WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаШкільні твори → Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії. - Реферат

Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії. - Реферат

принцип будови планети, підкреслити зв'язок Космосу, Землі і Людини, вдосконалювати світосприйняття через ознайомлення з окремими положеннями Біблії, виховувати дбайливе ставлення до свого тіла і тіла планети, розвивати потребу в духовній чистоті.
Обладнання: глобуси, таблиці "Оболонки Землі", "Енергоцентри людини"; фонозаписи легкої музики; література: Біблія , Канигін Ю. "Шлях аріїв".
Ігнатенко А. "Як стати феноменом", Швебс Г. "Духовность Мироздания";
Головна ідея: Все охоплене єдиним.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку: Мотивація навчальної діяльності.
Вже другий рік ми вивчаємо географію. В 5 кл. предметом вивчення був рідний край. А в цьому навчальному ми приступили власне до географії. Цілу чверть готувались, ознайомлювались із положенням Землі в космосі, із засобами, що допоможуть нам вивчати її. І ось урочистий момент - ми перед самими дверима географії. (Музика). Це величний палац. Величезні золоті двері відчиняються, робимо крок, зупиняємось на порозі. Прекрасний сяючий світ, повен таємниць. Та ми пізнаємо їх...
Запис теми. Ідеї уроку, перегляд матеріалів підручника, якими користуватись під час самопідготовки.
Актуалізація опорного досвіду.
- Яку форму має Земля? Які її розміри?
Сприйняття і осмислення нового матеріалу.
- А будову Землі розглянемо на малюнку "Оболонки земної кулі", а підручнику. З допомогою таблиці розшифруємо назви оболонок.
(гр..) (укр..) Заучуємо поняття.
Сфера куля
Читаємо в підручнику характеристики
літ камінь
атмо пара Закріплюємо вивчене.
біо життя
гідро вода
антропо людина
- Які оболонки видно за нашим вікном? Що з побаченого не відноситься до жодної? Ким це створено? З допомогою таблиці назвіть цю оболонку (антропосфера). А тепер назвіть всі сім оболонок Землі.
Складаємо аплікацію.
Порівняємо з малюнком підручника.
Чи дотримано логіки кольорів? Порівнюємо з таблицею "Енергоцентри" Збіг не випадковий. Тіло людини має теж складну будову. Наші центри зв'я-зані з оболонками Землі, адже все охоплено єдиним, усе в усьому, одне породжує інше й народжене ним.
Отже, на здоровій планеті здорові люди і здорова планета, коли здорові люди. Але у нас і планета хвора, і ми хворі. Люди думають, як припинити занепад. Е багато пропозицій, але нам не варто чекати остаточної відповіді, а починати з себе. Ключ очистки оболонок людини дано в Біблії.
Молитва "Отче наш!"... містить сім прохань, вібрації яких відповідають 7 енергетичним центрам людини і гармонізують з їх Всесвітом . Поєднання чистих кольорів наших чакр дасть білий колір душі, про ці білі одежі говориться в Біблії.
А якщо ми замість фіолетової чакри включимо коричневу (зло), то одержимо чорні одежі, чим зашкодимо собі і всім.
Хвилина релаксації. Інсайд "Ми з тобою єдині". (Музика, поза розслаблена, в певному порядку діти проглядають свої чакри, очищають їх і т.д.).
Узагальнення і систематизація знань.
- Назвати оболонки Землі. Як людина зв'язана з ними? Що означають Євангельські "білі одежі"?
Висновки. Отже, всі тіла, як планетарне, так і людське, охоплені єдиним законом, мають сфери - структури, які вкладені одна в одну і тісно взаємодіють. Дбаючи про своє тіло, ми дбаємо про тіло планети і навпаки, дбаючи про планету, ми дбаємо про себе. Ми - мікрокосми, в яких відбуваються всі закони світобудови. За призначенням і будовою Землю можна порівняти з яйцем, яке дає нове життя.
І в цьому процесі нема кінця. Іде безперервний процес інволюції матерії - переходу її із однієї форми в іншу.
На домашне завдання матеріал підручника і додатково спрогнозувати розвиток планети і людства. Попередні класи пропонували різні варіанти. Один з них передбачає планету у вінці чистоти, її модель - глобус у віночку з білих і рожевих квітів, а людство піднімається на новий рівень свідомості, жар - птицею злітаючи ввись над глобусом.
Вже ніхто не заперечує, що людський організм складний і багатовимірний. Виявляється, мало турбуватися про здоров'я свого тіла, адже хвороби тільки закінчуються в ньому. Починаються вони значно глибше, в наших душах. А неминучість їх залежить від духовного рівня. Отже, здоровою може бути тільки духовна людина. Що ж таке духовне людство? Це наступний етап розвитку людської цивілізації, який послідує після "людини розумної". Духовна людина матиме чисту душу, сприйматиме тонші вібрації, житиме в тоншому плані. Тепер проходить перехідний період і ми маємо можливість вибору. Звідси важливість ролі вчителя як особистості, як вихователя, як пропагандиста християнських ідей співжиття.
Щастя вчителя географії полягає в тому, що в його житті наука, яка дозволяє реалізувати прагнення і пориви до пізнання навколишнього і передавати цей інтерес дітям, допомагає пізнавати себе через світ, а світ через себе, дає можливість працювати не тільки на розширення свідомості, але й вдосконалювати і витончити душу, пропагувати здоровий спосіб життя.
Шкільна географія починається з рідного порога, з географії рідного краю. Перший урок географії в нашій школі проходить на Тикининому березі. Перед очима стрічка Сопівка, на обидвох берегах село, далі - Коломия, інші села, позаду ставки, ліс, Карпати. Ми шукаємо свою хату, школу, вулицю, церкву, говоримо про красу, розучуємо пісню про своє село. Коли емоційний стан набирає вищого піднесення, ставлю питання: "Які сили створили цю красу?" Чибачимо ми їх?" Пропоную відчути. Стаємо босими ногами на теплу землю, на шовкову траву, вчимося працювати серцем. Заглиблюємося в себе і слухаємо. Через ноги в наше тіло йдуть теплі сильні потоки. Піднімаємо руки. Сонце гріє наші долоні, через них в тіло проникає лагідна сильна енергія. Дві сили: Землі і Сонця зливаються в нашому тілі. Вони творять нас. Ці ж сили творять наше село і все навколо. Це сили Добра і Любові.
А далі відповідно програмі зустріч з земними стихіями: з гірськими породами і мінералами, що шепчуть; з річкою, що грає; з дубом, що розмовляє; з квітами, що мріють. Виявляється, навколо нас цікавий світ, він живий. Нам залишається тільки любити його і розуміти.
Така робота спрямована на розвиток інтересу до природи і географії як науки, що її вивчає, триває в усіх курсах шкільної географії. Введення в програму загальної географії рядка "Енергетичні явища Всесвіту" відкрило для вчителя нові ширші можливості. Вивчення особливостей сфер Землі та зв'язків між ними і паралельно структури тонких тіл людини підтверджує взаємозв'язок людини із Всесвітом. Дітям легко вдається проглянути свої енергетичні центри і побачити, що їхні кольори відповідають аплікативному зображенню оболонок Землі на шкільній таблиці. А звідси висновок: стан їхньої душі впливає на структури Всесвіту.
Особливо урочисте звучання мають моменти єднання дитини і Землі, що її
народила, в курсі географії України. Ми не маємо права викладати географію рідної держави тільки розумом. Кожен малий українець має пізнати свою Батьківщину всією душею. Він повинен відкритим серцем сприйняти її природні комплекси і розчинитися в їх красі. Він має душею відчути біль і страждання українського чорнозему. Він повинен розділитись на тисячі струмків та рік і спливти разом з ними до морів. Він може силою своєї зростаючої любові зупинити Чорнобильську задуху. Лиш таке пізнання: через розум плюс серце - може

 
 

Цікаве

Загрузка...