WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік і аудит основних засобів на ЗАТ „Лукор” - Дипломна робота

Облік і аудит основних засобів на ЗАТ „Лукор” - Дипломна робота

розмістити виробничі приміщення, до яких з точки зору промислової санітарії та пожежної профілактики висуваються різні вимоги, то необхідно їх групувати таким чином, щоб вони були ізольованими один від одного. Цехи, відділення, та дільниці зі значними шкідливими виділеннями, надлишком тепла та пожежонебезпечні необхідно розташовувати біля зовнішніх стін будівлі і, якщо допустимо за умовами технологічного процесу та потоковістю виробництва-на верхніх поверхах багатоповерхової будівлі. Не можна розташовувати нешкідливі цехи та дільниці (наприклад, механоскладальні, інструментальні, ЕОМ тощо), а також конторські приміщення над шкідливими, оскільки при відкриванні вікон гази та пари можуть проникати в ці приміщення.
Важливим моментом забезпечення нормальних умов праці є забезпечення освітленості робочих місць та характеристика системи вентиляції.
Таблиця 1.3-Характеристика штучної освітленості робочих місць
Виробниче приміщення Розряд зорової роботи Освітленість Тип світильників
Цех Vа Загальна Комбінована аварійна евакуційна Люмінесцентні ФББ
Пилозахищені 100/Д
Підприємства, особливо хімічної промисловості повинні мати системи очищення повітря, тобто вентиляцію.
Таблиця 1.4 - Характеристика системи вентиляції в цеху з виробництва каустичної соди ЗАТ "Лукор".
Виробниче приміщення Вид вентиляції
Вентиляційне обладнання Кратність повітрообміну, 1/год
Цех Механічна Вентилятор , повітропровід, пристрій очистки повітря від пилу або газів, виключаючий пристрій , витяжні отвори 10-15
Аварійна 22
Місцева Використовують місцеві відсоси , які складаються із приймача , забрудненого повітря, повітропроводів, фільтруючого пристрою
У таблиці 1.4 вказано систему вентиляції на одному із заводів ЗАТ "Лукор". Отже, забезпечення нормальнихумов праці працівників збутового підрозділу вимагає дотримання певних умов праці на робочому місці та вимог до характеристик обладнання.
Розташування, розміри, обробка допоміжних приміщень обумовлюються цілою низкою санітарних вимог.Наприклад, вбиральні, розташовують, як правило, на кожному поверсі на відстані не більше 75 м від найбільш віддаленого робочого місця, а душові слід влаштовувати в кімнатах, суміжних з гардеробними біля внутрішніх стін.
Ці положення на Лукорі виконані в повному об'ємі.
Пожежна безпека
Пожежна безпека-стан об'єкта, при якому з регламентованою ймовірністю виключається можливість виникнення та розвиток пожежі та впливу на людей її небезпечних факторів, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.
Причинами пожеж та вибухів на підприємстві є порушення правил і норм пожежної безпеки, невиконання закону "Про пожежну безпеку".
Небезпечними факторами пожежі і вибуху, які можуть призвести до травми, отруєння, загибелі або матеріальних збитків є відкритий вогонь, іскри, підвищена температура, токсичні продукти горіння, дим, низький вміст кисню, обвалення будинків і споруд.
За стан пожежної безпеки на підприємстві відповідають її керівники, начальники цехів, майстри та інші керівники.На підприємстві створена власна пожежна частина, яка відповідає за стан ПБ на підприємстві.
Основними причинами пожеж на вибухонебезпечних об'єктах є порушення вимог пожежної безпеки. Тому необхідно, щоб дані території постійно утримувались в чистоті та систематично очищались від сміття, відходів виробництва, тари, мали зовнішнє освітлення, яке забезпечує швидке знаходження протипожежного обладнання, пожежних драбин, засобів пожежогасіння.
На підприємстві використовуються різні легкозаймисті речовини, їх властивості та методи гасіння подані у таблиці 1.4.4.
Таблиця 1.5-Пожежонебезпечні властивості речовин і матеріалів
Назва речовини Температура Межі згорання Засоби гасіння
спалаху самозгорання об'єм , % температура
Бензин -38 255 0,75 39 Піна, вуглекислота, порошкові суміші
Дизпаливо 48 240 Суміші на основі галоїдалкілів
Метанол 16 6,72-36,5
Охорона навколишнього середовища
Найбільший внесок в забруднення навколишнього середовища вносять ТЕС, яка є структурою Лукору. На частку теплових електростанцій припадає 35% сумарного забруднення води і 46% повітря. Вони викидають сполуки сірки, вуглецю та азоту, споживають велику кількість води: для утримання однієї кВт -години електроенергії теплові електростанції витрачають близько 3 л води (атомні- ще більше:6-8л). Стічні води теплових електростанцій забруднені і мають високу температуру, що стає причиною не тільки хімічного, а й теплового забруднення.
Різноманітними видами виробництва характеризується хімічна промисловість. Найбільш небезпечними є виробництво аміаку, кислот, анілінових фарб, фосфорних добрив, хлору, пестицидів, синтетичного каучуку, каустичної соди, ртуті, карбіду кальцію, фтору.
Таблиця 1.6-Викиди в атмосферу
Найменування викиду і шкідливої речовини в ньому , відділення, апарат, висота викиду К/ТР, джерело викиду Сумарна об'ємна витрата вихідних газів, м3 / год Тривалість викиду , год/ рік Характеристика викиду
Температура, oС Склад викиду
Найменування показника, одиниця
Пароповітряна суміш з душника центрифугування, поз. Ц-16, Ц-56,Н=25м с=0,4м 1 Не більше 350 8000 55±5 Аерозоль соди каустичної, мг/м Не більше 3,5 0,00113 9
Пароповітряна суміш з душників баків солерозчинників, поз. Е-29, Е-66, Н=25мм , і=0,3м 1 Не більше 1900 - 35±5 - - 0,00655 52,2
Пароповітряна суміш відсмоктувана вакуум-насосами, поз. Н-56 із вакуум фільтрів поз. Н-45, Н=15м а =0,10 м 4 Не більше 3100 - 25±5 - - 0,010584 84,6
Платежі за викиди в атмосферу розраховуються за формулою:
П=І (Нбі*Мі)*Кт*Кінд,
Де Нбі-базовий норматив плати за викиди забруднюючих речовин, що утворюються в результаті спалення одної тони пального, грн./т.
Мі-річний об'єм використання пального і-го виду, т.
Кт-коефіцієнт, що враховує територіальні соціально-екологічні особливості.
Кінд-коефіцієнт індексації.
Розрахунок платежів за викиди в атмосферу для заводу по виробництву соди каустичної ЗАТ "Лукор":
Так як речовин, що викидаються, немає в каталозі, то плата встановлюється по ГДК.
ГДК по даних речовинах відноситься до VI класу і плата за їх викиди становить 63,95 грн/т.
Дані для розрахунку платежів беремо з таблиці 6.
Відповідно, П=(63,95*0,009072)+(63,95*0,052416)+(63,95*0,084672)+(63,95*0,033696)=11,50 грн.
Під впливом місцевої влади і природо-захисних організацій, на підприємстві проводиться ревізія засобів захисту навколишнього середовища, для мінімізації згубного впливу.
Таблиця 1.7-Розрахунок викидів в атмосферу
Повітря від аераційного люка з відділення центрифугування Н=23 мм, 3,0x6,0м 1 Не більше 8500 8000 Не нормується - Аерозоль соди каустичної, мг/м 0,00421 33,3
Повітря від аераційного люка з відділення фільтрафугування Н=23 м,

 
 

Цікаве

Загрузка...