WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаШкільні твори → Збірка творів для 6 класу - Реферат

Збірка творів для 6 класу - Реферат

школи теж попрацювали на славу. Сучаснi за дизайном та охайно виконанi грати на вiкнах аж нiяк не зiпсували iнтер'єру, а штучна шкiра, якою обновлено мати, як не дивно, зробила їх кращими, нiж вони були колись. Без фарби, шкiри i особливо грат про переобладнання спортзалу на такому рiвнi годi було б мрiяти. Таким чином, робота мала величезне значення та гiдна щиросердої дяки вiд учнiв та працiвникiв школи.
Твiр-роздум. Прощавай, золота осене!
За вiкном сутенiє. Ще й не пiзня пора, а голий, безлистий присмерк сповив наше мiсто, мою вулицю.
Якось сумно… Але чому? Чому так важко на серцi?
Дивлюсь у вiкно, i лише голе вiття видзвонює якусь тужну пiсеньку i ще робить якийсь нерозгаданий рух. Синьою плямкою визирнуло небо з-за хмар, нiби перед грозою, i знову сховалось у сиву куряву, не бажаючи бачити голої землi.
А отой ключик лелечий… Не надiялась його побачити сьогоднi, зовсiм не надiялась. А вiн пролетав спокiйно, не поспiшаючи, в останнє прощаючись з казковоюдолиною, у якiй сховано нашу вулицю. Як нiколи, в таку пору на вулицi тихо, наче трохи задушно. А лелеки летять
i летять, помалу щезаючи з виду, лишаючись тiльки цятками на небi. Ой, як тяжко покидати рiдну землю!
Стало шкода менi лелек. Адже їм так далеко летiти. Я б до хати їх всiх запросила. З ними разом чекала б весну. I чомусь захотiлося заспiвати отiєї тужливої пiснi про лелек.
Так шкода менi золотої осенi, що швидко втекла до лiсу, затрiпотiла золотим листом, струсила його i заснула. Заснула на рiллi. Чекає, поки бабуся-зима пухнатою ковдрою вкриє, розкаже зимову казочку…
Прощавай, золота осене!
Твiр-роздум. Софiйський собор
Це визначна пам'ятка архiтектури перiоду Київської Русi, споруджена за часiв Ярослава Мудрого (за одними джерелами - 1017 р., за iншими - 1037 р.). Собор був громадсько-полiтичним i культурним осередком Київської держави, головним митрополичним храмом. Тут було створено найкращу на той час бiблiотеку. У соборi вiдбувалися урочистi церемонiї посадження князiв на київський престол, прийоми iноземних послiв. Протягом багатьох рокiв собор був мiсцем поховання великих князiв i митрополитiв. Тут похованi Ярослав Мудрий, Володимир Мономах та iншi вiдомi особистостi.
Софiйський собор - перлина свiтової архiтектури. Донинi тут збереглося понад 250 м2 мозаїки, яка налiчує 177 вiдтiнкiв кольорового каменю i смальти (особливого виду скла). Стiни собору розписанi фресками. Особливу цiннiсть має фресковий груповий портрет сiм'ї Ярослава Мудрого пiд самою банею собору - велична постать слов'янської богинi Оранти (давньохристиянська Богоматiр, заступниця людей, покровителька бiдних). Зараз собор - державний архiтектурно-iсторичний заповiдник.
Подiї, пов'язанi з будiвництвом собору, i стан його у ХХ ст. зобразив письменник П. Загребельний у романi "Диво". Образ української святинi вiдтворено на стогривневiй купюрi сучасних українських грошей.
Крамниця "Усе для щастя"
Зайшла я одного разу до крамницi "Усе для щастя". З подивом розглядала усiлякi товари, що тiснилися на її полицях, i нарештi, вибрала собi аж чотири речi. Зараз я розповiм вам про них.
Перша рiч - це "Елiксир здоров'я, любовi i щастя". Той, хто вип'є хоч ковток цього елiксиру, завжди буде здоровим, любитиме людей i житиме мирно та щасливо! Менi сподобалось те, що цей елiксир нiколи не закiнчу вався, i чим бiльше людей вип'є його, тим бiльше наповнюється пляшечка з елiксиром. А ще сподобалась сама пляшечка - кришталева, з рiзними вiзерунками, невелика, квадратна, з круглою кришталевою кришечкою. Крiзь її прозорi стiнки яскраво зеленiв елiксир. Я дам ковтнути його всiм своїм рiдним, щоб нiхто з них нiколи не хворiв, не помирав i щоб ми жили дружно i щасливо. А ще я напою цим елiксиром своїх однокласникiв, щоб ми не пропускали занять через хворобу i нiколи не сварилися мiж собою.
А ще я вибрала в крамницi пiч, звичайну на вигляд пiч, таку, яка є на кожнiй кухнi. Але це була чарiвна пiч, що сама пекла печиво, пирiжки, тiстечка i торти.
Навiть продуктiв для неї не потрiбно, варто лише попросити спекти наприклад, улюблене тiстечко, i за п'ять хвилин усе готове.
Третьою була золота скринька. Вона невеличка - розмiром з мою долоню, але важкенька. Сама скринька довгаста, кришка на нiй напiвкругла, вирiзьблена, з фiгурною ручкою. На переднiй стiнцi замок i маленький золотий ключик до нього. Яку б рiч не попросив, i якою б великою не була рiч, вiдкривши скриньку, отримаєш її. Але просити треба лише потрiбнi речi. Жадiбним скринька нiчого не дарує i навiть не вiдчиняється для них.
Потiм я вибрала крейду - бiлу шкiльну крейдочку, довгу i гладеньку, тонко застругану на кiнцi, як олiвець. Ця крейда пише грамотно, не припускається жодної помилки. З такою "розумною" крейдою не страш
но виходити до дошки, з нею не дiстанеш низької оцiнки i не осоромиш ся перед учителем i класом. А ще - ця крейда нiколи не списується.
Мабуть людина i без такої крамницi може почувати себе щасливою чи нещасною. Це залежить вiд ставлення до життя. Та нам усiм хочеться чогось чарiвного. Тому я й придбала цi речi.
Твiр з народознавства. Українська писанка
Знаменитi в усьому свiтi українськi писанки беруть свiй початок вiд прадавнiх вiрувань нашого народу.
Найперше яйце - за легендою - мало всерединi не жовток з бiлком, а зародок цiлого свiту. Розмальованi яйцi - писанки - присвячувалися сонцевi й веснi, а розписували їх напередоднi свята Весни. З тiєї хвилини, коли на яйце наносився орнамент, воно переставало бути простим яйцем, а ставало святою писанкою. Бо ж були цi орнаменти не простими малюнками, а таємничими знаками, пов'язаними з магiчними обрядами.
Сьогоднi ми вже розучилися "читати" писанки, i навiть не здогадуємось, про що нам може розповiсти той чи iнший малюнок. А писанки були вiрними помiчниками й захисниками наших пращурiв, символом добра, сонця i весни.
З прийняттям християнства писанки стали символом Великодня - свята воскресiння Iсуса Христа. Пiсля того, як писанки разом iз великодньою паскою освятять у церквi, їх дарують родичам, знайомим i друзям iз словами: "Христос воскрес!". У вiдповiдь кажуть: "Воiстину воскрес!" i щиро дякують.
Дарувати писанку - означає бажати щастя, здоров'я, добра.
Твiр-опис за картиною Катерини Бiлокур "Напровеснi"
Чарiвна природа рiдного села, розмай дерев, квiтiв, зеленого руна трав стали для Катерини Бiлокур академiєю мистецтв. Вона у природи навчалася поєднувати кольори та їхнi вiдтiнки, передавати на полотнi свiтло-тiньовi переходи.
На картинi "Напровеснi" художницею зображено ранню весну. Природа пробуджується вiд довгого зимового сну. Затрiпотiли вiд лагiдного подиху теплого весняного вiтерця гiлочки молодих верб, що виросли зi старого пня.

 
 

Цікаве

Загрузка...