WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаАрхітектура → Використання комп'ютерних технологій у реставрації і збереженні пам'ятників давньоруського монументального живопису - Реферат

Використання комп'ютерних технологій у реставрації і збереженні пам'ятників давньоруського монументального живопису - Реферат

графічної реконструкції багатьох площин.
Рис. 2 Побудова в одному з пакетів тривимірного моделювання
(За результатами обмірювань).
Основна мета - дослідження можливостей комп'ютерних графічних пакетів і створення при необхідності спеціальних програм. Застосування їх на практиці спрямованої на збереження давньоруської архітектури і монументального живопису.
Комп'ютерна реконструкція надає можливість подивитися не тільки на сам пам'ятник, але дозволяє одержати практично будь-які відомості, пов'язані з цим пам'ятником, залишені людьми протягом усього часу.
Давньоруське мистецтво виробило свій стиль, свій творчий метод. Це символ - певним чином впорядкований образ, який практикою поколінь закріплювався каноном.
Рис.3. Збережені мальовничі ділянки фресок церкви св. Георгія
(Східна стіна)
Поняття канону містить у собі канон пропорцій, колірний і композиційний канони. З їх допомогою доситьжорстко закріплювалися у свідомості символічні значення. Звідси йде фіксованість кольору, світла і т.д.
Давньоруські художники застосовували в стінному живописі переважно природні земляні і мінеральні барвисті речовини, що дозволяє, при електронній реконструкції, досить точно працювати з кольором.
В даний час фрески втратили свій первісний колір. Часом штукатурка відстала, або вапняна побілка негативно відгукнулися на верхньому кольоровому шарі.
Після розчищення колористична гама фресок вицвітає. Комп'ютерна реконструкція дозволяє досягти потрібної насиченості кольору.
Спираючи на отримані результати можна уникнути багатьох помилок у реставрації і збереженні монументального давньоруського живопису.
Результати проведених досліджень можуть знайти подальше застосування:
" як науково-методичний матеріал, що обґрунтовує цей напрямок для рішення задач реставрації;
" для обґрунтування подальших наукових досліджень;
" у розвитку нових форм подачі інформації.
Практична значимість дослідження полягає в тому, що результати роботи дозволять використовувати алгоритм реконструкції і моделювання монументального давньоруського живопису, а також розширює арсенал традиційних прийомів і засобів реставрації. При цьому метод актуальний як для практичної, так і педагогічної діяльності.
Рис.4. Графічна реконструкція фресок
Основні положення проходять практичну перевірку в реставраційних майстернях Ермітажу, на кафедрі реставрації СПГХПА, у музеї-заповіднику Стара Ладога.
Успіх при комп'ютерному реконструкції у величезному ступені залежить від багажу знань і досвіду, отриманого при звичайній реконструкції, коли реставратор руками працює з матеріалами, їхній прекрасно знає і почуває. Без живого знання матеріалу і технології найчастіше виходять вироби позбавлені людського тепла.
Створення чисто комп'ютерної синтетичної моделі архітектурного пам'ятника швидше за усе відштовхне від себе людину, яка знає даний предмет, але ми також можемо одержати невірне уявлення про естетичну цінність даного архітектурного пам'ятника, тим самим будуть знівечені споконвічні представлення людини про прекрасне.
Успішне застосування комп'ютерної реконструкції жадає від реставратора як прекрасного знання свого предмета, так і знання нового "інструменту" реконструкції, що безумовно вимагає порівняно великих тимчасових витрат на процес навчання і придбання навичок роботи, але зате з'являється набагато більша можливість при достатньому рівні професіоналізму робити зовсім унікальні речі, деякі з який практично не можуть бути реалізовані в реальному світі.
Допомога комп'ютера для реконструкції творів мистецтва надає нові можливості.
Ці можливості комп'ютера дозволяють скорочувати час. Основна робота при заповненні втрат полягає в тому, щоб наблизити "доробковий матеріал" до оригіналу, "вписати" його, не прагнучи в той же час до абсолютної зовнішньої подібності заповнених фрагментів і оригіналу.
Комп'ютер допомагає реставратору уникнути багатьох помилок, ще на екрані з безлічі шляхів реставрації він може знайти вірний і перевірити себе.
У випадку помилково прийнятого рішення - комп'ютер надає можливість повернутися до первісного варіанта до підготовчої роботи на будь-якій стадії не наносячи ушкоджень предмету.
Реставратор проробляє на екрані монітора весь процес реставрації і створює кінцевий результат. При цьому і малюнок, колірна гама копії відповідає оригіналу.
Комп'ютерна реконструкція на даному тимчасовому етапі розвитку повинна зайняти поряд із традиційними методами свою визначену нішу, що в жодній мірі не відкидає і не зменшує роль існуючих методів, а тільки органічно їх доповнить у тій мері, у який це буде визнано практикою життя.
Висновок
За результатами проробленої роботи можна зробити наступні висновки.
Комп'ютерне технологія дозволяє зберегти те, що залишилося й одночасно реконструювати загублене.
Отримані результати підтверджують користь і безсумнівну перспективність застосування комп'ютерних технологій на всьому просторі музейної діяльності.
Віртуальна реставрація і реконструкція може бути успішно реалізована при розумному сполученні інтуїтивного-художнього мислення і наукових технологій.
Поява нової наукової дисципліни, який можна умовно позначити, як художньо-комп'ютерне відтворення творів мистецтва.
Використана література
1. Агапова Р. О трех поколениях компьютерных технологий //Информатика и образование. -1994. -№2.
2. Варченко В.И. Радуга в компьютере. // Начальная школа. - 1997. -№10. - С92.
3. Волков И. П. Учим творчеству. -М., 1988.
4. Гершунский Б.С. Компьютеризация в среде искусства. -М., - 1987.
5. Глушко А.И. Компьютерный класс в школе. // Информатика и образование.
6. Дрига, Рах. Технические средства реставрации. -М., 1985.
7. Клейман Т.М. Школы будущего: Компьютеры в процессе обучения. -М.: Радио и связь, 1997.
8. Луцкий Р.М. Графика "Агата" - новые возможности. // Информатика и образование. - 1992. - №1.

 
 

Цікаве