WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаШкільні твори → Твiр-розповiдь. Музей Григорiя Сковороди - Реферат

Твiр-розповiдь. Музей Григорiя Сковороди - Реферат

Твiр-розповiдь. Музей Григорiя Сковороди
Серед численних iсторико-культурних пам'яток стародавнього мiста Переяслава-Хмельницького вирiзняється своєю оригiнальною архiтектурою меморiальний музей видатного українського фiлософа, гуманiста i поета Григорiя Савича Сковороди.
Експозицiю музею розмiщено у колишньому колегiумi, де 1753 р. Григорiй Савич читав лекцiї з поетики. У центрi залу, на фонi старовинних рушникiв i килима,- скульптура Г. С. Сковороди у виглядi мандрiв-ника з палицею.
Через усе життя пронiс поет любов до музики, до фольклору. Вiн успадкував її вiд матерi, перейняв вiд кобзарiв i лiрникiв.
У музеї представлено музичнi iнструменти XVIII ст. - лiра, кобза, цимбали, бандура, якими досконало володiв Григорий Савич.
Син малоземельного селянина-козака, вiн був тiсно пов'язаний з народом. Видатний мислитель вiрив, що народнеодмiнно прокинеться i пiднесе меч гнiву проти крiпосникiв.
Найсильнiше враження на численних екскурсантiв справляє клас поетики, келiя, бiблiотека. Спiвробiтники музею вiдтворили майже у первiсному виглядi обстановку келiї, в якiй жив Г. С. Сковорода, iнтер'єр навчального закладу того часу. Масивнi, понад метр у товщину, стiни класу, високi напiвовальної форми вiкна, зрiзанi у склепiннi. Нiша у стiнi, де зберiгалися навчальнi посiбники. Столи й лави, на однiй стiнi - iкони, на iншiй - одяг бурсакiв. Кафедра й крiсло вчителя, класна дошка. На столах - старовиннi книги.
Вiдвiдувачiв не залишає вiдчуття, що студеї - учнi колегiуму - тiльки-но вийшли з класу, де слухали Григорiя Савича Сковороду.

 
 

Цікаве

Загрузка...