WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Контроль і ревізія операцій з товарно-матеріальними цінностями - Курсова робота

Контроль і ревізія операцій з товарно-матеріальними цінностями - Курсова робота

інвентаризаційної комісії. Склад після цього охороняється.
Для убезпечення недоторканості пломб до моменту проведення інвентаризації треба оголосити про стягнення штрафів із порушників, адже матеріально відповідальні особи з метою приховування нестачі або лишків можуть зривати пломби. Сума штрафу може становити 1- 5% вартості цінностей, які зберігаються на опломбованих складах. На порушників можуть також накладатися адміністративні стягнення.
Дуже важливо ще до початку інвентаризації зібрати усі документи з надходження та витрат матеріальних цінностей. Для цього кожен документ підписується членами інвентаризаційної комісії, проставляється дата. Звіт, який складає матеріально відповідальна особа, теж підписується членами комісії. Під час ревізії забороняється використовувати первинні документи без позначок ревізора.
Після цього матеріально відповідальна особа пише розписку про те, що усі первинні документи з надходжень та витрат занесені до звіту і ніяких інших документів більше не подаватиметься. Потрібно також взяти розписку про те, що на відповідальному збереженні немає матеріальних цінностей, які належать іншим організаціям чи стороннім особам. Якщо вони є, то з'ясувати, які саме, чиї і де зберігаються.
Під час проведення інвентаризації необхідно звернути увагу на якість вимірювальних приладів. Метр повинен бути правильної довжини, ваги мають бути клеймовані.
Інвентаризацію проводять суцільним або вибірковим методом.
Під час ревізії слід брати до уваги чи проводилась інвентаризація із зміною матеріально відповідальних осіб. У разі виявлення порушень, коли, наприклад, під час перебування у відпустці однієї матеріально відповідальної особи її заміняла інша без передачі матеріальних цінностей, проводиться суцільна інвентаризація. Суцільна інвентаризація проводиться й у тому разі, якщо матеріальних цінностей небагато.
Якщо інвентаризація проводиться вибірково, доцільно перевіряти кожне п'яте найменування згідно з картотекою, оборотною відомістю чи дискетою Вибір - за комісією.
Сипучі матеріали зважуються вибірково вимірюванням. Для цього виготовляється ящик об'ємом 1куб. м і відбирається 5 проб із різних місць. Загальна вага усіх проб вираховується за значенням питомої ваги матеріалу.
За проведеною таким методом інвентаризацією не виводяться її результати, а матеріали не направляються до слідчих органів. Така інвентаризація проводиться для того, щоб пересвідчитися чи немає великих відхилень. У тому разі, якщо вибірковою інвентаризацією виявлено значні розбіжності між наявними і обліковими даними, то проводиться суцільне переважування.
Оформляючи інвентаризаційні описи, треба точно вказувати назву цінностей, щоб вона збігалася з назвою, яка написана в обліковій картці чи , оборотній відомості. Обов'язково мусить бути вказана одиниця виміру і кількість одиниць. Кожна сторінка інвентаризаційного опису має бути підписана усіма членами комісії. Якщо є виправлення, то вони обумовлюються, а потім підписуються усіма членами комісії.
Бухгалтер складає порівняльну відомість тільки за тими позиціями, де є відхилення.
Усі цінності перелічуються інвентаризаційною комісією у присутності матеріально відповідальної особи і заносяться до акта інвентаризації, який складається у двох примірниках і підписується усіма членами інвентаризаційної комісії.
Під час проведення інвентаризації ревізор повинен обстежити приміщення, перевіривши чи надійно забезпечено належне зберігання матеріальних цінностей від можливих крадіжок, пожеж, псування.
У тому разі, якщо будуть знайдені недоліки щодо надійного зберігання матеріальних цінностей, їх необхідно вказати в акті ревізії.
Під час інвентаризації незавершеного виробництва, капітального будівництва і незавершеного ремонту до складу інвентаризаційної комісії обов'язково необхідно включати технологів, інженерів-будівельників та інших фахівців.
Сировина, матеріали і покупні напівфабрикати, Що є на робочих місцях не оброблялися, заносяться до окремих описів матеріальних цінностей, а не до загального опису незавершеного виробництва.
Кількість сировини та матеріалів, що є складовими неоднорідної маси та сумішей у незавершеному виробництві, визначається за допомогою розрахунків фахівців - членів інвентаризаційної комісії згідно з галузевими інструкціями. Розрахунки з підписом особи, яка їх виконувала, додаються до інвентаризаційного опису.
Результати інвентаризації оформляються бухгалтерією підприємства. За ними виводяться наявні лишки або нестача.
Усі факти розбіжностей заносяться до відомостей інвентаризаційних різниць. Якщо є розбіжності даних обліку фактичної наявності матеріальних цінностей із бухгалтерськими даними, то лишки оприбутковуються з віднесенням результатів на збільшення прибутку підприємств, а нестача цінностей у межах затверджених норм втрат списується на витрати виробництва. Норми природних втрат враховуються лише у разі виявлення фактичних нестач та після заліку нестач цінностей над лишками у пересортиці.
Понаднормові нестачі цінностей, а також втрати від псування цінностей відносяться на винних осіб за такими цінами, за якими вираховується обсяг шкоди, заподіяної розкраданням, нестачею, знищенням і псуванням матеріальних цінностей.
Понаднормові втрати і нестачі матеріальних цінностей, включаючи й готову продукцію, у тому разі, якщо винуватих не встановлено або якщо у енні з винних осіб відмовлено судом, зараховуються на збитки підприємств,
Поки проводиться інвентаризація товарно-матеріальних цінностей ревізорові необхідно:
- перевірити у відділі кадрів підприємства чи з усіма матеріально відповідальними особами укладено договори про повну матеріальну відповідність;
- у тому разі, якщо інвентаризація є обов'язковою умовою, перевірити чи виконується інструкція з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, документів та розрахунків, що затверджена наказом Міністерства фінансів України 11 серпня 1994 р. № 69,
Після закінчення інвентаризації необхідно перевірити якість її проведення. Слід звернути увагу на правильність відображення показників товарне матеріальних цінностей за кількістю і сумою, що вираховується за бухгалтерським обліком. Після цього приступити до перевірки правильності проведення заліків лишків і нестач внаслідок пересортиці.
Взаємозалік лишків і нестач внаслідок пересортиці можна здійснити тільки щодо

 
 

Цікаве

Загрузка...