. Стосується це насамперед вибору професiї.
Скiльки їх - видiв трудової дiяльностi? Сотнi? Тисячi? I всi вони потрiбнi та кориснi. Але так важко визначити, яка професiя тобi бiльше довподоби, яка зробить твоє життя щасливим!
Серед них i така вiчна i невмируща, як професiя лiкаря, цiлителя, рятiвника. Адже люди хворiли чи дiставали ушкодження завжди. Хто зна, може колись i зникнуть назавжди хвороби, подоланi, наприклад, вже майже повнiстю: чума, холера та чорна вiспа. Але поки що люди з надiєю i вiрою йдуть до лiкарiв, а лiкарi роблять усе можливе, щоб вилiкувати, зменшити їхнi страждання. Хiба це не шляхетно - допомагати!
Що зичать людинi друзi? Щастя i здоров'я. До речi, i щастя без здоров'я - сумнiвна рiч. Тож є за що спiвати гiмн професiй, що допомагає нам зберiгати цей скарб.
Молода жiнка чекає дитину - лiкар допомагає їй народити маля. Немовля, з'явившись на свiт, бачить поруч з собою людину в бiлому халатi.
Малому школярику роблять щеплення, спостерiгають за його розвитком.
Воїна поранено в бою - дiвчина з червоним хрестом виносить його з поля бою i передає у руки хiрурга. Але навiть у мирний час - хiба мало ситуацiй, коли доводиться викликати "Швидку допомогу"? Стихiйнi лиха, автомобiльнi аварiї - скрiзь ми бачимо поряд машини з червоними хрестами та лiкарiв, що поспiшають на допомогу постраждалим.
Лiтнiй людинi починають допiкати рiзнi хвороби. I знову вона йде до лiкаря, i за лiкуванням, i за добрим словом, що теж може врятувати життя.
Змалку i до глибокої старостi лiкарi пiклуються про нас. Про лiкарiв пишуть книги, складаютьлегенди.
Колись це були цiлителi, як, наприклад, давньоруський лiкар Агапiт, що чудодiйно врятував вiд нiби безнадiйної хвороби Володимира Мономаха. Звiдти, з давнiх часiв бере початок сьогоднiшня фiто- i психотерапiя (бо й тодi цiлителi як лiкувальний засiб використовували добре слово). Потiм на допомогу медицинi поступово прийшла хiмiя, так виникла цiла наукова галузь - фармакологiя, що займається створенням лiкiв. Вдосконалюються методи, але лишається незмiнною сутнiсть.
Лiкар завжди на чергуваннi. Ця людина - подвижник. Вона веде постiйну вiйну за здоров'я людей.
Халати бiлi -
В темних плямах йоду,
Годинник лiчить пульс
безсонних дiб,
Тут камфора потрiбнiша
за воду
I строфантiн
Потрiбнiший за хлiб.
(В. Коротич, "Лiкарня")
Рятувати людей - це завжди прекрасно. I не лише в прямому, медичному аспектi. Нам вiдомi iмена лiкарiв, що пiд час вiйни, окупацiї, переховували поранених бiйцiв, або навiть визволяли полонених як, наприклад, професор Мєщанiнов, що дiагностував у бранцiв "холеру", "тиф" та iншi iнфекцiйнi хвороби - таких хворих нiмцi вiддавали жiнкам, що приходили у пошуках рiдних до колючого дроту. З якою вдячнiстю врятованi згадують цього Лiкаря з великої лiтери, справжню Людину!
Знаємо ми й лiкарiв, що, ризикуючи життям, випробовували на собi новi методи лiкування.
Робота лiкаря - бiльше, нiж робота. Це - високе покликання, це - особливе життя.
Його кабiнет i його палати,
Портрет його... Сльози марнi.
Лiкарi надягають бiлi халати.
Лiкарi вмирають у лiкарнi.
(В. Коротич, "Пiлоти згорають ще молодi...")
Незвичайнi люди - звичайнi лiкарi. Вони готовi цiлодобово чергувати бiля лiжка хворого, забувати про огиду i звичайну втому. Чи кожен зданий так любити сторонню людину до самозреченостi?
Тож вшануємо ж цих героїв, що живуть i працюють з нам поруч, i цю дивовижну професiю, синонiмами якої можна назвати людянiсть i доброту!

 
 

Цікаве

Загрузка...