WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаШкільні твори → Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії. - Реферат

Формування духовних цінностей у школярів в процесі навчання географії. - Реферат

бурі збільшують кількість психічних і серцевих хвороб. Тайний зв'язок води і подій, що відбуваються у Всесвіті, чекає своїх дослідників". (с. 126).
Вода лікує тіло людини, знімає біль і втому.
1. Успішно випробували свіжу талу льодовикову воду в комплексній терапії різних захворювань. Одержано позитивний результат при особливо важких хворобах, які важко піддаються лікуванню звичайним способом". (С.І68).
2. Чутливі люди вказують на те, що вода добре вбирає і несе в собі інформацію. Тому звертаються до зарядження води позитивним полем, яке б сприяло покращенню фізичного стану людини. Особливу силу має вода в день Святого Водохрестя. Освячена вода приносить здоров'я і красу.
"Йордан, Йордан,
Вода студененька,
Пречиста Діва воду брала.
Своє дитятко напувала".
(Д.Павличко)
Вода лікує і душу людини. Спокоєм повниться душа на березі водотоку під тремтливу музику струмків. Як точно передано це в гуцульських мелодіях Мишинських музик (прослуховування).
Вода творить чудеса.
"Савур - могила", "Чудодійна криниця". С.35.
Вода - це щастя.
Довженкові слова (Катернога, "Криниці на Україні").
Вода - це життя.
"Савур - могила'". "Криниця на Лисій горі". С.35.
Кожен день ми стикаємось із криничною водою.
Що таке криниця? Відповідь у Тлумачному словнику.
Наш час несе багато проблем. Але, на мою думку, найбільша з них - це проблема духовної глухоти. Ми оглухли до себе, до навколишнього.
Л. Костенко "Голос криниці, чого ж ти замовк ..."
Криниця - символ кожного краю, за нею тужать, нею вихваляються:
М. Шашкевич "Пісня про криницю".
Криниця - це витвір мистецтва (Огляд альбому учнівських робіт).
Криниці - місце відпочинку тіла і душі.
Пісня "Розпрягайте, хлопці, коні".
З криницею дівчата пов'язували чарування.
(Уривок з пісні).
Розгляньте рушник, який розповідає:
"Оце ж тая криниченька,
Що голуб купався.
Оце ж тая дівчинонька.
Що з нею кохався".
Постаті козака на коні і дівчини, що дає йому напитися біля криниці, на якій сидить голуб. Символ криниці і голуба говорить про невичерпну і чисту любов між цими людьми, чого і вам треба бажати.
(Прослуховування) "Ой у полі криниченька" у виконанні І. Козловського, "Мамина криниця" М.Сливоцького, "Батькова криниця" П. Двірського.
Розповідь учня про невелике дослідження: скільки є в селі криниць, скільки з них старовинних, дерев'яних, скільки "журавлів", де найсмачніша вода і т.д.
Розповідь про операцію "Живи, джерело!" на території села.
Криниця у нас на подвір'ї. Це не тільки господарські зручності, але й висока естетична потреба. Яка криниця, така й господарка. Хай буде чистим і вічним ваше джерело! Хай будуть чистими Ваші помисли! Хай добротою і ласкою Землі вливається вода її у Ваші душі.
"Пий воду з криниці своєї,
і текуче з свого колодязя..."
("Книга приповістей Соломонових")
Позакласні і позашкільні заходи є окрасою життя школи. Це походи, поїздки, екскурсії, відвідання храмів, музеїв, пам'яток історії та культури. Все повинно бути добре підготовленим і продуманим. Ось перед екскурсією "Скарбниця духу" до м. Львова ми вивчали історію міста, знайомились з історичними особами, з ним пов'язаними. Приймали нас і проводили екскурсії випускники школи - студенти ЛДНУ (факультету міжнародних відносин кафедри країнознавства). Такі форми приносять відчуття святкової атмосфери, підне-сеного очікування зустрічі з захоплюючим невідомим. Надовго залишаються в пам'яті яскраві картини пізнаного, часто вони корегують або навіть спрямовують дальший розвиток особистості в кращу сторону.
Переконана, що будь - яка форма організації спілкування дітей, скращена позитивним емоційним фоном, наповнена багатим змістом, принесе незаперечну користь. Головне хотіти працювати і працювати .
Центром позакласної роботи з географії є гурток "Край". Його члени Лілія Кремер та Оксана Кушнірчук були делегатами Всеукраїнської наукової конференції "Культура і екологія юнацтва". Пропоную тези їхнього виступу, надрукованого в збірнику "Культура і екологія юнацтва" ( м. Хмельницький, 1996, с. 68-71 ).
Позакласна робота з географії як засіб вдосконалення фізичного і духовного здоров'я (з досвіду роботи краєзнавчого гуртка Сопівської школи)
"Чим серце наповнене, те говорять уста.
Або виростіть дерево добре, то й плід його добрий…"
Євангеліє від Святого Матвія, с.18
Часто чуємо навколо розмови про погане здоров'я у зв'язку з погіршенням екологічної ситуації. Але варто було б задуматись, що частіше причиною захворювання е ситуація, в котрій людина виявилась не на належному духовному рівні. Адже відомо первопричинність духу над матерією. Тому в кожнім моменті варто звірятись, чи не порушено закони життя, інакше зрив в духовному неминуче проявиться на фізичному плані.
Розповідаючи про діяльність нашого гуртка, хочемо показати простий приклад роботи над фізичним і духовним вдосконаленням ще в шкільні роки.
Наш гурток називається "Край". Програма його роботи передбачає в першу чергу вивчення рідного краю. Перший рік ми виконували опис природного комплексу села і його історії. На підсумкове урочисте засідання запросили голову виконкому, сім'ю Жигалюків, які вернулися на рідну землю після перебування в Сибіру . Сльози на очах присутніх свідчили про хвилюючу тему розмови найкраще. А під кінець всі разом співали: "Сопів, Сопів - чарівний рідний край. Куди б не йшов, не їхав, його не забувай".
Відшукали записки вже покійного Томенка Олекси про Сопів і пережите в ньому. По його спогадах знайшли місцевість, де було наше село 1000, 600 років тому. На території сучасного поселення підтвердились описані ним історичні події. Ці записи зацікавили нас ще й тому, що деяку інформацію Томенко Олекса брав із видінь і снів, а потім знаходив підтвердження в церковних книгах. Такі можливості ми намагаємось розвивати у себе, але про це пізніше.
Зібрані матеріали стали основою для створення краєзнавчого кабінету. В наступному навчальному році ми досліджували Коломийський район. Пройшли стежками Коломийщини; піднялись на найвищу її точку - г. Варатик (771 м.) В велосипедних походах познайомились з дендропарком Печеніжина, сосновим бором Малого Ключева, тисовим резерватом Княждвора. Там зустрілись із Заслуженим лісоводом України В.І. Юрченком. Трохи пізніше, на підсумковому занятті, ми прийняли його в почесні члени нашого гуртка. В лісництвізнайшлася нам робота по збору насіння тиса ягідного і плодів чорної горобини. Також ми почали вивчати зсуви в долині р. Прут на території заказника.
Потім ми почали вивчати природу Івано-Франківської області. Літом ми здійснили похід по Покутських Карпатах. У вересні побували в Манявському Скиті, бачили найвищий в області Манявський водоспад. Проїхали по Прикарпатському кільцю. Піднялись на Говерлу. Крім цього кожен з членів гуртка має свій напрямок роботи на цілий рік. Навесні, на підсумковому занятті, кожен звітує про свої дослідження.
Така робота приваблює нас тим, що ми бачимо своїми очима живу красу рідної землі, красу України. Саме краса захоплює нас в першу чергу. В "Живой этике" записано Реріхами поради Махатм:
"Спросят - как перейти жизнь?
Отвечайте - как по струне бездну.
Красиво, бережно й стремительно."
Ці три слова поступово проникають в нашу свідомість і стають програмою нашого життя. Але, щоб жити красиво, треба вміти бачити

 
 

Цікаве

Загрузка...