WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаШкільні твори → Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії. - Реферат

Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії. - Реферат

енергій. Наукові дослідження показали, що поверхня Землі вкрита сіткою Хартмана. Лінії проходять з півночі на південь, із заходу на схід, перетинаючись через 2-2,6 м. В цих перетинах несприятливі для людини місця. Якщо вдома або з школі ви довго перебуваєте в такій точці, то стан вашого здоров'я може гіршати. Встановити ці точки можна за допомогою методу біолокації вагарцем або рамочкою. (Показ.) об'єктивного приладу поки що не створено.
Прослуховування інтерв'ю з професором Куриком:
"Щоб створити прилад, треба ще багато попрацювати. Мені приємно сьогодні відзначити, що АН пішла нам на зустріч. Створена комісія для вивчення цих патогенних зон. Але я звертаюсь до вас, може, хтось з вас зможе запропонувати цікаві ідеї для дослідження цих зон, про які йшла мова".
- Та є на Землі тіла, які за будь-яких умов дають тілам позитивний заряд: хліб, ікона, церква. (Перевірка заряду хліба, ікони вагарем). Тисячі людей цілують хрест, ікони в церкві. Ось, здавалось би, можливість для страшних епідемій. Але мікроби і бактерії відсутні в позитивному полі. Тому перебування в церкві позитивно впливає на наш стан.
А можна і самому поповнювати тіло енергією за допомогою спеціальних вправ або під час релаксації. Спробуємо зробити це: зручна поза, очі стулені , фон- Сен-Санс "Лебідь" (за голосом вчителя у встановленому порядку учні релаксуються, вслухаючись в музику, в міру можливостей намагаються розчинитися в ній, не заважаючи енергопотокам рівномірно розподілитись в тілі. Далі йде текст, який закінчується приблизно так: енергія доброти наповнює нас і все навколо. Хай буде мир і світло небесам! Хай буде мир воді! Хай буде мир землі! Хай буде мир, щастя, радість всім істотам!
Обмін враженнями.
- А тепер домашнє завдання для душі: частіше дивіться на зорі, слухайте Землю і Космос, відвідуйте чисті місця, захоплюйтесь красою, прагніть стати її частиною, тоді і навколишне середовище і ваше здоров'я будуть покращуватися.
Висновки: - Що показало обслідування? Який ставимо діагноз? Що є причиною хвороби? Яке рекомендуємо лікування?
Підсумок уроку.
Останній урок географії в нашій школі в 9 класі проводимо на тому ж Тикининому березі, де і починали. Говоримо про село, край, Україну, своє місце і роль в цьому світі. Запам'ятовуємо назавжди, що чистота світу починається з чистоти думки. Тому і посилаємо на прощання усією силою своєю в простір наші добрі помисли:
Хай буде мир і світло небесам!
Хай буде мир воді!
Хай буде мир землі!
Хай буде мир всім істотам!
Хай буде щастя всім істотам!
Хай буде радість всім істотам!
Впродовж спілкування на уроках і в позакласній роботі учням дається сума певних знань, які самі по собі і вже є виховуючими і спрямовують духовний розвиток до досконалості. В цілому модель виховуючої шкільної географії можна уявити як спіраль (мал. І). Розширення площин показує розширення фактичного навчального матеріалу, збільшення кількості засвоєних понять, освоєння простору в процесі урочної і позаурочної роботи. Найкращим вихователем людини є природа, а найкращим вихователем патріота - рідний край. Тому в 5 класі вивчаємо своє село, в 6 і 7 - освоюємо район, у 8 і 9 - область і т.д. Гармонійна зміна кольорів на схемі підкреслює послідовна поєднання виховного і навчального матеріалу з метою заглиблення у свідомий і підсвідомий світ людини, що посилюється насиченістю і витонченістю кольорів (вібрацій). Коли учень закінчує школу, він має вибудовану нижню частину свого духовного кристалу з певною верхньою площиною. Якщо школа розкрутила в ньому потребу в пізнанні - площина буде розширюватись далі. Ті, що такої потреби не відчувають, залишають цю площину з її кольором і насиченістю як основу для побудови верхньої частини кристалу. Ідея живого Всесвіту, живої Землі і Людини закладається на перших уроках географії рідного краю, коли дітям ще легко вдається відчути рідну землю як добре і любляче середовище і відповісти взаємністю. Наступні курси програми дають можливості для розвитку чутливого сприйняття і розширення свідомоогі, для більш глибокого розуміння себе і свого місця в житті. Безпосереднє спілкування з різними об'єктами природи, в тому числі через надчутливість, є підґрунтям для етичного виховання, тісно зв'язаного з проявами доброти, щирості, поваги не тільки до природи, її ландшафтів і стихій, але і до людей.
Суспільство, в якому ми живемо, рішуче вимагає не покірних виконавців, не просто фахівців і навіть не слухняних відмінників, а творчих людей з широким кругозором. Вони мають уміти виходити за межі"фахового коридору", самостійно і неординарно мислити, не боятися порушити стереотипи, аналізувати явища у природному і суспільному середовищі. Цього можна досягти через гуманізацію навчання взагалі і зокрема шкільної географії.
Авторитарному суспільству відповідала вертикальна схема управління освітнім процесом. При якій учень знаходився в самому низу, задавлений і обмежений певними рамками умовностей ( мал. 2 ).
МО Д
ОУО В Учень
РВО РВО
Д ОУО
В МО
учень
мал. 2 мал. 3
Маючи ряд переваг, які не треба відкидати, все-таки така структура не давала можливостей вільного вибору. Саме тому виникла потреба формування освіти, яке передбачає цілком інший підхід ( мал. 3 ), де учень в центр, а зусилля всього апарату спрямовані на створення умов для його вільного вибору і розвитку. При такому підході шкільна географія зможе якнайповніше використати закладений в ній пізнавальний і виховний потенціал.
ЛІТЕРАТУРА
1. Бакай О.В. Практичне використання можливостей шкільної географії у формуванні чистоти душі і пропаганди здорового способу життя //
Культура і екологія юнацтва, - Хмельницький, 1996
2. Бакай О.В. Можливості шкільної географії у духовному розвитку дітей //
Україна та глобальні процеси: географічний вимір.- Київ -Луцьк: Вежа. 2000
3. Бакай О.В. Нові можливості шкільної географії / з досвіду роботи //
Географія та основи економіки в школі. № 2. 2001
4. Бакай О.В. Через пізнання досконалості світу до досконалості особистості / з досвіду роботи /
// Морально-етичне виховання школярів у системі громадянської освіти і
виховання - Івано-Франківськ. 2001
5. Бакай О.В. Семенюк М.Д. Розвиток інтересу до географії на краєзнавчому
матеріалі //
VІІ з'їзд Українського Географічного товариства - Київ. 1995
6. Пестушко В. Гуманітаризація вивчення географії в середній школі //
Україна та глобальні процеси: географічний вимір.- Київ - Луцьк: Веж. 2000
7. Пешлін К.В. Ландшафтні межі - функціональні межі та структура //
Експериментальна етіологія. - 1999
8. Швебе Г.И. Введение в епиогеографию г - Одесса, 2000
9. Швебе Г.И. Прорыв в прошлое. Кн.З. Путь к здоровью и знанням через
сверхчувственное взаимодействие. - Одесса - Симферополь. 2000.

 
 

Цікаве

Загрузка...