WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Макромова - Реферат

Макромова - Реферат

Додаток 1. МакромоваВ цьому додатку дається опис макромови, яка використовується в формах звітів довільної форми, в документах і розрахунках, в первинних документах типових операцій "1С:Бухгалтерії - Проф.".
Д1.1. Форми документів і звітів
При використанні типових операцій, документів, розрахунків і звітів довільної форми в окремому файлі задається форма (шаблон) документа (звіту, розрахунку). Ця форма являється текстовим файлом, в якому квадратними дужками ("[" і "]") відмічені поля для підстановки значень макроімен. Між дужками вказується макроім'я, яке визначає дані, що поміщаються в це поле форми.
В формі документу можуть бути присутні також команди для розрахунку показників, задання періоду розрахунку підсумків по рахунках, вказання формату виводу значень показників, циклічної обробки і т. д., а також коментарі.
При формуванні звіту, первинного документу типової операції, документу або розрахунку "1С:Бухгалтерії - Проф." зчитує форму документа (звіту, розрахунку), виконує команди макромови, створює у відповідності з цими командами вихідний документ (звіт, розрахунок) і поміщає його в тимчасовий файл OUT.TXT. Зформований вихідний документ, як правило, видається на екран для перегляду, а після перегляду видається запит про його роздрук.
Зауваження.
При формуванні документів і розрахунків (див. розд. 6) можуть створюватись 2 вихідних документи, вони розміщуються у файли OUT.TXT і OUTPROV.TXT.
Д1.2. Формат форм документів (звітів)
Форма (шаблон) документу (звіт, розрахунок) представляє собою текстовий файл, в якому квадратними дужками ("[" і "]") відмічені поля для підстановки значень макроімен. Між дужками вказується макроім'я, яке визначає дані, що поміщаються в це поле форми. За допомогою команд установки формату (!Е, !Т, !РАЗДЕЛЯТЬ, !НЕРАЗДЕЛЯТЬ) Ви можете управляти форматом представлення даних, які поміщаються в поле.
Команди. В формі документа можуть бути присутні також команди для розрахунку показників, задання періоду розрахунку підсумків по рахунках, вказання числа цифр в дробовій частині показників, які виводяться, циклічної обробки рахунків, субконто, валют і т. д. Команди починаються з знаку оклику ("!") . Команди присвоєння і встановлення періоду можна записувати декілька в одній стрічці, в цьому випадку їх слід розділяти пробілами.
Коментарі. В формі документу можна використовувати також рядки коментарів, вони починаються з зірочки ("*") в першій колонці. Коментарі служать тільки для запису зауважень в текст форми, в документ, що формується, вони не поміщаються. Коментарі можна також задавати з допомогою команди "! *" - весь текст від цієї команди до кінця рядки являється коментарем.
Таким чином в формі документу можуть міститися рядки 3 видів:
" рядки коментарів , вони починаються або з зірочки ("*") в першій колонці, або з символів "! *", перед якими можуть стояти один або кілька пробілів. В документ, який формується, рядки коментарів не потрапляють, вони використовуються тільки для запису приміток в текст форми документу;
" командні рядки, вони починаються з знаку оклику ("!"), перед яким можуть стояти один або кілька пробілів. В документ, який формується ці стрічки також не потрапляють, вони служать для розміщення команд;
" звичайні стрічки (це або пусті стрічки, або стрічки, які не починаються з "*", і в яких перший відмінний від пробіла символ - не "!").
Формування вихідного документу виконується наступним чином. Програма читає по рядках текст форми документу. Рядки які починаються з "*", пропускаються. Для інших рядків програма виконує наступне:
1. Якщо в рядку є в наявності команди (вони слідують за символом "!"), то спочатку виконуються ці команди.
2. Якщо в рядку є команди і перед першою командою немає символів, крім пробілів, то обробка рядка закінчується. В протилежному випадку частина рядка від його початку до першого символу "!" або до кінця рядка включається в документ, що формується. При цьому, якщо в цій частині рядка є квадратні дужки ("[" і "]"), то програма вираховує макроім'я, яке задане між дужками, і підставляє на це місце вирахуване значення.
Зауваження.
Те, що команди, які розміщені в кінці рядка, виконуються до здійснення підстановок значень макроімен на початку цього рядка, дозволяє використовувати в рядках форми показники (див. нижче), визначаючи формули для їх обчислення в кінці того ж рядка. Це в багатьох випадках значно підвищує наглядність форми.
Д1.3. Макроімена, показники, константи, вирази
Макроімена. Для посилань на залишки і обороти по рахунках, субрахунках і об'єктах аналітичного обліку (субконто), курси валют, характеристики субконто (ціни, найменування, параметри), в макромові використовуються макроімена. Макроімена складаються по простих і наочних правилах, які неважко запам'ятати. Наприклад, СНД76 - сальдо на початок періоду дебетове по рахунку 76, ВКУРСП - курс валюти, яка використовується в першій проводці типової операції на дату цієї проводки, ОБ20,70 - оборот за період в дебет рахунку 20 з кредиту рахунку 70 і т. д. В назвах макроімен можуть використовуватись тільки російські букви.
Для включення значення макроімені в документ, що формується, потрібно вказати це макроім'я між квадратними дужками ("[" і "]"). Наприклад, для включення в звіт або документ значення макроімені СНД76 в форму звіту або документу потрібно вставити поле:
[СНД76 ]
З допомогою команд встановлення формату (!Е, !Т, !РАЗДЕЛЯТЬ, !НЕРАЗДЕЛЯТЬ) Ви можете управляти форматом виводу значень макроімен. З допомогою команд встановлення періоду (!М, !МНГ, !МНК, !К, !КН, !Г і т. д.) Ви можете вказати за який період вираховуються залишки і обороти у відповідних макроімен.
Показники. В багатьох випадка в документ, що формується, потрібно вставити поле значення якого не співпадає ні з одним з передбачених макроімен, але може бути одержане з них по деякій формулі. Для таких полів в формах первинних документів і в звітах "1С:Бухгалтерії - Проф." використовуються показники. Показники виконують ту

 
 

Цікаве

Загрузка...