WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаШкільні твори → Iдеї та образи поем стародавнiх грекiв - "Iлiади" та "Одiссеї" - Реферат

Iдеї та образи поем стародавнiх грекiв - "Iлiади" та "Одiссеї" - Реферат

Iдеї та образи поем стародавнiх грекiв - "Iлiади" та "Одiссеї"
Цi поеми, як i бiблiйнi та євангельськi оповiдi, є вiчними творами з iсторiї людства та його культури. Саме на їхнiх сюжетах побудовано багато шедеврiв образотворчого мистецтва, музики та лiтератури. До них зверталися i звертаються кращi митцi усiх часiв i народiв. Нам вони цiкавi й як опис захоплюючих подiй вiйни грекiв з троянцями у "Iлiадi", чи сповнене небезпечних пригод повернення додому iтацького царя Одiссея, що тривало майже 20 рокiв. Цей епос, що в перекладi з грецької мови означає "слово про подвиги", виник на узбережжi Малої Азiї та близьких до неї островiв. Обидвi поеми, i "Iлiада", i "Одiссея" розповiдають про боротьбу грекiв за володiння малоазiйським мiстом Iлiоном, або Троєю. Герої поем мужнi та величнi. Вони не знають страху перед ворогом. Ми вiдчуваємо, що автор поеми, а ним вважають спiвця Гомера, з великою повагою ставиться i до грекiв, i до троянцiв.
Зразком героїзму можна вважати грека Ахiлла i троянця Гектора. Ахiлл - гроза ворогiв, суворий i безстрашний воїн. Знаючи, що йому судилось загинути молодим, вiн має i спiвчуття, i доброту.Свiдченням його великодушностi є те, що вiн вiддає царю Прiаму тiло його загиблого сина, героя троянцiв, Гектора, i вiдпускає нещасного батька з багатими дарунками додому. Вражаючою у змалюваннi образу героя троянцiв Гектора є сцена прощання з дружиною Андромахою та сином. Позбавлений допомоги богiв, Гектор до останнього подиху б'ється з Ахiллом.
Образ Одiссея подано в iншому планi. Вiн теж хоробрий воїн, але не це є визначальною рисою його характера, невипадково його називають хитрим i розумним. Адже саме йому належить план iз данайським конем, який допомiг остаточно захопити та пiдкорити Трою. Та все ж головна риса провiдного образу епосу - любов до рiдної землi, його острова Iтаки, дружини Пенелопи та сина Телемаха. Заради цього вiн навiть вiдкидає можливiсть безсмертя, обiцяну йому нiмфою Калiпсо.
Нас у цих поемах вражають i опис суворої героїки вiйни, i випробування, що долають герої, i чудовi описи казкових, фантастичних пригод.

 
 

Цікаве

Загрузка...