WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік та аналіз заробітної плати в АКБ „Форум” - Дипломна робота

Облік та аналіз заробітної плати в АКБ „Форум” - Дипломна робота

теоретичних знань пов'язаних із обліком та аналізом заробітної плати та перевірка їх доцільності у практичному застосуванні на прикладі даних про заробітну плату АКБ "Форум". Відповідно до цього в теоретичній частині акцентується увага на поняття "заробітної плати", звертається увага на визначення та погляди різних економістів-науковців, стосовно суті заробітної плати, де спираючись на вихідні положення наукової літератури, в результаті синтезу сформульовані власні поняття про сутність заробітної плати, що відповідає сучасним економічним умовам :
По-перше, заробітна плата - це економічна категорія, що відображає відносини між власником підприємства і найманим працівником з приводу розподілу новоствореної вартості (доходу).
По-друге, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, в грошовому вираженні, яку за трудовим договором власник або вповноважений ним орган сплачує працівникові за виконану ним роботу.
По-третє, заробітна плата виражає ринкову вартість використання найманої робочої сили.
По-четверте, заробітна плата для найманого працівника - це його трудовий дохід, який він отримує в результаті реалізації здатності до праці, і який має забезпечити об'єктивно необхідне відтворення робочої сили.
По-п'яте, заробітна плата для підприємства - це елемент витрат на виробництво, що включаються до собівартості продукції, робіт (послуг), і водночас, головний чинник забезпечення матеріальної зацікавленості працівників у досягненні високих кінцевих результатів праці.
Наступним етапом роботи визначається організація заробітної плати яка включає в себе три елементи: тарифну систему, нормування праці і форми та системи оплати праці. Детально розповідається про методику ведення бухгалтерського обліку із розрахунків по заробітній платі - а це облік первинних документів; побудова синтетичного і аналітичного обліку праці та її оплати; а також кореспонденція рахунків по операціях по заробітній платі з використанням рахунків окремо класу 8 та 9, та разом 8 і 9 класів.
Крім того був проведений економіко-правовий аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури що має безпосереднє відношення до обліку заробітної плати.
Далі напрямок роботи змінив своє направлення у сторону практичних аспектів, мається на увазі, що напрям дослідження змістився із загального ракурсу конкретно на Івано-Франківську філію АКБ "Форум", де і проводилось дене дослідження використання теоретичних постулатів на практиці. Починаючи з короткої організаційно-економічної характеристики об'єкта дослідження, поступово і доступно, використовуючи з боку теоретичної сторони аналізованих об'єктів, явищ, і процесів метод аналітики, який в повній мірі спрощує бачення проблеми; зрозуміле пояснення методики розрахунку заробітної плати банківських працівників тощо, (було встановлено, що у банку "Форум" використовується почасово-преміювальну систему оплати праці, що тісно пов'язана із окладно-почасовою формою оплати праці у сполученні із різними видами преміювання); далі спостерігався плавний перехід до аналізу динаміки заробітної плати працівників в ІФФ АКБ "Форум".
Аналіз здійснився за допомогою обчислення абсолютних приростів заробітної плати за досліджуваний період з 1.04.2004р. по 1.04.2006р. Для цього використовувалися методи порівняння в динамічних рядах : а) Ланцюгові порівняння; б) базисні порівняння; а також темпи росту та приросту заробітної плати.
В результаті проведеного аналізу встановлено, що спостерігається зростання заробітної плати в позитивному напрямку, проте дуже помірно. На перший погляд все дуже гарно, але зробивши графічну інтерпретацію, одразу кидається в око досить значний період для такого невеликого дослідження, тобто двох років, при якому заробітна плата майже кожного працівника, попри те що в банку присутня підрядно-преміювальна форма оплати праці, залишається на одному рівні. Має місце так званий період "завмирання". Це, звісно, є негативним явищем адже в майбутньому може призвести до значного зниження продуктивності праці. З психологічної точки зору існує загроза, що працівник, який повністю віддавався роботі, продуктивність якого була відмінною, не відчуваючи мотивів та стимулювань праці, оскільки отримує сталу заробітну плату, як і його співпрацівник, який до роботи відноситься легковажно; може втратити ентузіазм до роботи за деякий період часу, що відчується на показниках роботи, що в свою чергу призведе до неефективної діяльності.
Отже, для того щоб не допустити таких негативів у роботі ІФФ АКБ "Форум" необхідно переглянути стимулювання праці та її мотиваційних прийомів. На мою думку необхідно завше стимулювати працівника бути успішним та продуктивним; використовуючи не тільки матеріальні прийоми, а й соціабельні.
А на рахунок мотиваційних прийомів то для забезпечення стимулюючого впливу систем преміювання на ефективність праці працюючих треба дотримуватися таких головних вимог:
" визначитися з метою преміювання, яка може полягати у: підвищенні технічного рівня та якості виконаної роботи, продуктивності праці та
обсягів реалізації продукту банку (при великому попиті на цей продукт);
зниженні та економії усіх видів витрат;
" встановлювати показники преміювання, які залежать від результатів праці тих або інших груп або категорій працівників;
" кількість показників не повинна перевищувати двох - трьох; умови та показники преміювання не повинні суперечити один одному, щоб поліпшення одних показників не викликало погіршення інших.
Список використаних джерел :
1. . Кодекс законів про працю України N 322-VIII від 10.12.71. В редакції Закону N 1096-IV від 10.07.2003, ВВР, 2004, N 6, ст.38
2. Закон України "Про оплату праці" від 24 березня 1995 року N 108/95
ВР.//В редакції Закону N 1096-IV від 10.07.2003, ВВР, 2004, N 6, ст.38
3. Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". //В редакції закону N 1829-ІІІ від 22.06.2000, ВВР, 2000, N 46, ст.391
4. Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" 9 липня 2003 року N 1058-IV.// Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, NN 49-51, ст.376
5. Закон України "Про податок з доходів фізичнихосіб" від 22 травня 2003 року N 889-IV.// Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 37, ст.308
6. Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26 червня 1997 року N 400/97-ВР. (В редакції Закону N 980-IV від 19.06.2003, ВВР, 2004, N 2, ст.6)
7. Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року N 1105-XIV. (В редакції Закону N 660-IV від 03.04.2003, ВВР, 2003, N 26, ст.192)
8. Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18 січня 2001 року N 2240-III. (в редакції Закону N 1096-IV від 10.07.2003 ВВР,

 
 

Цікаве

Загрузка...