WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік і аудит основних засобів на ЗАТ „Лукор” - Дипломна робота

Облік і аудит основних засобів на ЗАТ „Лукор” - Дипломна робота

у промисловості й сільському господарстві, інтенсифікації виробничих процесів, економії витрат суспільної праці.
2. Україна має потужну сировинну базу для розвитку хімічної промисловості: унікальні родовища самородної сірки у Прикарпатті (Роздол, Язів, Яворів), значні родовища калійних солей (Калуш-Голинська і Стебницька групи), практично необмежені поклади кам'яної солі в Донбасі (Артемівськ, Слов'янськ), Закарпатті (Солотвин) і Прикарпатті (Болехів, Дрогобич). Невичерпні запаси самосадної солі в озерах і лиманах Причорномор'я та Криму. Особливо багате на хлоридні солі натрію, магнію і брому озеро Сиваш. Сировинну базу хімічної промисловості України становлять також вугілля, продукти коксового виробництва, горючі гази і нафта. Завдяки розгалуженій системі трубопроводів підприємства органічної хімії наближаються до районів масового споживання її продукції.
3. У хімічній промисловості використовуються різні види енергії: електричну, теплову, механічну, світлову, штучний холод. Енергоносіями є електричний струм, пара, гаряча вода, паливо, охолоджена вода, повітря, інертні гази. Хімічна промисловість належить до енергомістких. За енергомісткістю її продукції можна виділити три групи підгалузей. Однією із перспектив розвитку хімічної промисловості є зменшення енергомісткості виробництва за рахунок впровадження досягнень науково-технічного прогресу.
Головними причинами, що стримують розвиток хімічного виробництва - обмеженість окремих сировинних ресурсів (фосфатів, нафти, газу), висока вартість готової продукції через зростання цін на паливо та електроенергію. Більше завантажені підприємства, продукція яких йде на експорт.
Оскільки хімічне підприємство є значним забрудником довкілля, у перспективі розвитку галузі в країні має здійснюватися без будівництва нових підприємств, за рахунок технічного переоснащення і реконструкції діючих з впровадженням ресурсозберігаючих мало- і безвідходних технологій, схеми замкнутого водообороту. Важливе значення також має перепрофілювання екологічно шкідливих виробництв на безпечні, виведення окремих підприємств за межі населених пунктів.
Історія підприємства пов'язана з розвитком калійної промисловості на Калущині. На території теперішнього міста Калуша і навколишніх сіл впродовж століть з природніх соляних джерел примітивним способом видобували сіль. Перша письмова згадка про калуську солеварню датована 1447 роком.
В 1804 році при поглибленні соляної шахти були знайдені "гіркі солі", а в 1854 році встановлено, що "гірка сіль" це каїніт. І в 1867 році було створене перше приватне підприємство з експлуатації запасів калійних руд. Засновниками його були граф Альфред Потоцький і його компаньйони.Тривалий час тут випускали природній каїніт. В 1902 році на глибині 257 м відкрито 8-метровий шар мінералу сильвініту і уже в 1929 році було збудовано збагачувальну фабрику для переробки сильвінітових руд в хлористий калій. В 1937 році було освоєно випуск калімагнезії.
В 50-ті роки XX ст. були розвідані потужні поклади калійних руд на Калуш-Голинському і Домбровському родовищах. Із року в рік збільшувалась кількість продукції, яка вироблялася на калійному комбінаті. В 1959 році тут було освоєно технологічний процес переробки каїніто-лангбейнітових руд. Це було передумовою для проектування і будівництва Калуського хіміко-металургійного комбінату. Структура його виробництв передбачала випуск продукції на основі запасів калійних руд, природного газу і продуктів переробки нафти Прикарпаття. Галітова руда Домбровського кар'єру буде використовуватись на виробництві хлору і каустичної соди.
1.2 Характеристика фінансово-господарської діяльності підприємства
1.2.1 Коротка характеристика підприємства
В 2003 році ТзОВ "Лукойл-Нафтохім" стало переможцем конкурсу, організованого Фондом державного майна України на створення спільного підприємства з великим нафтохімічним концерном "Оріана" (м. Калуш, Івано-Франківської області).
6 грудня 2000 року було зареєстровано ЗАТ "Лукор", співзасновниками якого виступили ВАТ "Оріана" і ТзОВ "Лукойл-Нафтохім" (м. Київ). Статутний фонд створений шляхом об'єднання вкладів учасників товариства і становив 245 млн. доларів США. П'ятидесятивідсотковим внеском ВАТ "Оріана" до статутного фонду став нафтохімічний комплекс, на підприємствах якого працювало 6,5 тис.чол., ще 50% внесків ТзОВ "Лукойл-Нафтохім"-це грошові кошти, технічне обладнання, дизельне паливо та інша сировина. Найвищим керівним органом ЗАТ "Лукор" є Спостережна рада у складі 6 чоловік (по три з кожної сторони), яку очолює генеральний директор ТзОВ "Лукойл-Нафтохім". Вищим виконавчим органом є правління ЗАТ "Лукор" чисельністю 11 чоловік, яке очолює голова правління.
ЗАТ "Лукойл-Нафтохім" було створене в 1997 році з метою розвитку нафтохімічного напрямку діяльності ВАТ "Лукойл". В склад компанії входять ТзОВ "Ставролен" (м. Будьонівськ, Росія), ТзОВ "Саратоворгсинтез" (м. Саратов, Росія), ТзОВ "Ставропласт" (м. Мінеральні Води, Росія) і ЗАТ "Лукор" (м. Калуш, Україна). ЗАТ "Лукойл-Нафтохім" забезпечує збут готової продукції за конкурентоспроможними цінами, постачає на виробництво енергоносії, виконує всі заходи з охорони навколишнього середовища і виконує всі пункти Установчого договору ЗАТ "Лукор".
"Лукойл"-найбільша російська нафтова компанія , заснована в 1991 році як державний концерн, 1993 році була реорганізована в акціонерне товариство відкритого типу на базі ряду приватизованих підприємств нафтової галузі країни. Компанія швидко розвивалася, консолідуючи розрізнені активи. Це супроводжувалося ростом обсягів виробництва, розширенням ресурсної і збутової бази, диверсифікацію і глобалізацію бізнесу, поліпшенням корпоративних стандартів.
"Лукойл", починаючи з 1994 року, активно розвиває свою міжнародну діяльність. Компанія має великі активи в країнах СНД-Азербайджані, Казахстані,Східній Європі і США в Україну "Лукойл" прийшов у 1995 році, і бізнес тут з року в рік розширюється. Сьогодні "Лукойл" успішно працює в Криму, Одесі, Калуші. Створена компанією могутня інфраструктура, що включає в себе переробку нафти, нафтохімію і роздрібну торгівлю.
В січні 1996 року згідно з наказом Фонду держмайна України, концерн "Оріана" набув статусу відкритого акціонерного товариства (ВАТ "Оріана").
В його структуру входили вісім заводів, які виробляли понад 100 видів різноманітної продукції та товарів народного вжитку. На його підприємствах за даними 1996 року працювало 16 тис. 836 працівників.
Працюючи в системі міжнародної компанії "Лукойл", поступово і працівники ЗАТ "Лукор" матимуть усі ті соціальні блага, які сьогодні мають лукойлівці. У 2005 році на соціальні потреби колективу ЗАТ "Лукор" згідно кошторису позареалізаційних витрат використано 10 млн. 956,1 тис. грн., що забезпечило

 
 

Цікаве

Загрузка...